Tikslai:

- supažindinti su raide „C“;

- toliau dirbti su pasiūlymu;

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Raštingumo klasių santrauka

(parengiamojoje grupėje)

Tema: „Garsas (C). Raidė (C).

Parengė mokytojas:

Fatkulbayanova A.V

Tema: Garsas (c). C raidė.

Tikslai:

Įtvirtinti garso tarimo įgūdžius (c);

Gebėjimas išgirsti žodį, paryškinti ir pavadinti garsą;

Pratimai nustatant garso vietą žodyje, atliekant garso žodžių analizę, išryškinant kirčiuotą balsę;

Įveskite raidę „C“;

Tęsti darbą su pasiūlymu;.

Įtvirtinti vaikams įgūdį formuoti daiktavardžius, turinčius mažybinę glostančią reikšmę, naudojant priesagas -c-, it-, -ts-.

Ugdykite teigiamą pamokos motyvaciją.


Įranga: didelio formato raidė C, kortelės su skiemenimis (u, li, tsa, li, tso, ku, ri, tsa, si, ni, tsa, pa, lec), kortelės kiekvienam vaikui su žodžiais, kuriuose nėra raidės C (zay_y, ov_a, vikšras_a, _irk, viščiukas_), objekto nuotraukos kiekvienam vaikui su garsu C, suskaidytos abėcėlės, rašikliai.


Pamokos eiga.

Laiko organizavimas
Tas, kuris meiliai pavadina objektą taip, kad žodyje atsirastų Ts garsas, atsisės.
Muilas-muilas, sviesto aliejus, lango langas, suknelė-suknelė, medis-medis, pelkė, pelkė, veidrodis, veidrodis, verslo reikalas, kūnas, mažas kūnas, lėkštė.


Susipažinimas su tema.

Šiandien prisiminsime C garsą ir dirbsime su C raide.
Prisiminkite Ts garso pavadinimą.
Pažvelk į raidę C.

Žodžių kūrimas iš skiemenų.
-Kai šiandien nuėjau į d / s, Dunno ėjo link manęs. Jis buvo labai nusiminęs. Mokykloje jo buvo paprašyta parašyti žodį, bet jis pamiršo, kurį, tik prisimena, kad šiame žodyje yra skiemuo CA. Pagalvokime, kokį žodį galima paklausti Dunno. (Vaikai sugalvoja žodžius).


Žaiskime žaidimą: - Žodžiai subyrėjo.
-Žodžiai subyrėjo į skiemenis ir visi sumišo. Surinkite žodį ir perskaitykite. (Defektologo mokytojas ant lentos rašo vieno žodžio skiemenis, vaikas išeina ir renka žodį, vaikai skaito.)

Ant lentelių yra žodžių kortelės, tačiau jose trūksta raidės C. Parašykite raides ir perskaitykite gautą žodį.


Pirštų žaidimas „Viščiukai“.


Penkios vištos (nykštis ir smiliukas yra snapas, likusios
prispaustas prie delno)
Penki gabalėliai (suspauskite visus pirštus į kumštį)
Kieme jie stovi prie statinės (pirštais pavaizduokite statinę)
Jie norėjo prisigerti (atverkite snapo pirštus)
Iš plyšių teka vanduo. (Pirštais pirštais, nuleisdami rankas iš viršaus į apačią)
Štai vištos geria iš balos (parodykite, kaip vištos geria)
Ir visų letenos atšaldytos (pirštai dreba)
Čia nagai priveržti, (kreivus pirštus prispauskite prie delno)
Nubėgome pasišildyti iki kvočkos. („Bėk“ pirštais ant stalo)


Pasiūlymų dėl atskirų nuotraukų sudarymas.


-Vaikinai, pažiūrėkite į savo paveikslėlį, sugalvokite sakinį šiai nuotraukai ir suskaičiuokite, kiek žodžių yra jūsų sakinyje. (Vaikai ištaria savo sakinį ir įvardija jame esančių žodžių skaičių).


