Tema:

Tikslai:

Išmokykite vaikus atskirti vaizdinius raidžių vaizdus, \u200b\u200bypač I - U;
... lavinti vizualinę-erdvinę orientaciją;
... lavinti garso analizės įgūdžius;
... lavinti smulkiąją motoriką;
... lavinti loginį mąstymą.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

Logopedas prašo vaikų atsistoti iš savo vietų ir siūlo prieš sėdant ant kėdės prisiminti ir įvardyti vardą, kuriame yra raidė „Aš“.
(Inna, Ira, Ilja, Igoris, Kira, Liza, Mila, Vika, Dima, Nikita)
Logopedas vaikus supažindina su pamokos herojais - mergaitėmis Uley ir Ira. Vaikai raginami paryškinti pirmąsias jų vardų raides. (Y-Y)
Suformuluota pamokos tema.

II. Pagrindinis etapas

Logopedas ant lentos uždeda raidžių „U“ ir „I“ elementų atvaizdą, prašo iš raidžių pridėti raidžių, ieško raidžių panašumų ir skirtumų.


Logopedas kviečia vaikus užsirašyti į sąsiuvinį pamokos herojų vardus, paryškinti raides „Aš“, „U“.

Logopedas supažindina vaikus su pamokos raidžių žymėjimu. „U“ yra apverstas trikampis, „I“ - apskritimas.
Logopedas ant lentos uždeda kortelę su trikampių ir apskritimų atvaizdu, prašo vaikų užrašyti atitinkamas raides į sąsiuvinį. Vietoj trikampio - „U“, vietoj apskritimo - „aš“.


Prieš atlikdami kitą užduotį, vaikų dėmesys ne kartą yra sutelktas į skirtumą tarp raidžių „Aš“, „U“. „U“ apačioje yra ilga „uodega“, šalia „I“ - maža uodega. Vaikai raginami iššifruoti lentoje esančius žodžius. Jei žvaigždutė yra apačioje, tuomet reikia parašyti „U“, jei žvaigždutė yra šalia, tada reikia parašyti „Ir“.



(Kulka, juokdarys, sraigė, gatvė, rankos, vištiena)

Logopedas ant lentos uždeda kortelę su leidimais ir kviečia vaikus savarankiškai nustatyti, kuri raidė turėtų būti dedama vietoj žvaigždutės.

(Apskritimas, šaukimas, pūkas, lapas, ausis, adata)

Vaikai raginami padalinti sąsiuvinį į 3 stulpelius. Pirmame stulpelyje bus žodžiai su raide „U“, antrame - žodžiai su raide „I“, trečiame - žodžiai, kuriuose yra raidės „I“, „U“.

(Pirmasis stulpelis yra lankas, gaidys, musė; antrasis stulpelis yra adata, siūlas, lapas, knygos; trečiasis stulpelis yra sraigė, vištiena, smaragdas, ąsotis)

III. Pamokos santrauka

Logopedas prašo vaikų atskirai parašyti po vieną žodį kiekviename stulpelyje.

2 ŽINGSNIS. PAGRINDINĖ DALIS.

Jei nesuprantate žodžio,

Jei aš nemoku rašyti,

Nėra kitos išeities -

Atveriu šią knygą.

Čia viskas aišku, viskas yra tiesa ...

Kas ta knyga? Koks stebuklas!

Ne, ne stebuklas, net ir senais laikais

Tai buvo sudaryta ... (žodynas)

Šiandien mes ir toliau kalbėsime apie įvairius

žodynai ir žodyno žodžiai. Prisiminkime, kas yra žodyno žodžiai? Kokius žodynus jau žinote?

Šiandien aš jums pasakysiu apie etiologinį žodyną.

Etimiologiniai žodynai pasakoja apie žodžio kilmę, jo pirminę reikšmę. Pažvelgus į žodžio istoriją, galima suprasti jo šiuolaikinę rašybą. Pvz .: AVIEŽIAI - pavadinimas buvo paremtas uogos vaisiaus ženklu, susidedančiu iš mažų dalių. Žodis MALINA yra vedinys iš žodžio MAŽAS

Rašymas lentoje.

AVIEČIAI - maži - "susideda iš mažų dalių"

Atspėk mįslę.

Šioje siauroje dėžutėje
Rasite pieštukų
Rašikliai, antgaliai, segtukai, sagos,
Viskas sielai.

Perskaitykite aukštyn kojomis, kaip atsirado žodis.

Atspėk mįslę.

Jis nėra svarbesnis mokykloje,

Jis turi savo kabinetą.

Jis pažįsta visus mokinius

Parengta padėti ir bausti.

Raskite žodį rašybos žodyne.

Rašykite žodžius. Pliaukštelėk į skiemenis. Rašykite į žodyną. Užrašykite skiemenų diagramą ir nedominuojančia ranka išrašykite balsius.

Žaidimas: Skristi

Logopedas paaiškina žodžio kilmę.

Žodis PORTFOLIO į rusų kalbą atėjo iš prancūzų kalbos. Uostas-nešiotis

FEL-lapas

PORTFOLIO- "kokie dokumentai ir dokumentai yra"

Logopedas užrašo žodį lentoje. PORTFELIS

Užrašykite tai ortografiškai. Ištarti su stresu.

Rašant žodį „užmerktos akys“. Užmerkite akis, įsivaizduokite šį žodį, parašytą knygoje. Priversk mirksėti

„pavojingas laiškas“. Kuri raidė mirksi?

Padarykite sakinį iš žodžių. Išdalijami lapai su žodžiais.

Įdėkite portfelį, aš, pieštuko dėklą.

(Įdėjau pieštuko dėklą į savo portfelį.)

Kiek šiame sakinyje yra žodžių?

Parašykite sakinio metmenis, nedominuojančia ranka išrašydami balses.

Fizinė minutė.

Rankos pasukimas (kairė ranka į priekį - dešinė atgal) ir atvirkščiai.

Alkūnės - kelio kryžminiai judesiai

Kryžiaus rankos kulno judesiai

Jums reikia atsisėsti, jei žodyje yra 3 raidės, ir pakelkite rankas

iki 3 raidžių, bet daugiau ar mažiau.

Žodžiai: svogūnas, mėnulis, sultys, saulė, vėžys, aguonos, žingsnis, kailis.

Žaidimai su kamuoliu:

Atvirkštiniai žodžiai (antonimai)

Arabų raidė (miegas, žetonas, burna, sriuba)

Einame į mišką, rašome žodžius, kurie baigiasi gerai

Žaidimas: Pridėti laišką (trečias)

Įdėkite akcentą. Pažymėkite pavojingą vietą.

Kokia paskutinė šio žodžio raidė?

Žaidimas: Surinkite „raidės T“ galvosūkį

Žaidimas: „Magic Bag“ (frazeologizmai)

Pažinti mintinai reiškia išmokti labai gerai.

Norėdami nulaužti mirtį ant nosies - prisiminti tvirtai, amžinai.

