MB ikimokyklinio ugdymo įstaiga Nr.9

Tiesiogiai organizuojamos edukacinės veiklos su vidurinės grupės vaikais santrauka

Tema: "Skaičiavimas iki 5"

Parengta:

Mokytoja Kazakova Daria Vitalievna

Novokuznetskas, 2016 m

Pamokos pastabos apie FEMP vidurinėje grupėje.

Tikslai: formuoti vaikų žinias apie geometrines figūras, įtvirtinti žinias skaičiuojant iki 5.

Užduotys:

Stiprinti gebėjimą lyginti skaičius ir skaičius(kiekis) ;

Atidirbtisuskaičiuoti per 5 ;

Ugdyti gebėjimą rasti žinomas geometrines figūras;

Lavinti atmintį, mąstymą, kalbą;

Ugdykite aktyvumą ir savarankiškumą.

Ugdykite loginį mąstymą.

Įranga:

1. Dalomoji medžiaga: geometrinės figūros, skaičiavimo pagaliukai.

2. Vaizdinė medžiaga: geometrinės figūros, skaičių paveikslėliai nuo 1 iki 5, geometrinių figūrų paveikslėliai, lėlė.
Pamokos eiga

Pedagogas:

Delnas turi penkis vaikus,

Penkios linksmos neklaužados merginos.

Jie griebia viską iš eilės

Jie ilsisi tik naktį.

Atspėk, kokie jų vardai?

Suskaičiuok vaikus.

Pirštus lengva atpažinti -

Ant rankos jų yra lygiai penkios.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes įtvirtinsime savo žinias skaičiuodami iki 5. Ir pakartosime su jumis geometrinių figūrų pavadinimą.

2. Pagrindinė dalis.

Pedagogas: Pažiūrėkite į lentą visi. (Nuotraukos, kuriose pavaizduoti skaičiai nuo 1 iki 5)

(Vaikai kartu su mokytoju garsiai skaičiuoja. Kartokite 3 kartus)

O, tylėk, atrodo, kad kažkas pas mus atėjo. (Išimu žaislą: lėlę)

Auklėtoja: pas mus atėjo lėlė Daša, pasisveikinkime su ja. Daša man pasakė, kad šiandien, pakeliui į mokyklą, ji supainiojo skaičius ir dabar negali jų sutvarkyti. Padėkime jai?

(Pasirenku norintį vaiką, kuris sudėlioja skaičius lentoje)

Pedagogas: Puiku, Dima, jis padėjo Dašai, bet tai dar ne viskas. Šiandien Dasha dalyvaus mūsų pamokoje ir pamatys, kuris iš vaikinų yra darbščiausias ir protingiausias.

Pedagogas: šiek tiek pailsėkime.

Kūno kultūros minutė;

Pelkėje yra penkios draugės.

Penkios žalios varlės

Ryte anksti nusiprausėme.

Rankšluosčiai buvo nutrinti.

Jie trypė kojomis.

Rankos plojo.

Pasviro į dešinę, į kairę

Ir jie grįžo atgal.

Tai yra sveikatos paslaptis.

Sveiki visi kūno kultūros draugai!

Pedagogas: jūs šiek tiek pailsėjote, dabar paimkite geometrines figūras ir suskaičiuokite, kiek jų yra ant jūsų stalo.

Vaikai skaičiuoja figūras. (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: teisingai, jų yra tik 5. O kokios figūros yra mūsų pamokoje? (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Dabar, vaikinai, užduotis yra sunkesnė. Aš jums duosiu skaičiavimo lazdeles, o jūs pabandysite iš jų padaryti tokias geometrines figūras, kurias jums daviau. Tačiau Dasha duoda užuominą, kad visų figūrų iš pagaliukų padaryti nepavyks.

(Vaikai iš skaičiavimo pagaliukų kuria geometrines figūras, mokytojas taiso klaidas, padeda kiekvienam vaikui atlikti darbus).

Pedagogas: koks tu šaunus žmogus, turi įvairių geometrinių figūrų, bet trūksta kažkokios figūros ir nepavyko jos padaryti naudojant skaičiavimo lazdeles, ką manai? (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai, mes negavome dviejų figūrų - apskritimo ir ovalo. Juk iš skaičiavimo pagaliukų šių figūrų pastatyti neįmanoma.

(Rodau 5 geometrinių figūrų paveikslėlį).

Pedagogas: Vaikinai, pakartokime figūrų pavadinimus: kvadratas, apskritimas, trikampis, stačiakampis, ovalas. (kartoju su vaikais).

Pedagogas: Dašai labai patiko, kaip jūs visi šiandien atsakėte, jūs tokie protingi ir talentingi vaikai! Ji dabar neišeis, o liks su jumis grupėje ir kiekvienas iš jūsų galės žaisti su ja.

Pedagogas: Vaikinai, prisiminkime, ką šiandien veikėme klasėje? (Vaikų atsakymai).

Pedagogas: Šiandien visi buvote puikūs, pamoka baigėsi.