- Vaikinai, koks metų laikas? Kas pasirodo pavasarį? (Gėlės)

- Klausykite sakinio: „Gėlės žydi“. Kiek žodžių yra šiame sakinyje? Dabar šį pasiūlymą išdėstysime iš padalintos abėcėlės raidžių. Bet pirmiausia pakartokime pasiūlymo taisykles. (Kartu su mokytoju defektologu jie kartoja sakinių rašymo taisykles ir išdėsto juos iš raidžių).
Rezultatas: Gerai padaryta, šiandien visi gerai dirbo


Pataisos ir edukacinės veiklos santrauka „Vištienos vištienos nuotykiai“ vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams

Tikslas: išmokyti vaikus sveikatos palaikymo, veiklos, mąstymo ir kalbos veiklos skatinimo metodų.

Pataisos ugdymo užduotys: patikslinti garso tarimą [c]; lavinti foneminę klausą, tobulinti žodinę garso skiemenų analizę. Pataisos ir tobulinimo užduotys: lavinti intonacinį kalbos išraiškingumą, mąstymą, klausos atmintį, regos suvokimą, nuoseklią kalbą, kalbos kvėpavimą.

Pataisos ugdymo užduotis: formuoti tarpusavio supratimą, geranoriškumą, savarankiškumą, iniciatyvą, atsakomybę.

Įranga: veidrodžiai, individualios schemos, objektų nuotraukos, pirštų lėlės „viščiukai“, cukranendrių lėlės: arklys, višta, lapė, kiškis, lokys, siužeto paveikslėlis „Kieme“.

1. Organizacinis momentas.

Logopedas:- Vienas, du, trys, keturi, penki - eik į ratą žaisti! Atėjo nauja diena, pasveikinkime ją su šypsena. Aš šypsausi tau, o tu šypsosi vienas kitam. Esame ramūs ir malonūs, esame draugiški, meilūs.
- Giliai įkvėpkite per nosį ir įkvėpkite gerumo, grožio, sveikatos ir iškvėpkite per burną visą apmaudą, pyktį ir sielvartą (skamba lyrinė muzika.)

2. Pamokos temos bendravimas.

Logopedas: Vaikai, atspėkite mįslę: „Jis pasirodė geltonu kailiniu kailiu, atsisveikino, dviem kriauklėmis. Kas čia?" (Viščiukas)
Psicho-gimnastika: pavaizduokite vištą, sėdinčią kiaušinyje. Parodykite, kaip jis šliaužia iš kiauto: pirmiausia jis iškišo galvą, tada dešinįjį sparną, tada kairįjį. Vištiena per lietų, vištiena kepina saulėje.
Išgirskite, kokia istorija nutiko kartą su vištiena. Jis išvedė jos vištas į kiemą pasivaikščioti, ieškodamas kirminų. O Vištiena Tsyp buvo nepaklusniausia, iš pradžių jis žiūrėjo iš po vartų, pamatė gėlyną su gėlėmis (rodau didelę gėlę: spalvų terapija yra mėlyna) ir nusprendė eiti pauostyti gėlių, tada žaidė pasivyti su žiogu, paskui ilgai studijavo vikšro kelią ir ... pasiklydo.
Pasirodo vištienos lėlė
Čipas: Ką turėčiau daryti, kaip rasti kelią namo.
(Arklio kanopų ts-ts-ts garso įrašas)
Čipas: O, ar girdi, koks tas keistas garsas?
Logopedas: Vaikai, kas, jūsų manymu, šokinėja? (Arklys) Kaip beldžiasi jo kanopos? (Ts-ts-ts)
Šiandien jūs ir aš ištirsime garsą [ts] ir padėsime Tsypui grįžti namo.

3. Garso charakteristika

Skleiskite garsą [c] stebėdami artikuliaciją veidrodyje. Vaikai analizuoja garso tarimą [c] pagal schemą. Lūpos šypsosi, dantys traukiami kartu, bet neuždaryti, platus liežuvio galas nuleistas už apatinių dantų, liežuvio užpakalinė dalis prispaudžiama už viršutinių dantų. Stipri oro srovė sulaužo šį barjerą. Balsas neveikia.
Logopedas: -Kas yra garsas [c]? Vaikai: (Garsas [c] yra priebalsis, visada kietas, kurčias.)