Sklandyti debesyse - svajoti, fantazuoti apie kažką.

Pasiimk nosį - užmigk.

Pradėti nuo pagrindų - (Az yra slavų abėcėlės pirmosios raidės pavadinimas), tai yra, pradėti nuo pagrindų, nuo paprasčiausio.

Švietimo, mokslo ir jaunimo ministerija

Trans-Baikalo teritorija

GOU vaikams - našlaičiams ir vaikams,

liko be tėvų globos

„Borzino specialioji (pataisos) internatinė mokykla

našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams,

su VIII tipo negalia “

Optinės disgrafijos korekcijos pamokos santrauka

vIII tipo specialiosios (pataisos) mokyklos 2 klasėje.

o - a.

mokytojas logopedas

Aukščiausia kvalifikacijos kategorija

Adamova Julija Petrovna

2012 m.

Pamokos apie optinės disgrafijos korekciją VIII tipo specialiosios (korekcinės) mokyklos 2-oje klasėje santrauka.

Tema: Optiškai panašių raidžių išskyrimaso - a.

Tikslas: išmokyti vaikus atskirti optiškai panašius ranka rašytus laiškuso ir a.

Užduotys:

Švietimo:

  1. Patikslinkite raidžių rašybąo ir a nustatyti panašumus ir skirtumus;
  2. Patikslinkite garsų [O] ir [A] artikuliaciją, įtvirtinkite garso ir raidės ryšį;
  3. Mokykite studentus atskirti raideso ir a atskirai rašant, skiemenimis ir žodžiais;
  4. Pagerinti skaitymo įgūdžius;
  5. Išmokite išryškinti balsį žodžio pradžioje.

Pataisos:

  1. Ugdyti loginį vaikų mąstymą;
  2. Ugdyti vizualinį suvokimą, gebėjimą naršyti popieriaus lape;
  3. Ugdyti gebėjimą derinti kalbą su judesiu;
  4. Lavinkite pirštų motoriką, atlikdami masažą.

Švietimo:

  1. Įskiepyti mokiniams galimybę aktyviai dirbti klasėje;
  2. Ugdyti gebėjimą pasiekti savo tikslą.

Įranga: paveikslėliai - raidžių simboliaio ir a ; Didžiosios raidėso ir a (didžiosios ir mažosios raidės); individualūs veidrodžiai; kortelės su garsų charakteristikomis - „balsis“; kortelės - garsų simboliai „plačiai atmerkta burna“ - apskritimas, „ovalas“; trafaretai raidėmis O ir A, spalvotų rašiklių rinkiniai; raudoni pieštukai; akvariumo išdėstymas, žuvys su skiemenimis; obelų su obuoliais maketai, ant kurių užrašomi žodžiai.

  1. Laiko organizavimas.

Vienas, du - galva aukštesnė,

Trys, keturi pečiai yra platesni

Penki, šeši - visi atsisėskite,

Septyni, aštuoni - prašau dėmesio!

  1. Pamokos tema.

Logopedas: Pamokos temą galite nustatyti atspėję mįslę:

Trisdešimt trys seserys -

Parašytos gražuolės

Viename tiesioginiame puslapyje

Ir jie garsūs visur.

(laiškai).

Logopedas: „Teisingai, tai laiškai. Šiandien mes išmoksime atskirti raides su jumis. Kurias raides skirsime, sužinosite, jei atidžiai klausysitės eilėraščių ir žiūrėsite į paveikslėlius:

Šis laiškas neturi kampo

Todėl ji apvali

Iki tol ji buvo apvali

Aš galėjau riedėti.

Vaikai atsako, kad kalbame apie O. raidę.

Logopedas demonstruoja paveikslėlį su raide O.

Logopedas paverčia paveikslėlį raide O, kitoje pusėje raidė paverčiama ratu.

Tada logopedas skaito eilėraštį:

Pažvelk į ratą

Ir pamatysite O. raidę.

Logopedas demonstruoja paveikslėlį su laiškua virto mergina su pynimu.

Kokia tai mergina

Mergina Alena.

Ta mergina turi pynę

Su žalia juostele.

Vaikai atsako, kad mes kalbame apie laiškąa.

Logopedas: Taigi, kokias raides šiandien skirsime klasėje?

Vaikai: Šiandien pamokoje skirsime raideso ir a.

Logopedas ant lentos pakabina paveikslėlius - simbolius.

O raidė yra ratas. A raidė yra mergina su pynimu.

  1. Laiškų rašybos išaiškinimaso ir a.

Ant lentos pakabinti ranka rašyti laiškaio ir a ir po paveikslais dedami simboliais.

Logopedas: „Atidžiai žiūrėkite į šias raides. Kuo jie panašūs? Ir kuo jie skiriasi?

Vaikai: raidės yra panašios, nes turi ovalą. Ir jie skiriasi tuo laiškua dešinėje pusėje yra kabliukas ir raidėapie tai nėra.

4. Garsų [O] ir [A] artikuliacijos išaiškinimas ir ryšio tarp raidžių ir garsų įtvirtinimas.

Logopedas: Vaikinai, kokį garsą skiriame raide O?

Studentų atsakymas: Garsas [O].

  1. Garso [O] prieš atskirus veidrodžius artikuliacijos išaiškinimas.

Studentai skleidžia garsą [O] ir pažymi, kad lūpos įgauna ovalo formą. Garso artikuliacijos schema [О] - ovali pakabinta ant lentos.

Fonetinis apšilimas.

Ant lentos atsiranda berniuko, kurio dantis blogas, paveikslas, berniukas dejuoja: „O - O - O“.

  1. Garso artikuliacijos patikslinimas [A].

Mokiniai žiūri į veidrodžius, taria garsą [A] ir pažymi, kad tariant garsą lūpos plačiai atmerktos, burna yra tarsi apskritimas. Studentų dėmesį patraukia artikuliacijos schemos garsas [A] - didelis apskritimas.

Fonetinis apšilimas.

Lentoje pasirodo mergaitės, siūbuojančios lėlę, nuotrauka. Visas choras „linguoja“ lėlę: „a - a - a - a - a - a - a“.

Logopedas: Taigi, vaikinai, tariant garsus [O] ir [A], burna yra atvira, iš burnos išeina oro srautas, kuris savo kelyje netenkina kliūčių, mes šiuos garsus tariame balsu. Kaip mes vadiname šiuos garsus?

Vaikai: balsiai.

Šalia kiekvieno laiško lentoje iškabintas ženklas „balsis“.

Logopedas: kokią spalvą skiriame balsių garsus? (raudona spalva).

Prie lentos šalia kiekvienos raidės pritvirtintas raudonas apskritimas.

  1. Gebėjimo naršyti popieriaus lape gerinimas.

Studentams siūlomas namas su keturiais langais - du pirmame aukšte, du antrame. Kiekviename lange yra gyvūno nuotrauka.

Logopedas pakaitomis atidaro langus, mokiniai įvardija buto, kuriame gyvena herojus, adresą: viršutinį dešinįjį butą, apatinį kairįjį ir kt.