Literatūra:

1. Pomoraeva, Pozina: Elementarių matematinių sąvokų formavimo pamokos vidurinėje darželio grupėje

2. Matlina L.S. Matematikos užsiėmimai darželyje: (Elementarių matematinių sąvokų formavimas ikimokyklinukams).Vadovas darželio auklėtojams. sodas.2 leid., pried.-M.: Švietimas, 1985.-223p.

Natalija Melkova

Jūsų dėmesiui pristatau didaktinių žaidimų, skirtų matematinėms sąvokoms lavinti, išmokti skaičiuoti iki 5 ir pažinti skaičius, naudoti jutimo elementus smulkiajai motorikai lavinti (skalbinių segtukai, lipdukai, magnetukai, naminiai galvosūkiai) variantus.

Siūlomi žaidimo variantai skirti 3-5 metų vaikams.

Tikslas:

1. Vaikų supažindinimas su skaičiais nuo 1 iki 5, skaičių ir skaičių eilučių sujungimas per 5.

2. Atvirkštinio ir eilinio skaičiavimo konsolidavimas, skaičiaus ir kiekio koreliacija.

3. Dėmesingumo, atminties, vaizdinio-vaizdinio ir loginio mąstymo, gebėjimo analizuoti, lyginti, klasifikuoti ugdymas per mokymus atlikti skaičiavimo operacijas ir didaktinius žaidimus. Ilgalaikės atminties korekcija ir ugdymas.

4. Vaikų jutiminių gebėjimų ir lytėjimo pojūčių formavimas.

5. Idėjų apie objektų spalvą, formą, dydį ir savybes plėtojimas per ryškius vizualinius vaizdus ir žaidimo veiklą.

Medžiaga:

Visų rūšių žaidimai yra neatsiejamai susiję su smulkiąja motorika, pirštų miklumu ir rankų bei akių koordinacija. Visi žaidimo elementai pasiūti iš įvairaus kietumo veltinio ir kitų medžiagų, kurių dėka praturtėja vaikų jutiminė patirtis. Kaip papildomi jutimo elementai naudojami dviejų tipų skalbinių segtukai: mediniai – 4 cm ir plastikiniai – 6 cm, neodimio magnetai ir Velcro. Velcro audinys (skardinės ir vištienos pilvas) buvo naudojamas kaip Velcro pagrindas (stipriam, tvirtam užsegimui).

ŽAIDIMO PARINKTYS:

#1. DĖLĖS "LADYBUGS".

Dėlionės yra puikus lavinantis žaislas. Jie puikiai veikia loginio ir erdvinio mąstymo, dėmesio ir atminties vystymąsi. Dėliojant paveikslėlį vaikas lavina smulkiąją motoriką, pradeda geriau koordinuoti judesius. Lavindamas tokius įgūdžius, vaikas ateityje galės nesunkiai įsisavinti rašymą ir kalbą.

Suskaičiuokime taškelius ant boružėlių nugarėlių ir sujungkime juos norimu skaičiumi.














#2. MOKYMO VELTINĖS KORTELĖS "DELNA"- įvadas į skaičiavimą iki penkių ant pirštų.

Pirštai padeda vaikui ilgai skaičiuoti. Į klausimą: „Kiek tau metų? vaikai pirštais parodo savo amžių (vienas, du, trys). Pasirodo, tai ne tik nukreipimo gestas bendraujant, bet ir naudingas smulkiosios motorikos pratimas, ir matematinis kiekybę nurodantis ženklas bei puikus pratimas lavinant koordinaciją, pirštų jėgą ir kt.



Kai vaikas pradeda mokytis skaičiuoti, dar nesuvokdamas, kas yra skaičius, sėkminga metodinė technika gali būti daiktų skaičiavimo koreliavimo su pirštais metodas. Labai svarbu pačioje pažinties su skaičiais pradžioje suvokti, kad vienas yra vienas objektas, du – du objektai vienu metu ir tt Ir pirštų pagalba tai padaryti nesunku. Be to, šio fakto suvokimas naudojant pirštus eina per kelis suvokimo kanalus vienu metu: regimąjį (matome, girdimąjį (girdime, tariame), lytėjimo (jaučiame), kinestezinį (judame).

Kviečiame vaiką uždėti pirštus ant kortelės ir pavadinti skaičių, taip susiejant skaičių ir kiekį.







Labai naudinga smulkiosios motorikos lavinimo technika – įvairių dydžių skalbinių segtukų naudojimas, padedantis lavinti koordinaciją ir pirštų jėgą.


Maži mediniai skalbinių segtukai su skaičiais...








Didesni (taigi patogesni) plastikiniai skalbinių segtukai...





Tuo pačiu metu supažindinkite vaikus su skaičiais, sutelkdami dėmesį į regimąją atmintį.




#3. „PADĖDAME MOTELĖS KONSERVUOTI UOGAS, VAISIUS, DARŽOVES IR GRYBUS“.

Kviečiame vaikus į stiklainius suberti tam tikrą kiekį sultingų uogų ir vaisių...