4. Pratimai tariant su-jo terapijos elementus, motorinių įgūdžių lavinimas, prozodiniai kalbos komponentai.

Logopedas: Arklių karalienė parodys mums kelią

a.) Eilėraščio tarimas
Eilėraščio tarimas bakstelėjus kiekvieną skiemenį abiejų rankų pirštais pakaitomis nuo nykščio iki mažojo piršto (aplikatoriaus metimai).
Girgždėk-klink!
Tu esi arklys, pilka pusė.
Pabeldžia su kanopomis
Greitai eisime namo.

b.) skiemenų tarimas
linksmai šokinėja per akmenis: tsa-tso-tsa-tso
dailiai šokinėja per upelius: ac-oc-uts
sunkiai lipant: tsva-tsvu-tsvy

Arklys: eikite iš šulinio dvi kameros į dešinę ir viena žemyn. Po medžiu sėdi kiaušinis, jis parodys kelią toliau. (Vienas iš vaikų juda ant lakšto, iškloto dėžutėje)
Logopedas: Vaikai, kas yra šis kiaušinis? (Kiškis).



5. Garso tarimas žodžiais, foneminių reprezentacijų kūrimas.

Kiškis: Aš tau pasakysiu kelią, jei padėsi man įvardyti žodžius a). Žaidimas „Būkite dėmesingi“. - Apsvarstykite paveikslėlį „Kieme“. Pavadinkite žodį garsu [c], kuriame yra vienas skiemuo (du skiemenys, trys skiemenys).

(Grandinė; kiaušiniai, veranda, gėlės, avys, varnėnas; laiptai, višta, vištos, šiltnamis, agurkai, gerai.)

Kiškis: eik dviem langeliais žemyn ir tris į kairę, ten, netoli senojo malūno, kažkas tavęs laukia (vaikai iš pirmų garsų atspėja žodį lapė)

6. Klausos dėmesio ir atminties ugdymas, garso skiemenų analizė ir žodžio „vištiena“ sintezė.

Lapė: O, kokie nuostabūs vaikai. Ar nori su manim pažaisti
Žaidimas „Prisimink-pakartok“ su savimasažo elementais
Atsimerk, trečioji akis
Greitai mus išmokyk. Masažuokite tašką ant nosies tiltelio
Mūsų atmintis bus geresnė
Patikrinkite tai patys. Masažuojame taškus ant šventyklų.
Siūlomi žodžiai garnys, žiedas, žirklės, gėlės.
Starling, dainininkė, ledinukas, gerai padaryta
Lapė: Pasakyk man, koks yra vištos motinos vardas?
Vaikai: vištiena.
Garso žodžio vištiena analizė

Logopedas:
-Kiek skiemenų yra žodyje vištiena? (Trys)
-Pavadinkite pirmąjį skiemenį. (NS)
-Kiek garsų jame yra, pavadink juos. (NS)
Skiemenys „ri“ ir „tsa“ suprantami panašiai.
Vaikai žodžių schemą išdėsto patys.
Lapė: Gerai padaryta, viską padarėme teisingai. Eikite keturiomis ląstelėmis žemyn ir viena dešinėn, ten kažkas sėdi plynaukštėje ir valgo ledinukus.

Logopedas: atspėkite, kas sėdi proskynoje. Šio gyvūno vardu pirmasis garsas yra [мь], paskutinis [a], jos jaunikliai yra maži jaunikliai.
Lokys: Jūs atspėjote teisingai, gerai padaryta. Užuokite, kaip kvepia mano gėlės.

7. Ilgalaikio kalbos iškvėpimo formavimas, atsipalaidavimas.

Pratimas "Oi, kaip kvepia saldainiai!"

Dabar pailsėk mano kirtavietėje, tada aš tau parodysiu kelią toliau.
Raumenų atpalaidavimas „Magiškas kilimėlis“

Kartu su logopedu vaikai suima kilimo kraštus. Visi kartu jie pakelia, atsikvėpdami, iškvėpdami nuleidžia kilimėlį žemyn ir patraukliai sako: „Oo-oo-oo“. Pratimas kartojamas 3 kartus.
Tada kilimas paskleidžiamas, vaikai stovi aplink jį ir sako „stebuklingus“ žodžius: „Vienas, du, trys - pailsėk!“ Tada vaikai eina prie kilimo, sukuria ratą (saulę) ir guli galvą apskritimo centre (skamba rami muzika)

Blakstienos krinta ...
Akys užmerktos ...
Mes ramiai ilsimės ... (2 kartus)
Mes užmiegame stebuklingai ...
Mūsų rankos ilsisi ...
Jie tampa sunkūs, užmiega ... (2 kartus)
Kaklas nėra įtemptas
Ir ji atsipalaidavusi ...
Lūpos šiek tiek atskirtos ...
Atsipalaiduok taip gražiai. (2 kartus)
Kvėpuoja lengvai, tolygiai, giliai.
Mes nuostabiai ilsimės.
Mes užmiegame stebuklingai ...
Mums gera pailsėti
Bet laikas keltis.