  1. Atskirų raidžių išskyrimaso ir a.

Darbas su trafaretais.

  1. Trafaretas su laiškua.

Logopedas: Vaikinai, šiandien dirbsime su trafaretais. Atidžiai pažvelkime į trafaretą.

Ką matote viršutiniame dešiniajame kampe? (apskritimas).

Teisingai. Apskritimas. Šis apskritimas mums parodo, kad ištarę garsą A mes plačiai atveriame burną ir kad jis įgauna apskritimo formą.

Krepšeliuose raskite apskritimo trafaretą, pritvirtinkite jį prie pagrindinio trafareto.

Mes turime garso tarimo schemą [A].

Pažvelkite ir pasakykite, kas yra viršutiniame kairiajame trafareto kampe. (Raidė a).

Teisingai. Tai yra A raidė - didžioji ir mažoji. Apibūdinkite raides raudonu pieštuku.

Krepšelyje paimkite didžiosios raidės ir mažos raidės A trafaretus, pritvirtinkite juos prie pagrindinio trafareto, apvyniokite trūkstamas detales.

Dabar išimkite trafaretus ir ant gautų raidžių taikysime perėjimą šia kryptimi. (Logopedas parodo šešėliavimo kryptį, vaikai taiko raudonu pieštuku ar rašikliu).

Vaikinai, jūs matote mažus langus trafareto viduryje. Šiuose laukeliuose parašykite mažąsias dideles raides a (Primena: laiškasa susideda iš ovalo ir kablio dešinėje pusėje).

Langai yra išdėstyti ant trafareto bangomis. Dainuokime garsą iš eilės Ir taip: banga žemyn - balsas skamba švelniai, banga aukštyn balsas skamba garsiai. (Dainuoja logopedas, tada kiekvienas vaikas, tada chore, laikydamas pirštą palengvėjimo banga).

Vaikinai, klausykite mįslės.

Jis atrodo kaip raudonas kamuolys,

Tik dabar neskubėk šuoliais,

Nerūpestinga visus metus

Jis auga šiltame klimate.

Rūgštus - saldus tai citrusinis!

Paskubėk ir atsakyk!

Jame yra naudingo vitamino -

Vaisiai vadinami ...

Teisingai - oranžinė. Padėkliuose raskite oranžinį šabloną, pritvirtinkite jį prie trafareto.

Atidžiai klausykitės žodžio „oranžinė“, koks yra pirmasis šio žodžio garsas? (Garsas [A]).

Apatiniame kairiajame kampe galite pamatyti žodžio oranžinė kontūrą, kurioje yra trys langai. Jie žymi žodžio pradžią, vidurį ir pabaigą. Kadangi garsas [A] žodyje „oranžinė“ skamba pirmiausia, raudoname rašikliu pirmame lange parašykite raidęa. Mes rašome ovalą, o dešinėje - kabliuką.

Apatiniame dešiniajame trafareto kampe matote didžiąsias raides A - didžiąsias ir mažąsias, išsiuvinėtas siūlais. Uždėkime pirštą ant didžiosios A raidės ir atsekime ją, tarsi rašytume į sąsiuvinį. Dabar braukime pirštu mažąja A raide.

Pažvelkite tiesiai virš išsiuvinėtų raidžių. Čia matome didžiųjų ir mažųjų raidžių A. trafaretus. Apveskite juos raudonu pieštuku. Dabar dėkle raskite šių raidžių šablonus, pritvirtinkite juos prie trafareto ir apibraukite trūkstamas detales.

Fizinis lavinimas.

Logopedas: Kokias raides mokomės skirti šiandien? (o - a).

Padarykime fizinę minutę, kurios metu labai dažnai girdimas garsas A.

Gandras skrenda virš žemės

(mojuok rankomis)

Gandras renka šakas

(pritūpimai),

Gandras skina šakas

Padėk jam vaikams.

Logopedas parodo žiedą. Kas tai yra vaikinai? (Hoopas). Koks yra pirmasis žodžio žiedas garsas? (Garsas [O]). Kokia raidė atrodo ratlankis? (Ant raidės O). Pažaiskime su raide O. Studentai tampa poromis ir ridena ratą vienas prie kito, o logopedas skaito eilėraštį:

Ne palei taką, o aplinkui

Rieda ir dejuoja.

Oi, ooh ooh,

Ne palei taką, o aplinkui.

  1. Trafaretas su O. raide.

Logopedas: Vaikinai, kokia figūra yra viršutiniame dešiniajame kampe? (Ovalus).

Teisingai ovali. Šis simbolis mums sako, kad ištarus garsą [O], mūsų lūpos tampa tarsi ovalo formos. Dabar padėkluose raskite ovalų šabloną, atitinkantį dydį, pritvirtinkite jį prie pagrindinio trafareto. Rezultatas yra garso tarimo schema [O].

Trafareto viršutiniame kairiajame kampe iškirpti du ovalai. Trafaretuokite juos raudonu rašikliu. Padėkliuose raskite ovalus, kurie tinka dydžiui, įdėkite juos į pagrindinį trafaretą ir nupieškite dar vieną ovalą. Išimkite trafaretus. Kokį laišką gavome? (O raidė).

Teisingai, vaikinai, mes gavome raidę O. Išlenkime ją šia kryptimi. Logopedas parodo pavyzdį, vaikai atlieka.

Vaikinai, atspėk mįslę:

Skrenda be sparnų

Bėgimas be kojų

Burės be burės.

Kas tai? (Debesis). Teisingai. Padėkliuose raskite debesies šabloną, pritvirtinkite prie trafareto.

Koks garsas pirmiausia užima žodį „debesis“? (Garsas O).

Po debesimi turime žodžio „debesis“ schemą, mes parodysime, kad visų pirma garsas [O], lange užrašykite raidę O.

O raidė, atspausdinta ir parašyta didžiąja raide, rašoma beveik vienodai, tik sąsiuvinyje mes ją rašome pakreipę.

* Rašyti pavienes raides.

Apatiniame kairiajame kampe yra „Labirintas“. Kas yra labirintas? (Tai painūs ėjimai). Mes stengsimės dabar nesusipainioti ir teisingai įvesti raides languose pagal mano diktantą. Logopedas padiktuoja mokiniams izoliuotas O ir A raides, vaikai jas įeina į langus, kol pasiekia vidurį. Tada chore skaitykite „labirintą“ pirmyn ir atgal.

  1. Pirštų masažas.

Mokiniams siūlomi delnai, ant kurių pirštų klijuojami aplikatoriai. Studentai pirštais spaudžia aplikatorius, juos masažuoja.

  1. Skirstant raides O ir A skiemenyse.

Žaidimas „Akvariumas“.

„Akvariume“ yra žuvų, ant kurių užrašyti skiemenys su raidėmis O ir A. Vaikinai paeiliui gaudo žuvis iš akvariumo naudodamiesi magnetine meškere, perskaito skiemenis ir meta žuvį į kibirus su raidėmis O ir A.