Konservavimo stiklainiai yra pagaminti iš velcro audinio, todėl uogos ir vaisiai (ir kitos daržovės ir grybai) su Velcro užpakalinėje pusėje puikiai prilimpa prie jų. Taigi uogų ir vaisių stiklainius edukacinio žaidimo metu galima laisvai kilnoti, neštis ir laikyti.

O dabar tas pats su daržovėmis...







Kaip parinktis, išdėliokite obuolius pagal spalvą. Obuolio spalva turi atitikti stiklainio dangtelio spalvą.





Dabar suskaičiuokime, kiek obuolių ir kriaušių yra kiekviename stiklainyje.





Dabar suskaičiuokime grybus.




4. „Fireflies“.

Saulė pasislėpė. Tamsus.

Jau seniai vidurnaktis

Žolėje yra ryškus švyturys -

Ugnialapis pasislėpė.

Atsakykite kartu, vaikai:

Kas mums naktį žolėje šviečia?

Telpa į kumštį

Ši maža ugniagesė.







5. „VIŠTA – VIŠTA – VIŠTA MANO VIŠČIAI“.

Vištiena išėjo pasivaikščioti,

Vienas du trys keturi Penki,

Einame kartu pasivaikščioti.


Viščiuko motinėlė pagaminta iš kieto veltinio, o pilvas – iš velcro audinio, todėl prie jos lengva prisegti kiaušinius ir viščiukus (kurių nugarėlėje yra Velcro).


Vištienos sparneliai susilanksto ir yra laikomi neodimio magnetų, paslėptų po veltinio gėlėmis. Visa tai, savo ruožtu, yra papildomas treniruoklis vaikų pirštams.







Kiek jauniklių išsirito, o kiek dar neišsirito...


Kiek jauniklių mama paslėpė po savo sparnais?


Vidurinės grupės matematikos pamokos santrauka skaičiuojant iki 5

Tikslas: ugdyti vaikų žinias apie geometrines figūras, įtvirtinti žinias skaičiuojant iki 5.

Įranga:

1. Dalomoji medžiaga: geometrinės figūros, skaičiavimo pagaliukai.

2. Vaizdinė medžiaga: geometrinės figūros, paveikslėliai, vaizduojantys skaičius nuo 1 iki 5, paveikslėliai, vaizduojantys geometrines figūras.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Kiek pirštų ant rankos, Ir centų snukiuke, Žvaigždė turi spindulius, Penkių uogų snapus, Klevo lapų ašmenis, Ir bastiono kampus, Papasakokite apie visa tai. Skaičius mums padės... (penki).

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes įtvirtinsime savo žinias skaičiuodami iki 5. Ir pakartosime su jumis geometrinių figūrų pavadinimą.

Pedagogas: Pažiūrėkite į lentą visi. (Nuotraukos, kuriose pavaizduoti skaičiai nuo 1 iki 5)

(Vaikai kartu su mokytoju garsiai skaičiuoja. Kartokite 3 kartus)

Pedagogas: dabar išmokime skaičiuoti atgal.

(Vaikai kartu su mokytoju skaičiuoja atvirkštine tvarka. Pakartokite 3 kartus.) Koks tu puikus žmogus!

O, tylėk, atrodo, kad kažkas pas mus atėjo. (Išimu žaislą: lėlę)

Pedagogas: Mūsų svečias yra lėlė Maša, pasisveikinkime su ja. Maša pasakojo, kad šiandien, pakeliui į mokyklą, ji sumaišė skaičius voke ir dabar negali jų sutvarkyti. Padėkime jai?

(Pasirenku norintį vaiką, kuris sudėlioja skaičius lentoje)

Pedagogas: Puiku, Danija, jis padėjo Mašai, bet tai dar ne viskas. Šiandien Maša dalyvaus mūsų pamokoje ir pamatys, kuris iš vaikinų yra darbščiausias ir protingiausias.

(Kiekvienam vaikui išdalinu geometrines figūras, 5 vnt.)

Pedagogas: šiek tiek pailsėkime.

Kūno kultūros minutė:

Vienas du trys keturi Penki,

Pakartokime kartu

Vienas ir keturi bus penki,

Du, taip trys, taip pat penki,

Mes mokėmės visi penki,

Pedagogas: jūs šiek tiek pailsėjote, dabar paimkite geometrines figūras ir suskaičiuokite, kiek jų yra ant jūsų stalo.

(Vaikai skaičiuoja figūras. Vaikų atsakymai)

Pedagogas: teisingai, jų yra tik 5. O kokios figūros yra mūsų pamokoje?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Dabar, vaikinai, užduotis yra sunkesnė. Aš jums duosiu skaičiavimo lazdeles, o jūs pabandysite iš jų padaryti tokias geometrines figūras, kurias jums daviau. Tačiau Maša duoda užuominą, kad visų figūrų iš pagaliukų nepavyks padaryti.

(Vaikai iš skaičiavimo pagaliukų kuria geometrines figūras, mokytojas taiso klaidas, padeda kiekvienam vaikui atlikti darbus).