8. Regėjimo nuovargio ir trumparegystės prevencija.

Logopedas: Pažiūrėkite, koks gražus drugelis skrenda virš pievos.

Akimis atsekime drugelio skrydį. (Simuliatorius „Drugelis“)
Vaikai akimis seka tam tikrą trajektoriją.

Meška: Na, vaikinai, ar pailsėjote? Klausykite, kur einate toliau: eikite tris langelius į dešinę ir vieną aukštyn, kaimo, kuriame gyvena višta, pakraštyje yra namas.
(Vienas iš vaikų juda)

Logopedas: Ir čia yra namas, kuriame gyvena vištiena. (Paveikslas „Vištos kieme“ eksponuojamas) Pamatėme viščiukus, džiaugėmės ir buvome pakviesti žaisti su jais, sugalvoti svajones-pasakas.

9. Nuoseklios kalbos ugdymas.

Vaikai sugalvoja pasaką apie tai, kas nutiko viščiukui ir paveikslėlyje nupieštam objektui.

10. Atspindys.

Logopedas: Šiandien mes padarėme gerą darbą su jumis, padėjome viščiukui rasti kelią namo. O kas mums padėjo ir parodė kelią? (Vaikų atsakymai).

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Belgorodo srities Novooskolsky rajono kombinuoto tipo vaikų darželis Nr. 8“.
Parengė logopedas MBDOU d / s # 8:

Savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Lopšelis -darželis„ Taezhny ““

Raštingumo mokymo pamokos „Garsas ir raidė C“ santrauka

parengė logopedas

Kudrina Natalija Vladimirovna

Taezhny, 2014 m

Garsas ir raidė C.

Tikslai: supažindinkite vaikus su garsu C ir raide C; Foneminės klausos vystymasis; mokyti tarti garsą C skiemenimis, žodžiais, sakiniais; išmokti nustatyti garso vietą žodyje; tobulinti žodžio CHIP garso skiemeninės analizės įgūdžius; lavinti vaikų smulkiąją motoriką ir grafomotorinius įgūdžius.

Įranga: senelis, moteris, vištiena su vištomis, kriauklės su užduotimis, garsas C, garso simbolis C, smėlio dėžė, nuotraukos su garsu žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje, debesis prie lubų, raidės C, garso schemos -skiemenų analizė.

Pamokos eiga

Laiko organizavimas... Vaikinai, atspėkite mįslę:

Pasirodė geltonu kailiniu kailiu,

Atsisveikink su dviem kriauklėmis.

(Viščiukas)

O kas yra viščiukų motina?

Vaikai: vištiena.

Ar norite, kad papasakosiu jums istoriją?

1. Logopedas pasakoja vaikams pasaką:

Kažkada ten buvo senelis ir moteris, jie turėjo brakonieriautą vištą. Višta dėjo ne auksinius, o paprastus kiaušinius, o iš jų išsirito mažos, geltonos vištos. Bet staiga atskrido pikta burtininkė ir nusinešė viščiukus į tolimą smėlio kraštą. Senelis verkia, moteris verkia, višta verkia: „Išgelbėk mano mažus viščiukus“.

Vaikinai, ar galime padėti viščiukui? Išgelbėti jos mažus viščiukus?

Vaikai: Taip.

Tačiau norėdami patekti į šią šalį turite atlikti daugybę užduočių. Bet aš manau, kad tu gali su jais susitvarkyti. Taigi, eikime į kelią.

1. Ir štai pirmoji užduotis: teisingai ištarti Ts garsą.

Vaikai atskirai ištaria garsą C choru. Logopedas pateikia garso C charakteristiką (priebalsis, kurčias, kietas, žymimas mėlynu apskritimu).

Gerai padaryta vaikinai! Jūs atlikote šią užduotį.

2. Skiemens grandinės kartojimas logopedui.

Kartok paskui mane:

TsA- TsO - TsU - TsY

AC - OT - UC - YTS

3. Užbaikite žodžius CA skiemeniu.

Ir dabar aš pasakysiu žodžius, o jūs baigsite šį žodį skiemeniu CA: milli (CA), vodi (CA), pevi (CA), dūmai (CA), umni (CA), ligonis (CA).

