Мета: профілактика злочинів і правопорушень серед неповнолітніх, виховання правової свідомості учнів,

Вміти розрізняти позитивні і негативні вчинки,

Знати види юридичної відповідальності за скоєні проступки.

Підготовча робота:

Визначення класним керівником спільно з учнями перелік питань для обговорення в ході підготовки і проведення класної години.

питання:

  • Що таке відповідальність за свою поведінку? Коли виникає це почуття?
  • Чи існує різниця між вчинком і проступком?
  • Чи можна порушувати закон? Чому?
  • Які риси характеру призводять до неправильних вчинків?
  • Чи можна поважати людину, яка зробила в житті помилку?

Перелік цих питань заздалегідь поміщається в класному куточку.

Оформлення: Написані на дошці тема класної години і питання для колективного обговорення, обладнані місця для роботи 5 мікрогруп, картки із завданнями.

підготувала: класний керівник Е.В.Алексеева.

Клас: 5 «Б»

Волгоград 2011 рік

Хід заходу.

  1. Слово вчителя.

Тема нашого класного години актуальна на сьогоднішній день, так як, на жаль, не кожен підліток, усвідомлює про скоєних ним протиправних діяннях, які ведуть до тяжких наслідків. Щорічно підлітками вчиняється більше 145 тис. Злочинів, практично кожен п'ятий з них направляється для відбування покарання у вигляді позбавлення волі в виховні колонії. І тому мета класної години - це розуміння різниці між вчинком і проступком, усвідомлення того, що проступок і злочин можуть привести до непоправних наслідків.

  1. Робота над поняттями.

вчинок - рішучий, активний вплив в складних обставинах.

провина - порушення правил поведінки, провину.

правопорушення -проступок, злочин.

Правопорушення класифікуються за різними підставами: залежно від характеру правопорушень, ступеня їх шкідливості і небезпеки для суспільних відносин, а також від характеру застосовуваних санкцій за їх вчинення. Згідно даним критерієм всі правопорушення поділяються на злочини і проступки.

злочинами називаються заборонені кримінальним законом суспільно небезпечні, винні діяння, що завдають істотної шкоди суспільним відносинам і котрий склався в суспільстві порядку.

провини являють собою винні, протиправні діяння, які характеризуються меншою в порівнянні зі злочинами ступенем.
За проступки відповідає кодекс адміністративних правопорушень, а за злочини - кримінальний кодекс.

  1. Робота в групах.

Розподіліть якості характеру людини в таблиці.

додаток №1

набір якостей

Додаток № 2 Якими якостями можна перемогти запропоновані тут риси характеру:

  • зло-
  • Лень-
  • Лжівость-
  • Равнодушіе-
  • Грубость-
  • Враждебность-
  1. Лекція по темі «Види юридичної відповідальності за порушення законів».

Існує 4 види юридичної відповідальності за порушення:

1. Кримінальна відповідальність - відповідальність за порушення законів, передбачених Кримінальним кодексом. Злочин передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне, що посягає на суспільний лад, власність, особистість, права і свободи громадян, громадський порядок. (Вбивство, грабіж, згвалтування, образи, дрібні розкрадання, хуліганство).

За злісне хуліганство, крадіжку, згвалтування кримінальна відповідальністьнастає з 14 років.

2. Адміністративна відповідальність застосовується за порушення, передбачені кодексом про адміністративні правопорушення. До адміністративних порушення відносяться: порушення правил дорожнього руху, порушення протипожежної безпеки. За адміністративні правопорушення до відповідальності притягуються з 16 років. Покарання: штраф, попередження, виправні роботи.

3. Дисциплінарна відповідальність - це порушення трудових обов'язків, тобто порушення трудового законодавства, наприклад: запізнення на роботу, прогул без поважної причини.

4. Цивільно - правова відповідальність регулює майнові відносини. Покарання до правопорушника: відшкодування шкоди, сплата збитків.

IV. Практикум по темі.

Хлопці, ви дізналися багато нового про правопорушень, які вчиняються підлітками в нашому місті і існуючому покарання. Спробуйте самі визначити вид порушення і його наслідки.

Завдання для учнів.

1. Розбір ситуації.

№1. Сергій і Сашко грали у дворі в м'яч. Хлопці розбили м'ячем вікно в будинку сусіда.

Яке правопорушення скоїли підлітки?