Pedagogas: koks tu šaunuolis, turi įvairių geometrinių figūrų, bet trūksta kažkokios figūros ir nepavyko jos padaryti naudojant skaičiavimo lazdeles, ką manai?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai, mes negavome dviejų figūrų - apskritimo ir ovalo. Juk iš skaičiavimo pagaliukų šių figūrų pastatyti neįmanoma.

(Rodau 5 geometrinių figūrų paveikslėlį).

Pedagogas: Vaikinai, pakartokime figūrų pavadinimus: kvadratas, apskritimas, trikampis, stačiakampis, ovalas. (kartoju su vaikais).

Pedagogas: Mašai labai patiko, kaip jūs visi šiandien atsakėte, jūs tokie protingi ir talentingi vaikai! Ji dabar neišeis, o liks su jumis grupėje ir kiekvienas iš jūsų galės žaisti su ja.

Pedagogas: Vaikinai, prisiminkime, ką šiandien veikėme klasėje? (Vaikų atsakymai. Mokytojas ragina vaikus, jei jiems sunku atsakyti)

Pedagogas: Šiandien visi buvote puikūs, pamoka baigėsi.


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Vidurinės grupės matematikos pamokos „Skaičiavimas iki 5“ santrauka

Tikslas: ugdyti vaikų žinias apie geometrines figūras, įtvirtinti žinias skaičiuojant iki 5. Įranga: 1. Dalomoji medžiaga: geometrinės figūros, skaičiavimo lazdelės.2. Vaizdinė medžiaga: geometrinis...

Vidurinės grupės matematikos pamokos „Skaičiavimas per 5“ santrauka

Tikslai: vaikų intelekto ir kalbos raidos ugdymas formuojant matematines sąvokas Tikslai: - įtvirtinti gebėjimą lyginti skaičius ir skaičius (kiekybę) - praktikuoti skaičiavimą...

„Pirmiausia reikia mokyti matematikos, nes ji sutvarko protą“, – visi žino šį Lomonosovo teiginį. Gyvenime matematika padeda žmogui spręsti įvairias problemas, matyti ateitį, planuoti savo veiksmus. Psichologai patvirtina, kad vaikų mokymas skaičiuoti gerina visų psichikos procesų funkcionavimą, ugdo loginį mąstymą ir intelektą. Skaičiais ir matematinėmis sąvokomis mokantys vaikai puikiai mokosi mokykloje visus dalykus. Todėl, kai tik kūdikis paauga, rūpestingi tėvai iškart pradeda jį mokyti skaičiuoti. Tačiau vaikų mokymas namuose reikalauja ypatingo organizavimo. Svarbu žinoti, Kada Ir Kaip teisingai sukurti elementarias matematines sąvokas. Specialistų teigimu, 2–3 metų amžius laikomas geriausiu laikotarpiu pradėti mokytis. Tai paaiškinama tuo, kad vaikai jau turi patirties suprasti juos supantį pasaulį, suprasti suaugusiojo kalbą, gebėjimą vizualiai vaizduoti objektus ir susieti su jais matematines sąvokas, pavyzdžiui: kiek, vienas - daug, daugiau - mažiau, vienodai. Kai tėvai klausia, nuo ko pradėti mokyti vaiką, atsakymas yra tik vienas: išmok skaičiuoti nuo 1 iki 5.

Elementų skaičiavimas per 5

Svarbiausia, kad mokant vaikus skaičiuoti per 5, laikytis pagrindinių taisyklių, tada darbas kuriant elementarias matematines sąvokas vyks daug lengviau ir greičiau. Taigi, kaip išmokyti vaiką skaičiuoti?

Vadovaujamės mokymosi principais

Suaugusieji turėtų suprasti, kad maži vaikai ne visada gali greitai įsisavinti naujas žinias. Siekiant užtikrinti, kad vaikai neprarastų susidomėjimo užsiėmimais dėl medžiagos sudėtingumo, mokymas turėtų vykti:

  • nuo paprasto iki sudėtingo;
  • palaipsniui ir etapais;
  • užsiėmimų trukmė pradiniame etape neviršija 10 minučių;
  • nereikia apkrauti vaiko nereikalinga informacija;
  • būtina nuolat kartoti įgytas žinias.

Mokymosi namuose programa, skirta skaičiuoti per 5, susideda iš šių etapų:

  1. Objektų skaičiaus sudarymas per 5 ir jų skaičiavimas pirmyn ir atgal (pirmiausia nuo 1 iki 5, paskui nuo 5 iki 1).
  2. Kiekybinis (klausimas: kiek daiktu?) ir eilinis (klausimas: kuris?) suskaičiuokite iki 5.
  3. Skaičiaus ir figūros koreliacija: klausomąjį skaičiaus suvokimą siejame su jo žymėjimu (rašymu).