Gerai padaryta vaikinai. Mūsų kelias tęsiasi.

4. Garso pasirinkimas žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje iš paveikslėlių.

Ar esate pavargęs kelyje?

Ar norėtumėte išgerti vandens iš šulinio?

Vaikai: Taip.

O, bet vandens nėra. Kas tai?

Logopedas paima nuotrauką iš šulinio.

Vaikai: žiedas.

O kur garsas C šiame žodyje?

Vaikai: žodžio viduryje.

Teisingai.

Logopedas patalpina paveikslėlį ant skydelio. Ir tt su likusiais paveikslėliais. Vaikai išima paveikslėlius, įvardija žodį, garso vietą C žodyje ir padeda ant skydelio.

5. Spėlioti mįsles.

Mes tęsiame savo kelią. (Pakeliui yra medis). Medis užtveria kelią į smėlėtą žemę. Turime atspėti mįsles ir tada galbūt medis mus praleis.

Logopedas daro mįsles vaikams.

Ilgas ir žalias sode,

Ir vonioje, geltona ir sūrus.

Bėgimas į kalną

Kaltas nuo kalno.

6. Pasiūlymų rengimas pagal paveikslėlius-atsakymus.

Dabar sudarykime sakinius atsakymo žodžiais.

Vaikai kuria sakinius. Medis pašalinamas. Smėlio žemė priešais vaikus.

Na, mes esame smėlio žemėje. Pavadinkime viščiukus: CHICK-CHICK-CHICK.

Ką? Mūsų viščiukai nereaguoja. Turime atlikti dar vieną užduotį, tada tikrai jas surasime.

7. Žodžio CHICK schemos sudarymas.

Apibrėžkime žodį CHICK.

Vaikai atlieka garso skiemens žodžio analizę.

Skamba vėjo muzika, raidės krenta iš debesų.

8. Pažintis su raide Ts.

O, kas tai yra vaikinai?

Vaikai: raidės.

Kokia tai raidė? Galbūt kai kurie iš jūsų jau žinote?

Vaikai: tai raidė C.

Raidė C atitinka garsą C. Ant smėlio užrašykime raidę C.

Vaikai rašo C raidę į smėlį ir mato vištą smėlyje. Rasta visose vištose.

Taigi radome visas vištas. Paimkime juos į vištą.

Vaikai neša vištas prie vištos.

9. Pamokos santrauka.

Vaikai, senelis ir močiutė klausia, kokias užduotis atlikote? Ar užduotys buvo sunkios? Kokį garsą šiandien sutikome? Senelis ir močiutė dėkoja jums, o kol buvote toli, vištiena dėjo daugiau kiaušinių, bet ne paprastų, o stebuklingų. Jie yra su staigmena. Padėkite sau!

Logopedas išdalina vaikams šokoladinius kiaušinius ir atsisveikina su jais.

Nuorodos:

    Mes kalbame teisingai. Priekinių klasių suvestinės parengiamojoje logogrupėje / O.S. Gomzyak. - M .: Leidykla GNOM, 2011 m.

    E. V. Kuznecova Kalbos ugdymas ir korekcija 5-6 metų vaikams: klasės pastabos / E.V. Kuznecova, I.A. Tikhonova. - M.: TC sfera, 2004 m.

    N. V. Niščeva Korekcinio darbo sistema logopedinėje grupėje vaikams, sergantiems OHP / N.V. Niščeva. - SPb: VAIKYSTĖS PRESAS, 2001 m.

Svetlana Tsedilenko

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo biudžetinė įstaiga

bendrojo vystymosi tipo vaikų darželis 33 "Srautas"

su. Michailovka iš Michailovskio savivaldybės rajono

Pamokos santrauka

apie ZKR, garsas"C"

mokytoja Tsedilenko S.A.

su. Michailovka

Tema: Pamokos apie ZKR santrauka, garsas"C"

Tikslas: teisingo tarimo formavimas garsas"C"žodžiais ir sakiniais

Užduotys:

Švietimo:

pratinkite vaikus aiškiai tarti garsas"C" (izoliuotas garsas, žodžiais ir sakiniais);

lavinti gebėjimą pagal ausį nustatyti jų buvimą garsas"C"žodžiuose;

ugdyti gebėjimą tarti žodžius garsas"C" sakinyje;

pagerinti intonacinį kalbos išraiškingumą;

pratimas formuoti žodžius;

Vystosi:

lavinti smulkiąją pirštų motoriką;

sukurti vaikų artikuliacinį aparatą;

lavinti foneminę klausą ir klausos dėmesį.