№2. Підлітка затримали на вулиці в 23 години 40 хвилин без супроводу дорослих.

Яке покарання йому загрожує?

№3. Учні 5 і 7 класів, Діма і Женя, перед уроком фізкультури знаходилися в роздягальні. Після дзвінко всі пішли в спортивний зал, а Діма затримався і викрав мобільний телефон у свого однокласника.

Який злочин скоїли підліток? З якого віку настає відповідальність за це правопорушення?

№4. Рома і Петя їхали в автобусі, голосно розмовляли, сміялися, нецензурно висловлювалися, агресивно реагували на зауваження оточуючих.

Яке правопорушення скоїли підлітки? З якого віку настає відповідальність за це правопорушення? Яке покарання можна очікувати?

2. Визначити види юридичної відповідальності при розгляді різних порушень. Встановіть відповідність.

Види відповідальності:

А - адміністративна відповідальність.

Г - цивільно - правова.

У - кримінальна.

Д - дисциплінарна

Види порушень:

1. Порвав підручник однокласника. (Г)

2. Поява підлітка на вулиці в нетверезому вигляді. (А)

3. Побив однокласника. (У)

4. Здійснив крадіжку мобільного телефону. (У)

5. Здійснив прогул в школі. (Д)

6. Переходив дорогу в недозволеному місці. (А)

7. Розбив м'ячем вікно. (Г)

8. Нецензурно висловлювався в громадському місці. (А)

V. Підсумок заходу.

Хлопці, тепер ви розумієте різницю між поняттями «проступок» і «вчинок», знаєте, яка відповідальність загрожує за скоєні правопорушення.

І мені дуже хочеться вірити, що після нашого класного години ви будете здійснювати тільки хороші вчинки. Успіхів!


12) Людина, який виконав свій обов'язок, - це досить високе поняття. І той, про кого це сказано, повинен сприймати це як високу і при цьому точну оцінку своєї діяльності або свого вчинку. (К.М.Сімонов)

14) Безвідмовна готовність до самопожертви, діяльну співчуття визначили вчинок Алеся Мороза - головний герой повісті В. Бикова «Обеліск»

25) Які і висловлювання Катерини Кабанова [головної героїні п'єси А.

Класний годину (5 клас) по темі: класна година - Вчинок або проступок

Мета проведення даного класної години - це профілактика злочинів і правопорушень серед неповнолітніх, виховання правової свідомості учнів. Матеріал, підібраний для заходу, допоможе розрізняти позитивні і негативні вчинки, знати види юридичної відповідальності за скоєні проступки.

Виховна година «Вчинок і проступок»

Оформлення: Написані на дошці тема класної години і питання для колективного обговорення, обладнані місця для роботи 5 мікрогруп, картки із завданнями.

Тема нашого класного години актуальна на сьогоднішній день, так як, на жаль, не кожен підліток, усвідомлює про скоєних ним протиправних діяннях, які ведуть до тяжких наслідків. Щорічно підлітками вчиняється більше 145 тис.

Конспект заняття «Вчинки і проступки»

Продовжувати вчити дітей критично ставитися до і провин, розвивати вміння бачити свої недоліки, оцінювати поведінку інших дітей, висловлювати та обґрунтовувати свою думку.

Етичні бесіди, читання художньої літератури та бесіди за змістом, прищеплення навичок культури поведінки і виховання культурно-гігієнічних навичок у повсякденному житті, консультації поради для батьків.

Вчинки і ми

Поняття «вчинок» коротко формулюється так: «Вчинок - це дія, кимось скоєне. »Однак ... І проступок має точно таку ж формулювання. Одним словом, проступки - це ті ж вчинки, тільки кимось раховані негідними. І ось тут виникають питання:

Однак ... Бувають і таке на вагах людського життя: на одній шальці - ганебні вчинки, а на інший прекрасні мови - врівноважують ганебні вчинки.

Вчинки і проступки дітей

На відміну від простих дій вчинок, як і проступок, являє собою таку дію (або цілий ланцюг дій), яка направляється певними цілями і мотивами і виражає відношення людини до інших людей (і до самого себе). В основі вчинку лежить підпорядкування людиною своєї дії певного суспільного вимогою; в основі проступку - порушення встановлених в суспільстві правил.