  1. Skirtumas tarp O ir A raidžių žodžiais.
  1. Žaidimas „Obuolių medžiai“.

Įranga: dvi obelys, pasiūtos iš audinio ir su kabliukais; obuoliai, pagaminti iš kartono, ant kurių užrašyti žodžiai su raidėmis O ir A, su kilpomis.

Logopedas kviečia mokinius paimti po vieną obuolį, perskaityti ant jo užrašytą žodį ir ant kairiosios obelys padėti žodžius su raide O, dešinėje - žodžius A. Studentai taip pat turėtų nustatyti raidžių vietą žodyje.

Žodžiai: 1) A raide: parkas, pieštukų dėžutė, lašas, pūgos, dangtelis, bakas, salotos, virvė, pypkė.

  1. Su raide O: stalas, katė, pelkė, loto slenkstis.
  1. Apibendrinant pamokos rezultatus.

Kokias raides išmokome atskirti šiandien?

Kuo skiriasi raidės O ir A?

Kokį garsą skiriame raide O?

Kokį garsą skiriame A raide?

Kaip šie garsai vadinami?

Logopedas: Kitoje pamokoje toliau skirsime raides O ir A žodžiuose, sakiniuose ir tekste. Skirkime laiko, visas užduotis atliksime apgalvotai ir teisingai, tada mūsų laiškas bus kompetentingas, o užrašai sąsiuviniuose bus geri.

Trafaretus galima gaminti visoms raidėms. Raidžių trafaretų naudojimas logopedijos užsiėmimuose leidžia išsiugdyti įvairius įgūdžius ir procesus:

  1. Vaikas seka raidžių trafaretą, artikuliacijos schemą, taip prisimena jo grafinį vaizdą ir lavina smulkiąją motoriką. Ryšys tarp straipsnio - grafemo - kinemos yra fiksuotas. Nubrėžtą raidę galima nuspalvinti tam tikra kryptimi arba nuspalvinti.
  1. Vaikas turi galimybę dirbti ne tik su trafaretu, bet ir su raidiniu šablonu, kuris skirtas įdėti į trafaretą. Studentai nagrinėja laišką rankomis, o tai leidžia prisiminti grafinį vaizdą, jei sutrinka regėjimas. Išsivysto gebėjimas vizualiai susieti raidę su kirpimu.
  1. Kiekvienas trafaretas turi įvairius mažus įdėklus - mozaikines raides, magnetines abėcėlės raides, geometrines figūras. Vaikams, kurių motorika yra sutrikusi, darbas su tokia medžiaga kelia tam tikrų sunkumų. Sistemingai dirbant su trafaretais, šis įgūdis palaipsniui tobulėja. Su pirmos klasės mokiniais darbas atliekamas geometrinėmis figūromis: pagal logopedo nurodymus vaikai randa viršutinę dešinę, apatinę kairę kampą ir kt., Nustato ten esančią formą. Galite pakviesti vaiką apibraukti formos, spalvos, atspalvio išpjovą, įterpti norimą figūrą. Ši technika neįprasta vaikui ir ypač domina.
  1. Trafaretus galima panaudoti kuriant elementariosios foneminės analizės procesus. Kiekvienas trafaretas turi paveikslėlio iškarpą, kurio pavadinimas prasideda tiriamos raidės garsu.

Ryšys tarp garso ir raidės yra fiksuotas.

  1. Naudodami trafaretus galite sėkmingai lavinti skaitymo įgūdžius. Pradiniame etape skaitymo procesas kelia didelių sunkumų neįgaliam vaikui. Trafaretas leidžia padaryti mokymosi procesą lengvą ir patrauklų. Vaikas įkiša įvairias raides į langus ir kartu su jais skaito skiemenis. Iš pynės pagamintas takelis, sujungiantis vieną raidę su kita, leidžia vaikui išmokti sklandžiai sujungti garsus į skiemenis.

Sklandžiai susiliejus garsams į skiemenis, galite pakeisti reljefinius takelius pieštais.

  1. Trafaretuose yra išsiuvinėtos raidės. Vaikas pirštu paleidžia siuvinėjimą, įsimena grafinį laiško vaizdą.

Trafaretai gali būti pagaminti iš linoleumo, storo kartono (kurį galima perdažyti išpjausčius dalis), o tai užtikrina jų ilgaamžiškumą ir higieną.

Minėtos darbo su trafaretais formos yra apytikslės, kiekvienas logopedas-praktikas gali naudoti trafaretus savo nuožiūra, sukurti visus naujus darbo su jais metodus.

Literatūra:

1. Efimenkova L.N. Pradinių klasių mokinių žodinės ir rašytinės kalbos taisymas. - M.: VLADOS, 2001.

2. Lalaeva R.I. Logopedinis darbas korekcinėse klasėse. - M.: VLADOS, 1998.

3. Mazanova E.V. Optinės disgrafijos korekcija. - M.: Leidykla „Gnome and D“, 2008 m.


Skyriai: Pradinė mokykla

1 pamoka

Tema:Garsų diferencijavimas C-C skiemenyse, žodžiuose

Įvartis: išmokti atskirti garsus S-C, turinčius artikuliacinį-akustinį panašumą, nustatyti jų padėtį skiemenyse, žodžiuose /

Užduotys:

  • išmokti diferencijuoti garsus S-C pagal artikuliacinius, regos ir motorinius pojūčius;
  • lavinti garsinių raidžių analizės ir foneminio suvokimo įgūdžius, savikontrolės įgūdžius;
  • ugdyti rašybos budrumą;
  • išplėsti žodyną formuojant žodžius;
  • skatinti susidomėjimą užsiėmimais, formuoti teigiamą edukacinę motyvaciją;

Įranga: demonstracinės nuotraukos, grafiniai C-C garsų profiliai.

PAMOKOS PROCESAS

I. Organizacinis momentas


- Šiandien visi yra gerai nusiteikę, žiūri vienas į kitą, mielai šypsosi ir ruošiasi pamokai. Pirmiausia išklausykite užduotį ir pasiruoškite atsakyti.
- Kokias dvi garsų grupes žinote? (Balsiai ir priebalsiai)
- Įvardykite 1-os eilės balsius; II eilutė.
- Ką rodo pirmosios eilės balsiai? II eilutė?
- Šauniai padirbėta!

II. Pagrindinė dalis

Įvadas į temą

- Perskaitykite lentoje užrašytus žodžius.
ŠVIESI SPALVA
- Ką reiškia šie žodžiai?
- Kokiais dviem garsais šie žodžiai skiriasi? (Skamba C-C)
- Kas atspėjo ir yra pasirengęs išsakyti mūsų pamokos temą?
- Užrašykite šios dienos pamoką ir temą:
[S] - [C]
- Taip pat užsirašykite paveikslų pavadinimus, kurie skiriasi garsais C-C. Pabraukite raides: C viena eilute, C dviem.