Ruošiamės prasmingam matematinių žinių suvokimui

Mokytojai tvirtina, kad net ir mažiausias vaikas nesunkiai suskaičiuoja daiktus: vieną, du, tris ir t.t. Tai ramina tėvus, jie mano, kad jų mažylis moka skaičiuoti. Tačiau dažnai kūdikis tiesiog kartoja po suaugusiojo ir mechaniškai prisimena skaitmenų pavadinimus. Atsidūręs skirtingose ​​sąlygose, jis gali jas tiesiog supainioti. Ar vaikas prasmingai skaičiuoja, tėvai supras, jei pakeis sąlygas, pavyzdžiui, sudarys kiekius iš įvairių žaislų, maišys juos su buities daiktais, skaičiuos nupieštus daiktus, skaičiuos pagaliukus. Norint tiksliai suvokti ir prasmingai skaičiuoti, reikia išmokyti vaiką elgtis taisyklingai: skaičiuoti daiktus liesdami juos ranka, iš kairės į dešinę. Vardindami paskutinį skaičių, paklauskite, kiek yra objektų.

Nepamiršk! Skaičius „vienas“ negali būti pakeistas žodžiu „vienas“!

Skaičiavimas pirmyn ir atgal

Mokant vaiką kiekybinio skaičiavimo, svarbu parodyti jam, kad jis gali skaičiuoti pirmyn ir atgal. Ekspertai teigia, kad tokie įgūdžiai būtini tolimesnėms, sudėtingesnėms manipuliacijoms su skaičiais, pavyzdžiui, mokantis atimti. Paprasti žaidimai padės išmokyti vaikus skaičiuoti atgal per 5, pavyzdžiui: išdėliokite kubelių kopėčias, kuriomis žaislai vaikšto aukštyn ir žemyn, skaičiuodami 1, 2, 3, 4, 5 ir 5, 4, 3, 2, 1. Arba žaisti žaidimą "Kas pasikeitė?" (suaugusysis padaro 5 mažus daiktus, vaikas juos suskaičiuoja, daro išvadą: yra tik 5 žaislai. Tada užsimerkia, o suaugęs žaislą padeda, vaikas suskaičiuoja ir daro išvadą: yra 4 žaislai. iš viso ir pan.).

Mokome eilinį skaičiavimą

Kūdikiui įvaldžius kiekybinį skaičiavimą, reikia pereiti prie eilinio skaičiavimo. Su šiuo skaičiavimu kiekviena prekė gauna savo serijos numerį: pirmas, antras... Skaičiuoti eilės tvarka galima tik iš kairės į dešinę. Pirštų žaidimai naudingi lavinant eilinio skaičiavimo įgūdžius, pavyzdžiui, lenkiant pirštus ir skaičiuojant kartu su vaiku:

„Pirmasis pirštas yra didžiausias, rodomasis pirštas yra antras, trečias pirštas yra vidurinis, o ketvirtas yra bevardis, penktas pirštas yra mūsų mėgstamiausias, o jo pavadinimas yra mažasis pirštas!

Arba „Pirmas pirštas yra senelis, antras pirštas yra močiutė, trečias pirštas yra tėtis, ketvirtas pirštas yra mama, penktas pirštas yra mūsų kūdikis ir jo vardas yra (vaiko vardas).

Pravers žaidimas „Kokio žaislo trūksta?“. (kiekvienam daiktui priskiriamas eilės numeris: pirmas – meškiukas, antras – rutulys, trečias – dramblys, ketvirtas – kubas, penktas – namas. Tada vaikas užsimerkia, suaugęs – vieną paslepia žaislų ir klausia, kurio daikto trūksta).

Numerio ir atitinkamo skaitmens sujungimas

Vaikai gali greitai išmokti suderinti skaičių ir skaičių. Svarbus tinkamas mokymas, kurio geriausia technika yra tada, kai mažylis nuolat, kasdienėse situacijose mokomas skaitmenų ir atitinkamų skaičių. Pavyzdžiui, namuose jie skaičiuoja ir numeruoja knygas, jas išdėsto eilės tvarka; suskaičiuoti skaičiais pažymėtus žingsnius; žaidimų aikštelėje balandžiai, parke medžiai. Naudinga sukurti vaikui probleminę situaciją sąmoningai praleidžiant kokį nors skaičių, pavyzdžiui: „Rinkime lapus puokštei, pirmas lapelis, antras, ... ketvirtas. Teisingai? Tuo pačiu atkreipkite dėmesį, kad numerį būtų galima užsirašyti, ieškokite skaičių aplinkiniuose objektuose: knygose, namų numeriuose, autobusų numeriuose.

Vaikiški žaidimai, eilėraščiai, eilių skaičiavimas padės prasmingai įsiminti skaičių ir susieti jį su skaičiumi. Pavyzdžiui, atsakydamas į S. Marshako žodžius: "Čia vienas ar vienas, labai plonas, kaip mezgimo adata. Bet tai yra numeris du. Pasigrožėkite, kaip atrodo: dvi išlenkia kaklą, uodega velkasi už nugaros. tai...“ suaugęs dėlioja skaičius iš turimos medžiagos arba piešia juos. Kačiukų vardus galite nupiešti skaičiais S. Michaalkovo skaičiavimo eilėraštyje: „Nusprendėme, galvojome: kaip vadinti kačiukus? Galiausiai pavadinome: Vienas, du, trys, keturi, penki“. Arba duokite vaikams paveikslėlius su skaičiais ir žaiskite: „Bėgsime ir žaisime, aš nusprendžiau tave suskaičiuoti: vienas, du, trys, keturi, penki...“.