Вчинок і проступок

Визначте значення слів-паронімів. Якими ознаками вони відрізняються один від одного (значенням, сполучуваністю на лексичному і синтаксичному рівнях, стилістичним забарвленням)? Для довідок використовуйте тлумачні словники. Наведіть приклади вживання паронімів в контексті.

Визначення: предоставіть- віддати кого-що-небудь в розпорядження, користування кому-чему-либо; дати можливість будь-кому сказати, зробити що-небудь, чим-небудь розпорядитися.

Російська мова

Якось раз я прийшла в школу дуже засмучена. Вдома я довго сиділа над завданням з математики, але так і не змогла впоратися з цим завданням. Тоді я вирішила, що спишу завдання в школі. Ваня Глушак, наш відмінник, здивувався, що я не вирішила таке просте завдання: всього три дії. Він взагалі вважає, що вирішувати завдання - одне задоволення.

Я почала списувати. Переписала одну дію, інше, почала третє - і тут побачила помилку.

Твір на тему

Якось раз я прийшла в школу дуже засмучена. Вдома я довго сиділа над завданням з математики, але так і не змогла впоратися з цим завданням. Після безрезультатних зусиль я вирішила, що проблему можна буде вирішити в школі - взяти і списати. Списувати я не любила, але один разочок можна. Ваня Глушак, наш відмінник, здивувався, що я не вирішила таке просте завдання: всього три дії. Він взагалі вважає, що вирішувати завдання - одне задоволення.

Чим відрізняється вчинок від проступку?

Слова «вчинок» і «проступок» є паронимами в лінгвістиці. А в чому між ними різниця. Слова явно однокореневі, а відрізняються тільки приставкою. Ось це маленьке відмінність і створює різницю в значенні їх, сполучуваності таких слів і їх вживанні в мові.

Чим відрізняється проступок від вчинку? і отримав найкращу відповідь

Відповідь від Ђатьяна Горошко [гуру]
Вчинок - справа хороша, за що хвалять і заохочують, а проступок - справа погане, за що і отримати можна.))

відповідь від Takashi[Майстер]
Вчинки бувають хороші і погані)
а проступок це вже поганий вчинок))


відповідь від YOерега Меркулов[Новачок]
вчинок може бути будь-який, а проступок тільки поганий))


відповідь від Ѝкс - міністр[Гуру]
У проступку явно виражена КРИМІНАЛЬНА забарвлення. А вчинок - просто будь-яке діяння.


відповідь від користувача видалено[Гуру]
Провина - це завжди негативний вплив.
Вчинок же сам по собі може бути як позитивним так і негативним.


відповідь від Oleh Huz "[Гуру]
точніше не скажеш


відповідь від Slaer[Гуру]
Провина - дія, або бездіяльність, що посягає на встановлені законами або підзаконними актами суспільні відносини, що відрізняється невеликою суспільною небезпекою.
Провини - узагальнена назва видів правопорушень, що мають меншу суспільну небезпеку в порівнянні зі злочином.
Вчинок - свідома дія, реалізований акт вільної волі.
Зміст вчинку визначає моральність і моральність поведінки, відмінність добра і зла. Чи не будь-яка дія людини стає вчинком, але тільки те, що є свідомим вибором.
Вчинок - особистісна форма поведінки, в якому здійснюється самостійний вибір цілей і способів поведінки, часто суперечить загальноприйнятим правилам.
Вчинок - свідома дія, що оцінюється як акт морального самовизначення людини, в якому він стверджує себе як особистість - у своєму ставленні до іншої людини, самої себе, групі або суспільству, до природи в цілому. Особистісна форма поведінки, в якій проводиться самостійний вибір цілей і способів поведінки, часто суперечить загальноприйнятим правилам. Вчинок - основна одиниця поведінки соціального. У ньому проявляється і формується особистість людини. Реалізації вчинку передує внутрішній план дії, де представлено свідомо вироблене намір, є прогноз очікуваного результату і його наслідків. Вчинок може бути виражений:
дією або бездіяльністю;
позицією, висловленою в словах;
ставленням до чого-небудь, оформленим у вигляді жесту, погляду, тону мови, смислового підтексту;
дією, направленому на подолання фізичних перешкод і пошук істини.


відповідь від kolarov kolarov[Гуру]
Вчинок - йдеш вперед. Провина - йдеш наліво, без повороту!