1. Garsų charakteristikos pagal artikuliaciją ir akustinius ženklus, pagrįstos grafine garso schema (lentoje, kartu su rodykle)

- Norint teisingai parašyti C ir H, reikia išmokti atskirti atitinkamus garsus.
- Paimkite veidrodį (logopedas rodo kiekvieną liežuvio judėjimą kelyje)
liežuvio galiukas remiasi į apatinius dantis, dantys susijungia, giliai įkvepia ir, iškvėpdami orą, sako: C-C-C-C ....
- Dabar atkišk nugarą prie lūpų ir ilgai pasakyk garsą C.
- Ar jaučiate, kokia plona šalta oro srovė iškvepiama? Girdi švilpuką? Todėl jis vadinamas „sibilantu“. Garsas yra paprastas. Balso stygos ilsisi.
- Patikslinkime garso C. tarimą. Garsas C susidaro, kai susilieja garsai T ir C. Paimkite veidrodį (logopedas rodo kiekvieną liežuvio judėjimą kelyje) liežuvio galas remiasi į apatinius priekinius dantis ir tuo pačiu metu tariami garsai T ir C. greitai pasakyk: TS.
- Prikelkite užpakalinę ranką prie lūpų ir pasakykite: TC.
- Ką tu jauti? Šaltas oras iškvepiamas trūkteliu ir trumpam. Garsas yra sprogus, sudėtingas. Balso stygos ilsisi.
- Taigi mes išaiškinome, kaip tariamas garsas C ir Ts.
- Sąsiuviniuose užrašome trumpą garso aprašymą:
[C] - sutinkamas, tvirtas, kurčias, paprastas;
[Ts] - sutinkamas, tvirtas, kurčias, sunkus;

2. C - C garsų koreliacija su simboliais (vandentiekio vanduo, pirštas prispaustas prie lūpų)

- Mes girdime garsus S ir C mus supančiame pasaulyje. Čia yra nuotraukos. Pabandykite atspėti, kuris garsas tinka? Kodėl?
- Ir iš tiesų, girdime garsą C, kai vanduo teka iš čiaupo, C - todėl mama prašo būti tylesnė. (Prie lentos esančių garsų pritvirtinkite simbolius)
- Padarykite tinkamą garsą, kai rodau į paveikslėlį. (2 kartus)

3. Skiemenų skaitymas iš lentos (chore):

tsa - sa tso - taip tsu - su tsy - sy
aca - asa ozo - oso utsu - usu ycy - ysy

4. Žaidimas „Ploti ir viršuje“

- Pažaiskime plojimą ir aukščiausią žaidimą ir išsiaiškinkime, kas yra labai dėmesingas. Aš pavadinsiu žodžius garsais C - C. Į žodžius su garsu C - plojate, su garsu C - trypiate.
(slyva, grandinėlė, šuo, lapė, cirkas, kompasai, gandras, tinklas, kviečiai, puodas, cirko atlikėjas)

5. Paveikslėlių su garsais S-C radimas, garso vietos nustatymas žodyje (pradžioje, viduryje, pabaigoje). (A5 formate yra paveikslėlių, kuriuose tariami garsai C - C).

- Prieš pradedant vaizdinius žodžius, kuriuose tariami garsai C-C. Siūlau juos surasti ir pažymėti traškučiais. Žodžiai su garsu C - žali žetonai, su garsu C - mėlyni.
- Prie lentos dirbs du žmonės, o likusieji patikrins užduoties teisingumą.
(Vaikams radus paveikslėlius, reikia patikslinti garso vietą žodyje: pradžioje, viduryje, pabaigoje.)
- Žodyje įvardijame garso objektą ir vietą: pradžioje, viduryje, gale.
- Puikiai padaryta, viską atlikome su užduotimi.

6. Sukčiavimas iš lentos.

- Kitoje užduotyje nurašykite žodžius, įterpkite trūkstamas raides C-C, pabraukite C viena eilute, C dviem. Raskite „papildomą“ žodį, pažymėkite jį kryžiumi ir paaiškinkite, kodėl?

Kol_o, kole_o, ku_ty, tri_ta;
Pirštai, dulkės_a, polo_a, drobė;
_and_terna, _ini_a, _ful_e, _pi_a;
_kvore_, ne_y, _ _ena, _e_ arch.

7. Grafinis žodžio atvaizdavimas.

- Praktikuokime skiemenų paryškinimą raidėmis C-C žodžiais. Pavaizduokime tai grafiškai. Mes ir toliau dirbame sąsiuviniuose. Pavyzdys: sa ___ ___ ,
batai, dulkių siurblys, avys, žiedas, širdis, grožis, viešbutis, zylė.
- Primenu darbų seką. Jūs skaitote žodį, skaičiuojate skiemenų skaičių pagal balsių skaičių, piešiate skiemenų skaičių, nustatote skiemens vietą žodyje, užrašote skiemenį.

8. Mįslių atspėjimas.

- Atėjo laikas apsispręsti. Jei atspėsite mįsles, tada išspręsite kryžiažodį.

1. Spėk, koks paukštis:
Bijo ryškios šviesos
Nėrimo snapas, paršelio akys,
Ausinė galva. Tai… (pelėda)

2. Skrendu visur,
Aš žinau viską pasaulyje
Pažįstu kiekvieną miško krūmą
Nešu naujienas ant uodegos. (Šarka)

3. Ir jie nesimaudo jūroje,
Ir jie neturi šerių,
Ir vis dėlto jie yra pašaukti
Jie yra jūriniai ... (kiaulės)

4. Namų sargyba visą naktį -
Nepažįstamas neįeis į namus be savininko.
Galite pasiimti ją su savimi į sunkią kelionę,
Neįmanoma rasti draugo. (Šuo)

5. Kas be užrašų ir be pypkės
Trills yra geriausi
Aiškesnis, švelnesnis?
Kas čia? ... (lakštingala)

6. Ant stulpo yra rūmai,
Rūmuose yra dainininkė
Ir jo vardas yra ... (varnėnas)

7. Vasarą lauke drasko žolę,
O žiemą jis gyvena tvarte:
Jie duoda jai pakankamai šieno
Taip, jie laukia avienos, kad gautų pelno.
Ne raguotas, ne energingas,
Neramus, baimingas.
Jie nukirto jos kailį,
Jie mezga iš jo ir audžia. (Avis)

8. Kas bijo visų,
Pabėga po krūmu
Ar vilkas pagauna dantį? (Kiškis)

9. Ilgas snapas plonas
Griebk varlę.
Nuo snapo lašės lašas
Kas čia? (Garnys)

10. Glamžyk, klampok, klampok
Jis surenka visus vaikus. (Višta)

- Dar kartą atidžiai perskaitykite atsakymus. Pagalvokite, kas buvo mįslės. Pavadinkite vienu žodžiu. (Gyvūnai, paukščiai)
- Pirmame stulpelyje užrašykite gyvūnų pavadinimus, antrame - paukščių pavadinimus. Pabraukite C viena linija, C - dviem.