Švietimo:

ugdyti geranoriškumą, dėmesį, atkaklumą, gebėjimą užbaigti tai, kas buvo pradėta.

Planuojami rezultatai:

vaikas noriai atlieka artikuliacinę gimnastiką; su noru dalyvauja žaidimuose; rodo susidomėjimą piešimu technikoje „Užrašų lenta“.

Medžiaga:

1. tapyba, vaizduojanti zylę;

2. žaidimo elementai "Nuostabus krepšys" (žirklės, gėlė, kiškis, knyga, žiedas, dažai, lėlė, telefonas);

4. daiktai žaidimui "Kas skamba" (šaukštai, akordeonas, tamburinas, būgnas, varpas, barškutis, abakas);

5. vaizdai: liūto jauniklis ir liūtė, tigro jauniklis ir tigras, lokio jauniklis ir lokys, vilko jauniklis ir vilkas, vištiena ir višta;

6. paveikslas, vaizduojantis vištą, jauniklį ir garnį;

7. paveikslas, vaizduojantis vištą ir gaidį;

8. Vištos piešimo technikoje pavyzdys „Užrašų lenta“;

9. žalios spalvos lapai;

10. šepečiai, kaminai, klijų lazdelė, dekoratyvinės akys, servetėlės, lėkštės, puodeliai;

11. viščiukų kostiumas vaikams, vištiena mokytojui.

Parengiamieji darbai:

buvo sukurta istorija "Zylė";

išmoko artikuliacijos pratimų "Valandos", "Sūpynės", „Valykime dantis“ ir tt;

išmoko pirštų gimnastikos "Vaisių palmė";

paruošė lapus piešimo technikai „Užrašų lenta“.

Pamokos eiga:

Mokytoja kviečia vaikus patrinti delnus, ištiesti pirštus, suspausti ir atlenkti kumščius, paspausti rankas.

Pirštų gimnastika "Vaisių palmė".

(Vaikai pakaitomis atlenkia pirštus nuo kumščio, pradėdami nuo didžiojo ir ištaria žodžius).

Šis pirštas yra oranžinis

Jis tikrai ne vienas.

Šis pirštas yra slyva

Skanu, gražu.

Šis pirštas yra abrikosas

Auga aukštai ant šakos.

Šis pirštas yra kriaušė

Prašymai: - Na, valgyk!

Šis pirštas yra ananasas

Vaisiai jums ir mums.

Tada jis siūlo išsiugdyti liežuvį.

Artikulavimo pratimai.

„Liežuvis sveikina smakrą“

Liežuvis atsibunda -

Jis nebuvo įpratęs ilgai miegoti.

Ir paklausė prie smakro:

- Ei, koks oras?

„Liežuvis sveikina viršutinę lūpą“

Šypsokis, nebūk grubus

Sveiki, viršutinė lūpa!

"Valandos" (liežuvio judėjimas į kairę, tada į dešinę).

"Katė laižo pieną" (plačiu liežuviu darykite judesius pirmyn ir atgal).

"Sūpynės" (liežuvis pirmiausia pasiekia nosį, tada - smakrą).

"Skaidrė" (liežuvio galas remiasi į apatinius dantis, liežuvio galas yra išlenktas).

„Valykime dantis“ (darykite judesius liežuviu už viršutinių dantų, tada už apatinių).

Pedagogas: Tai mūsų švarūs dantys. Skaito istoriją "Zylė" (padeda kortelę su zylėmis ant lentos).

"Zylė"

Buvo šalta, snieguota žiema. Ir paukščiams vis sunkiau buvo gauti maisto. Zylė atskrido į namus ir atsisėdo verandoje. Namo durys buvo atviros. Ji atskrido į verandą. Vaikai ją pamatė ir davė duonos trupinių. Zylė buvo alkanas. Ji pradėjo skinti duonos trupinius ir linksmai dainavo "Ts-ts-ts" ir išskrido. Ar galite padainuoti zylės dainą?

(Kaip dainavo zylė? Dainuokime kartu zylės dainą)... Individualūs ir choriniai atsakymai.