Veiksmų su skaičiais mokymas

Skaičius įsimena daug greičiau, jei ikimokyklinukas išmoks su jais aktyviai dirbti, pavyzdžiui, pridėti. 2–3 metų vaikai pradeda skaičiuoti skaičius tik tada, kai įvaldo prasmingą skaičiavimą. Nereikia jaudintis, jei jūsų trejų metų vaikas dar nesupranta papildymo. Šis įgūdis reikalauja žinių apie skaičių sudėtį, jis gali būti suformuotas vėliau, iki ketverių metų, o tai taip pat yra norma. Kad vaikas suprastų skaičiaus sudėtį, kaip treniruoklis naudojamos skaičiavimo lazdelės: „Į kairę ir dvi į dešinę, kiek jų iš viso? Kokį skaičių gavai?

Vaikų mokymas žaidimuose skaičiuoti iki 5

Atitinka šiuos išsilavinimo reikalavimus. Didaktiniai (lavinamieji) žaidimai, pavyzdžiui, pažįstami loto, domino ir galvosūkiai, ypač sėkmingai įvaldo ir įtvirtina matematines žinias. Norint įtvirtinti naują medžiagą, praverčia žodiniai ir fiziniai žaidimai, pasakojimais pagrįsti ir kūrybiniai žaidimai, kurie gali būti gera pagalba tėvams lavinant vaiko skaičiavimą.

Pirštų žaidimai mažiesiems

Patiems mažiausiems tiks pirštukų žaidimai, kurie pasitarnaus ne tik kaip mažųjų rankos raumenėlių gimnastika, bet ir kaip treniruoklis skaičiuojant nuo 1 iki 5. Suaugęs kviečia mažylį dirbti pirštukais pagal ritmą eilėraščio: suspausti ir atspausti, pakaitomis pasilenkti ir skaičiuoti. Nepamirškite, kad kartu su mažyliu žaidžiame pirštukais ir mokomės skaičiuoti iki 5. Pirštų žaidimai bus įdomūs, jei kiekvienam pirštui nupiešite kepures su juokingais veidais arba naudosite pirštų teatrą.

"Penki pirštai"

Ant mano rankos yra penki pirštai
Penki griebtuvai, penki laikikliai.
Planuoti ir pjauti,
Imti ir duoti.
Nesunku juos suskaičiuoti:
Vienas du trys keturi Penki!

"Skaičiuoti pirštus"

Matematiniai žaidimai skaičiuoti

Bet koks žaidimas gali būti ikimokyklinio amžiaus vaikų matematinė veikla, svarbiausia laikytis būtinų reikalavimų. Ši veikla padės vaikams praktikuoti kiekybinį ir eilinį skaičiavimą, susipažinti su skaičiais, matematinėmis sąvokomis (vienas yra daug, daugiau yra mažiau), aktyviai dirbti su skaičiais.

"Mūsų padėjėjas"

Teminiai veiksmai leidžia vaikui pajusti savo svarbą šeimoje, praturtina jį emociškai, o kartu sustiprina kiekybinius įgūdžius. Vaikas, mamos pageidavimu, suskaičiuoja ir išdėlioja reikiamą kiekį stalo įrankių vakarienei. Galite paprašyti, kad atneštų du agurkus, tris pomidorus, vieną pipirą salotoms.

"Padaryk figūrą"

Užduotis naudojama kaip treniruoklis smulkiosios motorikos lavinimui, skaičiavimui per 5, skaičių konsolidavimui, geometrinių formų pavadinimams. Suaugęs žmogus iš anksto paruošia kelias spalvotas geometrines figūras (kvadratą, apskritimą), kurios supjaustomos į 5 dalis. Kiekviena dalis pažymėta atitinkamu numeriu. Ikimokyklinukas turi pasiimti gabaliukus ir suskaičiuoti jų skaičių kiekvienai figūrai. Dėl įvairovės galite pasiūlyti konkursą „Kas greičiau surinks figūrą! Būtinai suteikite savo vaikui galimybę laimėti ir paskatinkite jį.