9. Fizika „Pelėda“

- Ateina diena, viskas atgyja!
(Vaikai vaizduoja skraidančius paukščius, vabalus, drugelius, laumžirgius - mojuoja sparnais).
- Naktis!
(Visi vaikai turėtų sustingti pozoje).

10. Moteriškųjų daiktavardžių žodžiai, žymintys asmenis savo veiksmais.

Pratimas „Jis - ji“.

- Yra daugybė profesijų. Tiek vyrai, tiek moterys įvaldo šią profesiją. Kokias profesijas žinote?
- Dabar praktikuokime teisingą profesijų įvardijimą. Kai užaugsi, jis yra rašytojas, o ji? (Rašytojas)

mokytojas - lakūnas -
suvirintojas - darbininkas -
skautas - menininkas -
barmenas - slidininkas -
meistras - sodininkas -

11. Darbas su pasiūlymu. (Lentoje užrašytas sakinys)

Vaikai juokiasi, žiūrėdami pro langą į giedrą saulę.

- Perskaitykite sakinį.
- Ką veikia vaikai? (Juokis)
- Kur žiūri vaikai? (Lange)
- O ką jie pamatė lange? (Saulė)
- Kokią saulę matėte? (Išvalyti)
- Kiek šiame sakinyje yra žodžių? (Aštuoni)
- Kokių pretekstų matėte? (B, įjungta)
- Kaip rašomi prielinksniai? (Atskirai)
- Kokiais žodžiais matėte C ir C raides? Pabrėžkime juos.
- Po kokio žodžio eina kablelis? (juoktis)
- Atkreipkite dėmesį į tai, kaip rašomas žodis „saulė“.
- Perskaitykime sakinį, ištardami kiekvieno žodžio skiemenis.
- Praktikuokime įsiminti šį sakinį. Pirma, mes sakome choru 2 kartus, o tada kiekvienas atskirai - pusbalsiu.
- Dar kartą - užmerktomis akimis.
- O dabar uždarau įrašą, rašome diktuodami.
- Pabraukite raidę C viena eilute, C - dviem.
- Perskaitykime įrašą, patikrindami lentą.

III. Pamokos santrauka

- Kokius garsus išmokome atskirti šiandien?
- Apibūdinkite šiuos garsus.
- Ačiū visiems už pamoką, būkite sveiki!

2 pamoka

Tema:Garsų diferencijavimas C-C

Įvartis: sukurti aiškią C-C garsų diferenciaciją ir teisingą jų žymėjimą raštu su atitinkamomis raidėmis.

Užduotys:

  • išmokti atskirti garsus C-C žodžiais, frazėmis ir sakiniais;
  • tobulinti garso-skiemenų analizės ir sintezės, foneminio suvokimo įgūdžius;
  • aktyvinti ir turtinti žodyną bei tobulinti gramatines kalbos formas;
  • plėtoti nuoseklią kalbą; vizualus dėmesys ir atmintis;
  • stebėti darbo su mokytoju tęstinumą;
  • ugdyti pagarbų požiūrį į paukščius, į gamtą;

Įranga: demonstracinės nuotraukos, kortelės su raidėmis C - C, grafiniai garsų profiliai, kortelės su raidėmis C-C, skaitmeninės liniuotės garso vietai nustatyti žodyje ir skaitikliai, pasakojimo „Mūsų draugai“ tekstas.

PAMOKOS PROCESAS

I. Organizacinis momentas

- Sveiki vaikai. Atsisėskite.
- Prisiminkite eilės tvarka visų mėnesių pavadinimus.
- Kiek iš viso yra žiemos mėnesių?
- Įvardykite paskutinį žiemos mėnesį.
- Koks metų laikas ateina po žiemos?

II. Pagrindinė dalis

Įvadas į temą

- Ką matote paveikslėliuose? Pavadink juos. (Ausies, gerai)
- Patikslinkime, ką jie reiškia.
- Kokie garsai tariami žodžių gale? (C-C)
- Manau, kad jūs galite lengvai išsakyti mūsų pamokos temą.
Tema tema
- Taip, šiandien mes ir toliau dirbsime skiriant garsus C-C
- Užrašykite datą, mėnesį, temą. [C - C]
- O taip pat užsirašykite žodžius: SPIKE, WELL. Pabraukite raides: C viena eilute, C dviem. Pavadinkite skiemenį su raide C žodyje KOLOS, skiemenį su raide C - GERAI. (LOS, DETS)
- Prisiminkime, apie ką kalbėjome praėjusioje pamokoje.

1. Teisingo garsų artikuliavimo patikslinimas ir palyginimas.

- Patikslinkime ir palyginkime teisingą garsų tarimą. Trumpai apibūdinkime garsus. (Grafiniai garsų profiliai kabo ant lentos)
- Tardant garsą C - liežuvio galiukas remiasi į apatinius dantis, dantys susijungia, spaudžiant iškvėptą orą, jis tariamas: C-C-C-C…. Balso stygos ilsisi.
- C garsas susidaro, kai transporto priemonės garsai susilieja. Ištariant garsą C. - liežuvio galiukas remiasi į apatinius priekinius dantis ir spaudžiant iškvepiamą orą, garsai T ir C. tariami vienu metu. Balso stygos ilsisi.
- Apibūdinkime garsus C-C.
- C garsas - priebalsis, tvirtas, bebalsis, paprastas.
- C garsas yra priebalsis, tvirtas, bebalsis, kompleksinis.

2. Grynų frazių atkūrimas.

As-as-as - namie turime ananasų
Os-os-os - Sanya krepšyje yra kokoso
Mes-mes-ūsai - ant lango „Sonya ficus“
Ys-Ys-Ys - Denisas, gerkite koumiss.
Tsa-tsa-tsa - višta dunda
Tso-tso-tso - gražus žiedas
Tsy-tsy-tsy - skamba varpai

3. Žaidimas „Kas yra dėmesingas?“

- Klausyk užduoties. Aš ištarsiu žodžius garsais S-C, o jūs pakelsite kortelę su atitinkama raide: veiksmas, krepšys, kiškis, vištiena, tiltas, lėkštė, sodininkas, voditsa, rašytojas.

4. Žodžių rašymas dviejuose stulpeliuose C - Ts.

- Aš padiktuoju žodžius, o jūs juos užrašote atitinkamuose stulpeliuose. Skiemenis pabrėžiame raide C - viena eilute, C - dviem. (Rašytojas, duonos dėžutė, auklėtoja, saldainių dubuo, sodininkas, šaltkalvis, suvirintojas, koldūnas, melžėja)
- Perskaitykite žodžius, kuriuos užsirašėte pirmame stulpelyje. Skaitome palei „grandinę“, žodyje skiemenį įvardijame raide C. Pagalvokite ir pasakykite, kaip šiuos daiktus pavadinsime vienu žodžiu. (Profesijos)
- Perskaitykite antrojo stulpelio žodžius, mes vadiname skiemenį. Ką reiškia antrojo stulpelio žodžiai? (Indai)

5. Darbas su skaitmeninėmis serijomis

- Kita užduotis yra nustatyti garso vietą skaitmeninėse serijose. Dirbsime su juodais lustais. Primenu darbų seką: jūs klausotės žodžio, kalbėdami sau, nustatote garso vietą, padedate lustą. Pirmiausia apibrėžkime garsą C: keptuvė, sniego gniūžtė, užkandis, kopūstai, pušis, aukštis, žodis;
- Apibrėžkime garsą C: žiedadulkės, pirštai, šulinys, grandinė, svogūnas, paukštis, pareigūnas.