Žaidimas "Nuostabus krepšys"maišelis: žirklės, gėlė, žiedas, kiškis, knyga, dažai, lėlė, telefonas).

Vaikai išima iš maišo daiktą ir sako, ar yra zylės daina, ar ne.

Žaidimas - Kaip skamba?

Vaikai tiria skambančius objektus (akordeonas, varpas, abakas, barškučiai, šaukštai, metalofonas)... Tada daiktai pašalinami už ekrano, o vaikai turi nustatyti, kokie garsai skamba.

Mokytojas giria vaikus, kad jie teisingai atpažino iš ausies, kas skamba, net nematydami objekto.

Pedagogas: Vaikinai, kiekvienas iš mūsų turi mamą. O vištiena turi kas ji? (vištiena)- parodo paveikslėlį.

Mokytojas skaito istoriją apie vištą, vištą ir garnį (istorijos paveikslėlis dedamas ant lentos).

Vištos mama padėjo kiaušinį, o vištienos vištiena išsirito iš kiaušinio. Vištos mama džiaugiasi ir smerkia: "Viščiukas-viščiukas, mano viščiukas!"... Garnas atėjo pasveikinti vištos ir padovanojo jai veidrodį.

Vaikai turėtų įvardyti, kokiuose žodžiuose iš teksto yra titų daina (vištiena, kiaušinis, vištiena, vištiena, garnys, veidrodis).

- Kaip sakė vištos mama? (Viščiukas-viščiukas, mano viščiukas)

Šokių pertrauka

„Viščiukas-viščiukas, mano viščiukai! (vaikai turi viščiukų kepures)

Pedagogas: Pasakyk, kokia vištiena (mažas; silpnas; purus, kaip gumulėlis)... Kokios spalvos jis? (geltona, auksinė).

O kokia vištos mama? (malonus, rūpestingas, dėmesingas).

Tada eksponuojamas paveikslas, kuriame pavaizduota višta ir gaidys. Mokytojas paskambina vaikui, o jis pasako, kokia vištiena.

Pedagogas: O koks gaidys? (didelis, stiprus, svarbus, ryškus, spalvingas, margas).

- Vaikinai, ar jums patinka maži, geltoni, purūs, kaip gabalėliai, vištos? (Taip)

- Nupieškime juos (technikoje nupiešdami vištą „Užrašų lenta“).

- Kieno dainą mes šiandien išmokome dainuoti?

Pabaigoje vaikai dainuoja dainą "Viščiukas".

Svetlana Odintsova
Pamokos santrauka parengiamojoje grupėje „Pažintis su garsu ir raide C“

GCD santrauka parengiamojoje grupėje šia tema:

« Pažintis su raide ir garsu C

Tikslas: Dengtos medžiagos sutvirtinimas

Užduotys: 1. Dar kartą susipažinti su raide ir garsu C..

2. Išmokite susieti raidė su garsu Ц.

3. Pratimas mokėti apibūdinti garsas, suteikite jam tinkamą apibūdinimą (be balso, kietas, priebalsis) .

4. Sustiprinkite gebėjimą rasti ir pažymėti vietą skambėti vienu žodžiu(pradžia, vidurys, pabaiga) tam tikras simbolis; padalinti žodžius į skiemenis.

Įranga: raidė C, pieštukai, spalvoti pieštukai (mėlyna, raudona, žalia) kortelės su užduotimis, plastilinas.

1. Organizacinis momentas.

Pedagogas: -Vaikinai, šiandien prisiminsime, kas yra garsai ir žaisime su jais žaidimus, vėl susipažinkime su laišku, kurį mes jau ištyrėme ir kurį, sužinosite šiek tiek vėliau.

Kas yra garsai?

Vaikai: -Balsiai ir priebalsiai, kieti ir minkšti, balsingi ir be balso.

Pedagogas:-Teisingai. Dabar klausyk galvosūkiai:

Ant šeštų rūmų

Rūmuose yra dainininkė (varnėnas)

Kas išsigandęs, tas išgelbėtas po krūmu

Piktas vilkas įkliūva į dantis (Kiškis)

Nėra langų, nėra durų

Kambarys pilnas žmonių (agurkas)

Vaikai:(spėk)

Pedagogas: -Pasakyk kas paskutinis garsas ar girdėjai žodžiuose-spėjimuose?

Vaikai:-Garsas C..

Pedagogas: (siūlo dar kartą pakartoti visus atsakymo žodžius, bet taip, kad aiškiai girdėtumėte garsas C.) .