відповідь від * Olli *[Новачок]
проступок-оступитися, т. е. допустити ошибке
вчинок-прийняти будь-яке рішення (але може бути як поганим так і добре)


відповідь від Yo * sick[Активний]
Вчинок - пряник! Провина - в ріпу


Книга приведена з деякими скороченнями

На відміну від простих дій вчинок, як і проступок, являє собою таку дію (або цілий ланцюг дій), яка направляється певними цілями і мотивами і виражає відношення людини до інших людей (і до самого себе). В основі вчинку лежить підпорядкування людиною своєї дії певного суспільного вимогою; в основі проступку - порушення встановлених в суспільстві правил. Провини маленьких дітей прості, нехитрі і «відкриті». В їх основі лежать зазвичай імпульсивність дії, наслідування поганому прикладу, невміння вийти з несподіваною життєвої ситуації, в якій дитина опинилася вперше.
Іноді причиною проступку є погане знання дитиною тих обставин, в яких він діє. Не вміючи зіставити кілька вимог і визначити їх ієрархію, дитина нерідко підпорядковується не тім самім, яке йому добре відомо, а тому спонуканню, яке виявилося в даний момент для нього суб'єктивно найбільш сильним.
Сергій і Вітя (4 м 2 міс. До 5 л.) Грали під обіднім столом «в моряків». Їм потрібно було поставити вітрило, щоб врятуватися на шлюпці з тонучого корабля. Вони швидко стягнули зі столу скатертину, не помітивши, що на ній стояв посуд. Всі чашки розбилися.
Наташа (6 л.) Не хотіла будити тата, коли принесли телеграму, і сказала, що його немає вдома. Листоноша не залишив телеграми, і дівчинка забула про неї сказати. У тата були великі неприємності, а Наташу присоромили за брехню.
Подібні проступки не викликають тривоги у вихователів. Вони «одномоментні» і свідчать лише про те «вічно дитячому», що виступає у великій емоційності хлопців, в їх допитливому творчому відношенні до навколишнього, в їх наростаючою самостійності, яка постійно обмежується правилами, заборонами. У нових життєвих обставинах хлопці часто губляться. Вони не знають, як слід вчинити, і, природно, допускають помилки, іноді дуже серйозні.
Значно складніше проступки дітей молодшого шкільного віку. Природа їх розкривається лише тоді, коли вони повторюються, що свідчить вже про щось стійкому, про якісь причини, які порушують дисципліновану поведінку дітей. У таких проступки дитини проявляються формуються негативні риси його характеру.
Коля М. (7 л. 2 міс), вмиваючись, перевернув кран: вода забила високим фонтаном і перелилася через раковину. На підлозі утворилася велика калюжа. Діти з німим подивом і явним захопленням стежили за Колею. Ввійшла няня з обуренням заявила, що всі діти, як діти, тільки Коля не такий, як усі. Звичайно, ніхто інший такого не зробив би. Коля стояв з задоволеним і гордим виглядом. Коли вихователька наказала йому негайно взяти ганчірку і витерти насухо підлогу, а діти-глядачі пішли в групу, Коля засумував і знехотя почав прибирати калюжу.
Валя (8 л. 2 міс.) Взяла у бабусі з сумочки п'ять рублів. З'ясувалося, що вона втратила гімнастичні туфлі, і, боячись сказати про це вдома, взяла гроші у бабусі, сподіваючись, що ніхто цього не помітить.
Лара (10 л.) Готувалася до виступу на святі. Дівчинка дійсно добре читає вірші. Вона сама це знає і вважає, що ніхто інший так не вміє читати, як вона. Але вчителька доручила читати цей вірш іншій дівчинці - Наді. У той же день Лара порізала Надіну книгу і порвала її зошит.
Для того щоб правильно реагувати на подібні та інші проступки, вихователь повинен їх «прочитати», розібрати кожен з них. І чим більшим числом спостережень за дитиною за наявними документами, ніж більш різнобічні ці спостереження, що показують поведінку одного і того ж дитину в різних умовах і з різними дорослими, тим легше і глибше буде розкритий кожну провину дитини.
Аналіз показує, що в кожному проступок можна виділити (умовно) три шари. Перш за все - зовнішня сторона, зміст проступку. Коля налив воду на підлогу, Валя взяла гроші у бабусі, Лара зіпсувала Надін речі. Це - «явище», але де його суть? Для того щоб її знайти, треба зняти «верхній шар» - розкрити «явище» і заглянути вглиб. Тоді виявляються мотиви, що спонукали дітей до відповідних дій. У Колі - це бажання виділитися серед інших дітей. Він вигадує різні фокуси, і захват хлопців, їх визнання його переваги підтримують його бажання завжди звертати на себе увагу оточуючих. У Валі - страх покарання. У Лари - зачеплене самолюбство, «образа» на невизнання її кращою і невідповідність дій вчителя зайнятої нею позиції.
Але ці мотиви також є наслідком якихось причин, які їх породили. Звідки вони виникли? Де їх джерела? Щоб знайти ці причини, ці джерела, треба «зняти» другий шар. За цим шаром виявляється причина, що породжує відповідні мотиви. Причина криється в способі життя дитини, в системі сформованих у нього відносин з оточуючими людьми. Саме з цих відносин виростають мотиви зазнайства, бажання зайняти положення особливого і найкращого у Колі і Лари, мотив страху у Валі.
У зв'язку з цим і педагогічний вплив матиме абсолютно різний ефект в залежності від того, на який «шар» проступку воно направлено. Вплив на «перший шар», зовнішній факт (явище) або взагалі не впливає (закиди няні Колі), або може дати лише «місцевий», обмежений у своїй виховній цінності ефект. Дитина вибачиться, поплаче, віддасть взяту без попиту річ, а в наступний раз повторить свій проступок.
Вплив на «другий шар», на мотив, буде більш ефективним. Але найбільший виховний ефект досягається тоді, коли вихователь змінює систему відносин, в якій живе дитина, т. Е. Саму причину. Тільки тоді можна змінити позиції Лари або Колі, коли вони в житті, в практиці свого постійного спілкування з однолітками і дорослими будуть поставлені в положення рівних з прав і обов'язків з іншими дітьми; коли вони будуть зустрічати з боку оточуючих людей негативне ставлення до їх витівок або терпляче ставлення до помилок; коли страх Валі або самозакоханість Лари перестануть отримувати відповідне «ділове» і емоційне підкріплення з боку дорослих і дітей.