6. Frazių sudarymas

- Prieš jums žodžius ir nuotraukas. Dėl pirmojo stulpelio žodžių turėtumėte pasiimti paveikslėlius, kad gautumėte frazes. Ištarti frazes, aiškiai tariant žodžius.

(Kitas variantas: užrašykite frazes į sąsiuvinį, derindami žodžius iš nuorodų į pirmojo stulpelio žodžius. Pabraukite skiemenis raide C - viena eilute, C - dviem.)

Margas vanduo
Švari vištiena
Šviečia sostinė
Pareigūnas laiške
vertinga saulė
Maskva - pasienis

7. Fizinės minutės

8. Dirbkite prie lentos.

- Kitoje užduotyje turite pridėti sakinius, vietoj paveikslėlių įterpdami žodžius. Darbus atliekame tik lentoje, „grandinėje“. Vienas rašo, likusi dalis yra patikrinta. Mes pasirenkame skiemenis su raidėmis C ir C.

Jis auga sode….
Šiandien jis šviečia ryškiai ....
Pakabinti ant pakabos ...
Loja kieme ...
Koncertuoja scenoje….
Aš užaugau sode ...
Netoli upės stovi ...
Važiuoja keliu….

(Serbentai, saulė, rankšluostis, šuo, agurkai, malūnas, motociklas)

9. Teksto skaitymas.

- Prieš rašydami tekstą. Istorija vadinasi „Mūsų draugai“. Perskaitykime jį „grandine“.

Mūsų draugai

Soduose ir laukuose yra daug vabzdžių. Vikšrai ypač pavojingi medžiams. Vikšrai ėda lapus. Medžiai miršta. Vabzdžius ėda varnėnai, taurai, zylės ir kiti paukščiai. Žiemą vaikinai padeda paukščiams. Jie gamina lesyklas paukščiams. Pašarai pilami į tiektuvus. Į šias lesyklas skrenda zylės, koriai ir kiti paukščiai. Paukščiai yra mūsų draugai. Jie turi būti apsaugoti.

Mes atsakysime į klausimus:

- Kodėl žūsta medžiai?
- Kas saugo medžius nuo vikšrų?
- Pasirodo, įvairūs kirminai ir vikšrai yra pagrindinis miške gyvenančių paukščių maistas. Gamtoje viskas yra tarpusavyje susiję, nėra nieko nereikalingo. Todėl, eidami į mišką, nesistenkite sutrikdyti jo gyvybinės veiklos. Paukščiai ir gyvūnai yra miško savininkai. Jie žino, ką ir kaip apsaugoti. Turėtume būti dėkingi miško gyventojams už tai, kad žmonės turi galimybę ateiti į mišką, pasigrožėti jo grožiu, skinti valgomus grybus ir uogas. Miško dovanų pakaks visiems - žmonėms, gyvūnams ir paukščiams.
- Įvardinkite pasakojimo žodžius garsais C-C.
- Kokią naudingą informaciją sužinojote perskaitęs istoriją?

III. Pamokos santrauka

- Kokius garsus šiandien skyrėme?
- Kokius žodžius prisimenate garsais C - C? Pavadink juos.
- Kokios užduotys patiko?
- Ačiū visiems už jūsų darbą, atsisveikinimas!

Švietimo, mokslo ir jaunimo ministerija

Trans-Baikalo teritorija

GOU vaikams - našlaičiams ir vaikams,

liko be tėvų globos

„Borzino specialioji (pataisos) internatinė mokykla

našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams,

su VIII tipo negalia “

Optinės disgrafijos korekcijos pamokos santrauka

vIII tipo specialiosios pataisos mokyklos antroje klasėje

mokytojas logopedas

Aukščiausia kvalifikacijos kategorija

Adamova Julija Petrovna

2012 m.

Tema: Optiškai panašių didžiųjų raidžių I - W išskyrimas žodžiais, sakiniais, tekstu.

Įvartis:

Pagerinti vaikų gebėjimą raštu atskirti optiškai panašias mažąsias raides I - W.

Užduotys:

Švietimo:

  1. Patikslinkite didžiųjų raidžių rašybą Aš ir W , nustatyti panašumus ir skirtumus.
  2. Išaiškinkite garsų [I] ir [W] artikuliaciją, kad įtvirtintumėte garso ir raidės ryšį.
  3. Mokykite studentus atskirti raidesAš ir W atskirai rašant, skiemenimis ir žodžiais, sakiniais ir tekstu.
  4. Pagerinkite skaitymo įgūdžius.

Pataisos:

  1. Suaktyvinkite vaikų dėmesį, nustatykite juos darbui.
  2. Ugdyti vaikų klausos dėmesį ir suvokimą.
  3. Ugdyti vizualinį suvokimą.
  4. Ugdykite gebėjimą derinti kalbą su judesiu.
  5. Išaiškinkite ir suaktyvinkite studentų žinias apie laukinę gamtą.

Švietimo:

  1. Skatinkite aktyvumą ir iniciatyvumą atlikdami užduotis.
  2. Skatink pagarbą gamtai.

Pamokos eiga.

  1. Organizacinis momentas.

Logopedas: Vaikinai, šiandien klasėje eisime su jumis pasivaikščioti po mišką. Apsimeskime, kad esame miške. Miškas gaivus, lengvai, laisvai kvėpuoja. Įkvėpkite - iškvėpkite, įkvėpkite - iškvėpkite. Užmerkime akis ir klausykimės mus supančių garsų.

  1. Įrašomas miško garsas.

Logopedas: Vaikinai, kokius garsus girdėjai? (vėjo dvelksmas, žalumynai, paukščių gaudesys, upelio čiurlenimas, žiogo čiulbesys)

  1. Tema tema.
  1. Plakatas, vaizduojantis mišką, yra iškabintas ant lentos.

Logopedas: Vaikinai, laiškai dingo mūsų stebuklingame miške, rasime juos. (Studentai prieina prie lentos po vieną, atidžiai pažvelgia į plakatą ir apjuosia rastas raides juodu flomasteriu).

Logopedas: Vaikinai, kokius laiškus sutikote mūsų stebuklingame miške? (I ir W raidės).

Taigi, mūsų pamokos tema: „Išskirkite didžiąsias raides I - W“.