2. Funkcija garsas.

Pedagogas:-Ką tu manai, garsas Balsis ar priebalsis?

Vaikai:(atsakymas) .

Pedagogas: -Padėk delną prie burnos ir pasakyk garsas C.... Kaip oras išeina iš burnos (ne nemokamai, trūkčiojimais).Kas yra kliūtis orui (liežuvis, dantys) .

Dabar uždėkite ranką ant kaklo, pasakykite dar kartą garsas C.... Ar kaklas dreba?

Vaikai: -Ne.

3. Pažintis su C raide.

Pedagogas:(uždeda lentą raidė C)

Ar žinote, kas parašyta laiške garsas C žymimas raide C... Kaip tai atrodo?

Vaikai:(pasiūlyti savo variantus)

Pedagogas: -A apie laišką Yra mažai eilėraštis:

D grandinė, apdaila

Visi žmonės šventei akims.

Kartokime kartu (pakartokite 2 kartus) .

Žodžių skaitymas su nauju laišką

Pedagogas: sukurkite žodį naudodami pirmąjį žodžių raidės: vištiena, gandras, burė, kregždė, jachta.

- Koks žodis čia paslėptas?

Vaikai: Pasirodo žodis garnys.

4. Skulptūra plastilino raidės.

Pedagogas: -Pažiūrėkite, iš kokių elementų jis susideda raidė C? .

Vaikai: -Iš lazdų.

Pedagogas: -Kiek lazdos elementų jame yra?

Vaikai:-Keturi.

Pedagogas: -Pasiimkite plastilino gabalėlį ir pelėsį C raidė pati.

Vaikai:(atlikti užduotį)

5. Kūno kultūros minutė „Heronas“.

Pedagogas: -Dabar nebūsi vaikinai, bet virsi garniu, kuris pelkėje laukia varlės. (judesio vykdymas pagal tekstą)

Labai sunku taip stovėti

Nenuleiskite kojos prie grindų

Ir nenukris, nesiūbuok

Nesilaikyk kaimyno.

6. Darbas su dalomosiomis medžiagomis.

Pedagogas: -Vaikinai sėdi prie stalų, ima kortas su užduotimis, jas apsvarsto ir atsako, kad vedate prie jų?

Vaikai:(atsakymas)

Pedagogas: -Pirmoji užduotis pirmoje linija: nurodykite vietą garsas C ratu(žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje) prie kiekvieno piešinio paprastu pieštuku.

Vaikai: (atlikti užduotį)

Pedagogas: Antra užduotis: antroje eilutėje padalykite žodžius į skiemenis, kuriuos ištarsiu (imtynininkas, dainininkas, pardavėjas) .

Kuriame grupė galite sujungti šiuos žodžius (profesijos)

-Trečioji užduotis: trečioje eilutėje parašykite raidė C... Ir pasakyk man ką gali reikšti C raidė?

Vaikai:-Tvirtas.

Pedagogas: -Kuo tu nupieši kvadratą laiškas Ц?

Vaikai:-Mėlyna.

7. Žodiniai ir žaidimo pratimai.

Žaidimas „Pasakyk žodį“.

Pedagogas: -Veda vištą (vištos)

Ant mamos piršto (žiedas)

Auga žaliai sode (agurkas)

Jie dedami į vazą (gėlės)

Pedagogas: - Baigėte kalbėti, o dabar sugalvokite sakinį su šiais žodžiais.

Vaikai: (sugalvokite sakinį su šiais žodžiais)

8. Žaidimas „Smack the word by skiemenį“ (medžiagos tvirtinimas)

Pedagogas: -Aš tau pasakysiu žodžius, o tu turėsi juos ploti skiemenys: šokėjas, kalvis, pardavėjas, imtynininkas, dainininkas, agurkas, garnys, karalienė, cirkas.

9. Rezultatas:

Su kuo tie žodžiai garsas [c] prisimenate? (Vaikai išvardija žodžius su garsas [c] kas prisiminė.)

- Iš ko su raide ir garsu, kurį šiandien sutikai? Ką sužinojai apie jį? Kas tau labiausiai patiko okupacijos?

Išgirsti vaikų atsakymai.

UŽDUOTIS numeris 1.

UŽDUOTIS numeris 2

B O R E C P E V I C A P R O D A V E C


Uždaryti