Популярні статті сайту з розділу «Сни і магія»

.

Мета: профілактика злочинів і правопорушень серед неповнолітніх, виховання правової свідомості учнів,

вміти розрізняти позитивні і негативні вчинки,

знати види юридичної відповідальності за скоєні проступки.

Підготовча робота:

Визначення класним керівником спільно з учнями перелік питань для обговорення в ході підготовки і проведення класної години.

питання:

    Що таке відповідальність за свою поведінку? Коли виникає це почуття?

    Чи існує різниця між вчинком і проступком?

    Чи можна порушувати закон? Чому?

    Які риси характеру призводять до неправильних вчинків?

    Чи можна поважати людину, яка зробила в житті помилку?

Перелік цих питань заздалегідь поміщається в класному куточку.

Оформлення: Написані на дошці тема класної години і питання для колективного обговорення, обладнані місця для роботи 5 мікрогруп, картки із завданнями.

Підготувала: класний керівник Е.В.Алексеева.

Клас: 7 «Б»

Волгоград 2013року

Хід заходу.

    Слово вчителя.

Тема нашого класного години актуальна на сьогоднішній день, так як, на жаль, не кожен підліток, усвідомлює про скоєних ним протиправних діяннях, які ведуть до тяжких наслідків. Щорічно підлітками вчиняється більше 145 тис. Злочинів, практично кожен п'ятий з них направляється для відбування покарання у вигляді позбавлення волі в виховні колонії. І тому мета класної години - це розуміння різниці між вчинком і проступком, усвідомлення того, що проступок і злочин можуть привести до непоправних наслідків.

    Робота над поняттями.

вчинок - рішучий, активний вплив в складних обставинах.

провина - порушення правил поведінки, провину.

правопорушення - проступок, злочин.

Правопорушення класифікуються за різними підставами: залежно від характеру правопорушень, ступеня їх шкідливості і небезпеки для суспільних відносин, а також від характеру застосовуваних санкцій за їх вчинення. Згідно даним критерієм всі правопорушення поділяються на злочини і проступки.

злочинами називаються заборонені кримінальним законом суспільно небезпечні, винні діяння, що завдають істотної шкоди суспільним відносинам і котрий склався в суспільстві порядку.