  1. Išskirtinių raidžių I - Sh rašybos patikslinimas.

Logopedas: Kokie yra I raidės elementai? (iš dviejų kabliukų).

Prijunkite du kabliukus

Ir jūs gaunate laišką I.

  1. Studentai išdėsto didelę, mažą I raidę su dviem raudonais kabliukais.

Logopedas: Iš kokių elementųar raidė Ш susideda? (iš kabliukų jų yra trys).

Pažvelkite į raidę W

Laiškas labai gražus:

Trys kabliukai stovi iš eilės -

Mums liepiama prisiminti.

  1. Mokiniai išdėsto didelę mažą raidę W su trimis mėlynais kabliukais.
  1. Garso ir raidės ryšio užtikrinimas.

Kokį garsą skiriame I raide? (Garsas [Ir]).

balsis.

Lūpos įgauna šypsenos formą, liežuvis kyla aukštyn, tarp dantų yra atstumas. Burnoje nėra obstrukcijos. Garsas lengvai išsitempia ir yra dainuojamas.

* Logopedas berniuko veidui pritvirtina garso artikuliaciją IR.

Kokį garsą skiriame raide Ш? (Garsas [Sh]).

Apibūdinkime šį garsą:priebalsis, bebalsis, kietas.

Lūpos įgauna rago formą, liežuvis - puodelio formą, pakyla iki viršutinių krūminių dantų. Burnoje liežuvis sukuria kliūtį, todėl negalime traukti ir dainuoti garso [Ш].

* Logopedas pritvirtina garso [Ш] artikuliaciją prie berniuko veido.

  1. Išskirtinių raidžių panašumų ir skirtumų išaiškinimas.

Logopedas: Vaikinai, kokios yra raidės? (Jie abu susideda iš kablių.)

- O koks skirtumas? (I raidė turi du kabliukus, o raidė W - tris).

- Pažymėkime šį skirtumą simboliais: I raidė turi simbolį „Numeris 2 raudonai“, o raidė Ш - „Skaičius 3 mėlyna“.

Praktikuokimės atskirti raides I - Sh.

* Logopedas siūlo studentams korteles su užduotimi, kurioje pavaizduoti nelygumai su 2 ir 3 skaičiais bei tušti langai, į kuriuos studentai turi įrašyti atitinkamai I arba W raidę.

  1. Skiriant raides I - Ш skiemenyse.
  1. Logopedas siūlo studentams korteles su užduotimi: kortelėse yra du grybai. Ant vieno grybo kepurėlės užrašyta I raidė, antrojo - Sh raidė.

Studentai eina prie lentos po vieną, ten pasiima grybą, perskaito ant jo užrašytą skiemenį ir visi kartu užrašo šį skiemenį ant savo kortelių ant atitinkamo grybo.

  1. Fizinė minutė.

Mes einame, einame, einame

Dabar rasime grybųJie vaikšto aukštai pakeldami kojas.

Pagal lapą, po žolės ašmenimis,

Ant medžio kelmo, po drebulės medžiuPasilenkite ir rankomis palieskite grindis.

Čia ateina grybas, nežiovink

Ir griebk jį greitai!Suplok rankomis.

  1. Skiriant raides I - Ш žodžiais.

Logopedas: Miške augo laukinės obelys. Pažiūrėkite, kiek obuolių nuo jų nukrito. Rinkime juos. Tačiau obuoliai nėra paprasti - ant jų užrašomi žodžiai. Obuoliai, ant kurių užrašyti žodžiai su I raide, duodami ežiui. Obuoliai, ant kurių užrašyti žodžiai su W raide, dedami į mūsų krepšelį.

O dabar ant kortelių užsirašykite sau tris žodžius (mokiniams siūlomos kortelės su ežiuku ir krepšeliu, jie užrašo žodžius, priklausomai nuo to, ar jose yra raidės I ir Sh.

  1. Skiriančios I - Ш raides sakiniuose.

Logopedas: Vaikinai, žiūrėk, zuikis mums atnešė laiškus su užduotimis.

  1. Kiekvienam studentui įteikiamas vokelis su žodžiais. Studentai iš šių žodžių sukuria sakinį.

Dabar užrašykite gautus sakinius savo sąsiuvinyje, spalvotais pieštukais paryškindami raides I ir W: I - raudona, W - mėlyna.

  1. Tekste išskiriant raides I - W.

Logopedas: Žiūrėk, miške klaidžioja skirtingi gyvūnai. Eikite į lentą ir paimkite po vieną gyvūną. Gyvūno gale yra tekstas su trūkstamomis raidėmis I - Sh. Perskaitykite tekstą, vietoj spragų įterpkite reikalingas raides: I raidė - raudonu rašikliu, raidė W - mėlyna.

1 tekstas.

L_s_tsa yra x_thry žvėris. Naktį l_s_tsa išeina medžioti. L_sa gaudo varles, medžioja paukščius_, kiškius, mes_am_. L_su vadinamas "L_sa - raudonplaukiu grožiu". Skaudžiai graži l_sya _ubka ir poo_ _ pasenusi l_s_th uodega!

2 tekstas.

Kiškio y_k_ yra ilgi, o tail_k yra tušti ir trumpi. Užpakalinės kojos yra ilgesnės už priekines. Kiškio Kurka žiemą yra balta, o vasarą - pilka. Dienos metu kiškiai miega, o naktį eina maitintis. _ kartais jie priartėja prie kaimo ir vaišinasi šienu ir kelmais.

3 tekstas.

Voverė yra labai gera meilužė. Voverė užpildo sandėliukus riešutais, trupiniais ir kumšteliais Ji džiovina grybus ir tepa juos nuogoms kalėms. Pavasarį baltuose namuose atsiranda voveraičių. Voverė yra bebaimė motina. Ji drąsiai saugo savo mažylius.

4 tekstas.

Lokys didžiulis, apsirengęs šilta _uba. Lokys juda taip t_ho, kad nė viena šakelė nesutrūkinėtų po kojomis_. Lokio letenos stovi ant pirštų į vidų, o kulnai - į išorę, todėl jis jį vadino lazdele. Lokio galva skausminga, ji gauruota, akis maža. Meškos nosis yra labai gera.

  1. Apibendrinant.

Kokias raides išmokome atskirti šiandien?

Kokie yra I ir W raidžių elementai?

Kiek kabliukų turiu laišką? O raidė W?

Pažiūrėk, kiek spurgų gavau miške. Iš krepšelio pasiimkite tiek spurgų, kiek uždirbote pamokoje. Padovanokime kūgius voverei, o aš jus apdovanosiu saldžiais prizais.

Literatūra:

1. Efimenkova L.N. Pradinių klasių mokinių žodinės ir rašytinės kalbos taisymas. - M.: VLADOS, 2001.

2. Lalaeva R.I. Logopedinis darbas korekcinėse klasėse. - M.: VLADOS, 1998.

3. Mazanova E.V. Optinės disgrafijos korekcija. - M.: Leidykla „Gnome and D“, 2008 m.



Uždaryti