"Vaikai - pieštukai"

Ikimokyklinio amžiaus vaikai susipažįsta su skaičių sudėtimi iš vienetų ir kartoja kiekybinį skaičiavimą. Šiai pamokai reikalingi spalvoti pieštukai. Suaugęs žmogus išima mėlyną pieštuką, paaiškina, kad yra tik vienas objektas, tada kitas geltonas pieštukas: skaičius 2 susideda iš dviejų pieštukų (vienetų). Palaipsniui dedami kiti pieštukai, kad panašiai įvestų vėlesnių skaičių sudėtį. Pamokos pabaigoje, norėdamas išlaikyti susidomėjimą, suaugęs skaito poeziją pagal A. Stepanovo kūrybą, o vaikas piešia piešinį:

Kūdikiai guli dėžėje,
Vaikai yra pieštukai.
Vienas du trys keturi Penki,
Pradėkime piešti.
Raudona, geltona, mėlyna...
Pasirinkite bet kurį sau.
Nupiešk gražų namą
Mes jame gyvensime su jumis.
Ir nupiešk saulę virš namo,
Kad mūsų lange būtų šviesa.
Ir danguje yra debesų,
Jie bėga link mūsų iš tolo.
O apačioje yra upelis, žolė,
Ir ant medžio yra lapija.

"Nupieškite skaičių"

Užduotis supažindina ikimokyklinio amžiaus vaikus su skaičių kompozicija, padeda susieti skaičių ir figūrą, atlieka kiekybinius skaičiavimus. Suaugęs kviečia vaiką „nupiešti“ skaičių iš bet kokių daiktų: pieštukų, mažų žaislų, skaičiavimo pagaliukų, tada suskaičiuoti daiktų skaičių.

"Lokomotyvas"

Istorijos žaidime praktikuojamas skaičiavimas nuo 1 iki 5, o eilės tvarka sustiprinama. Gera, kai žaidžia visa šeima. Jei tai neįmanoma, naudojami dideli žaislai: meškiukai, lėlės, drambliai. Suaugęs sustato kėdes kaip traukinį, vaikas žaislus išdėlioja eilės tvarka. Galite paklausti, ar yra pakankamai vietos visiems keleiviams. Vaikas skaičiuoja kėdes ir žaislus. Tada, palydimas linksmai dainai iš animacinio filmo, traukinys pajuda. Žaidimo siužetas galėtų būti toks: "Žaislai leidžiasi į kelionę. Suskaičiuokite juos ir pasodinkite eilės tvarka: pirmas, antras, trečias, ketvirtas, penktas". Galite paįvairinti veiksmą prie kėdžių pritvirtindami paveikslėlius su skaičiais.

„Matematikos galvosūkiai“

Žaidimas lavina atmintį, dėmesį, erdvinį mąstymą, lavina įsiminti skaičius. Medžiagą tokiam stalo žaidimui paruošti patiems labai paprasta: pasirinkite paveikslėlius su dideliais vaizdais, pavyzdžiui, daržoves, vaisius, namų apyvokos daiktus, namus. Paveikslėliai supjaustomi į penkias dalis, o kiekviena dalis pažymėta skaičiumi. Vaikas turi surinkti paveikslėlį pagal skaičių seriją. Šiame žaidime naudinga išmokti įvardyti skaičių „kaimynus“ (2 „kaimynai“ yra 1 ir 3).

Vaikai greitai ir lengvai išmoks skaičiuoti, jei suaugusieji juos nuolat mankštins!

Aptrieva Olga

Tikslas: Skatinti elementariųjų matematinių sąvokų formavimąsi ir pažintinės veiklos plėtrą.

Užduotys:

1. Švietimo:

Supažindinkite su skaičiaus 5 formavimu, išmokykite skaičiuoti per 5, atsakykite į klausimą „Kiek?

Tobulinti gebėjimą palyginti dvi lygias objektų grupes, nurodyti palyginimo rezultatus žodžius: vienodai, kiek – tiek.

Sustiprinkite idėjas apie dalių seką dienų: rytas popietė vakaras naktis.

Išmokti atpažinti geometrines figūras (apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis)

2. Vystantis:

Ugdykite kalbą, dėmesį, atmintį

3. Pedagogai: Ugdykite atkaklumą ir smalsumą.

Demo medžiaga: paveikslėliai su gaidžio atvaizdu, gaidys saulėtekio fone, 5 vištos, 5 jaunikliai, karpytas plakatas „Metų laikai“, didaktinis žaidimas „Stebuklinga geometrija“.

Dalomoji medžiaga: dviejų lapų kortelė, kiekvienam vaikui lėkštėje, Paveikslėliai: 5 lėkštės, 5 grūdai

Preliminarus darbas: sustiprinti skaičiaus 4 formavimą, skaičiuojant per 4, didaktinis žaidimas „Surask tai, kas atrodo kaip apskritimas“ (kvadratas, trikampis, stačiakampis)»

Pamokos eiga:

1 dalis organizacinis momentas

(vaikai ant kilimo)

Vaikinai, pasisveikinkime su savo svečiais.

Šiandien pas mus atvyko dar vienas svečias. Klausykite vaikiško eilėraščio apie jį.

Gaidys, gaidys, auksinės šukos

Aliejinė galva, šilkinė barzda,

Jūs neleidžiate vaikams miegoti.

Kada vaikai atsibunda? (Rodau gaidžio atvaizdą tekančios saulės fone)

Kas dar atsibunda su gaidžiu? (viščiukai) Atkreipiu vaikų dėmesį į lentą, ant kurios yra 4 viščiukų nuotraukos.