провини являють собою винні, протиправні діяння, які характеризуються меншою в порівнянні зі злочинами ступенем.
За проступки відповідає кодекс адміністративних правопорушень, а за злочини - кримінальний кодекс.

    Робота в групах.

Розподіліть якості характеру людини в таблиці.

додаток №1

позитивні +

негативні -

набір якостей

турбота
чесність
примхливість
акуратність
доброта
брехливість
відповідальність
розум
рішучість
активність

жадібність
врівноваженість
взаємовиручка
організованість
правдивість
доброзичливість
злість
чуйність
боягузтво

байдужість
справедливість
заздрість
упертість
терпіння
дружелюбність
образливість
допитливість
злопам'ятність
ввічливість

Додаток № 2 Якими якостями можна перемогти запропоновані тут риси характеру:

    зло-

    Лень-

    Лжівость-

    Равнодушіе-

    Грубость-

    Враждебность-

    Лекція по темі «Види юридичної відповідальності за порушення законів».

Існує 4 види юридичної відповідальності за порушення:

1. Кримінальна відповідальність - відповідальність за порушення законів, передбачених Кримінальним кодексом. Злочин передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне, що посягає на суспільний лад, власність, особистість, права і свободи громадян, громадський порядок. (Вбивство, грабіж, згвалтування, образи, дрібні розкрадання, хуліганство).

За злісне хуліганство, крадіжку, згвалтування кримінальна відповідальністьнастає з 14 років.

2. Адміністративна відповідальність застосовується за порушення, передбачені кодексом про адміністративні правопорушення. До адміністративних порушення відносяться: порушення правил дорожнього руху, порушення протипожежної безпеки. За адміністративні правопорушення до відповідальності притягуються з 16 років. Покарання: штраф, попередження, виправні роботи.

3. Дисциплінарна відповідальність - це порушення трудових обов'язків, тобто порушення трудового законодавства, наприклад: запізнення на роботу, прогул без поважної причини.

4. Цивільно - правова відповідальність регулює майнові відносини. Покарання до правопорушника: відшкодування шкоди, сплата збитків.

IV. Практикум по темі.

Хлопці, ви дізналися багато нового про правопорушень, які вчиняються підлітками в нашому місті і існуючому покарання. Спробуйте самі визначити вид порушення і його наслідки.

Завдання для учнів.

1. Розбір ситуації.

1. Сергій і Сашко грали у дворі в м'яч. Хлопці розбили м'ячем вікно в будинку сусіда.

Яке правопорушення скоїли підлітки?

2. Підлітка затримали на вулиці в 23 години 40 хвилин без супроводу дорослих.

Яке покарання йому загрожує?

3. Учні 5 і 7 класів, Діма і Женя, перед уроком фізкультури знаходилися в роздягальні. Після дзвінко всі пішли в спортивний зал, а Діма затримався і викрав мобільний телефон у свого однокласника.

Який злочин скоїли підліток? З якого віку настає відповідальність за це правопорушення?

4. Рома і Петя їхали в автобусі, голосно розмовляли, сміялися, нецензурно висловлювалися, агресивно реагували на зауваження оточуючих.

Яке правопорушення скоїли підлітки? З якого віку настає відповідальність за це правопорушення? Яке покарання можна очікувати?

2. Визначити види юридичної відповідальності при розгляді різних порушень. Встановіть відповідність.

Види відповідальності:

А - адміністративна відповідальність.

Г - цивільно - правова.

У - кримінальна.

Д - дисциплінарна

Види порушень:

1. Порвав підручник однокласника. (Г)

2. Поява підлітка на вулиці в нетверезому вигляді. (А)

3. Побив однокласника. (У)

4. Здійснив крадіжку мобільного телефону. (У)

5. Здійснив прогул в школі. (Д)

6. Переходив дорогу в недозволеному місці. (А)

7. Розбив м'ячем вікно. (Г)

8. Нецензурно висловлювався в громадському місці. (А)

V. Підсумок заходу.

Хлопці, тепер ви розумієте різницю між поняттями «проступок» і «вчинок», знаєте, яка відповідальність загрожує за скоєні правопорушення.

І мені дуже хочеться вірити, що після нашого класного години ви будете здійснювати тільки хороші вчинки. Успіхів!


Close