Kiek iš viso yra viščiukų? (4)

Ralina, prašau suskaičiuoti viščiukus ir tą patį skaičių padėti lentos apačioje vištos:

kiek viščiukų? (4)

Kiek viščiukų (4)

Ką galite pasakyti apie vištų ir jauniklių skaičių? (Viščiukų yra tiek, kiek vištų)

Kita višta pabudo ir nubėgo prie keturių vištų.

(Pridedu prie lentos dar vieną vištienos paveikslėlį)

Ką galime pasakyti apie vištų ir jauniklių skaičių. Yra ir daugiau vištų. (Aš pats skaičiuoju viščiukus ir klausiu)

Kiek yra viščiukų? Suskaičiuok Sonya.

Kaip gavai 5 viščiukus, Rozalina. (pridėta viena)

Miša, kiek vištų? (4)

Penkios vištos ir keturi jaunikliai.

Palyginkite, kas turi daugiau? (Vištų yra daugiau nei jauniklių)

Kas mažiau? (Viščiukų yra mažiau nei vištų)

Kuris skaičius yra mažesnis nei 5 ar 4?

Kuris skaičius didesnis už 5 ar 4?

Kaip padaryti, kad viščiukai ir viščiukai taptų vienodai: po 5.

(Pridėti vieną vištieną)

Kaip gavai 5 viščiukus? (Dar viena buvo pridėta prie keturių viščiukų)

Nelygybės atkūrimas: Valau vieną vištą

Kaip kitaip padaryti, kad vištų ir jauniklių būtų vienodai? (Išimkite vieną vištieną)

Puiku, vaikinai atliko užduotį.

Fiziniai pratimai.

Kartą – atsistojome ir atsitiesėme.

Du – pasilenkę, pasilenkę.

Trys – trys plojimai rankomis.

Ir keturi yra šonuose.

Penki – mojuokite rankomis.

Šeši – vėl atsisėskite.

Žaidimas „Pamaitinkime viščiukus“

Dabar eikite į savo darbo vietas, pažaiskime žaidimą „Pamaitink viščiukus“

Jūs turite kortelę ant stalo, o lėkštėse yra lėkščių ir grūdų nuotraukos.

Ant apatinės kortelės juostelės uždėkite 4 lėkštes, o viršuje – tiek pat grūdelių.

Vienodas kiekis lėkščių ir grūdų?

Kiek lėkščių ir grūdų? (po 4)

Įsitikinkite, kad yra 5 lėkštės.

Palyginkite, kuris didesnis?

Kas mažesnis?

Įsitikinkite, kad lėkščių ir grūdų yra vienodas skaičius.

Kiek dabar yra grūdų ir lėkščių?

Užduotį atlikome gerai.

O dabar viską paliekame ant stalų ir einame ant kilimo.

Žaidimas "Kada tai atsitiks?"

Mūsų gaidys turi kitą žaidimą: „Kada tai atsitiks?

Noriu tau paaiškinti

Noriu tau paaiškinti

Kaip padalinti dieną į dalis.

Kiekvienas gali tai padaryti valandomis

Pažiūrėkite patys, koks paros laikas.

Ryte teka saulė,

Už lango išauš.

Mums laikas pabusti

Ryte eik į darželį.

Lauke šviesu,

Atėjo laikas popietės arbatai.

Einam pasivaikščioti, žaisti,

Per dieną yra ką veikti!

Taigi saulė leidžiasi,

Šis vakaras beldžiasi į mus.

Visa šeima grįš į namus,

Susirink prie stalo.

Diena jau seniai baigėsi.

Lauke visiškai tamsu.

Artėja naktis. Mums ji

Linkiu gero miego.

Prašau gaidžio, išvardink visas dienos dalis iš eilės.

Šiandien įminsime mįsles. Jie neįprasti, apie mums pažįstamas geometrines figūras. Taip pat jas atspėsime neįprastu būdu

Aš neturiu kampų

O aš atrodau kaip lėkštė

Už medalį, už blyną,

Ant drebulės lapo.

Esu senas žmonių draugas.

Jie mane vadina... ratu.

Atidžiai pažiūrėk į mane -

Juk turiu tik tris.

Trys šonai ir trys kampai

Trys viršūnės yra taškai.

Dabar greitai atsakyk man,

Kas aš esu? Trikampis.

Jis buvo mano draugas ilgą laiką,

Kiekvienas kampas jame teisingas,

Visos keturios pusės

Tokio pat ilgio.

Džiaugiuosi galėdamas jį jums pristatyti.

O jo vardas... kvadratas

Pagalvok apie tai, pasakyk man.

Jūs tiesiog turite prisiminti:

Šios figūros šonai

Priešybės lygios. Stačiakampis.

Didaktinis žaidimas „Magiška geometrija“

Puiku, vaikinai, įminei mįsles. Ir gaidys paruošė mums kitą žaidimą, pavadintą „Kas yra kas“. Ant stalo yra geometrinės figūros, o aplink – žaislai, kurie atrodo kaip geometrinės figūros. Jums reikia žaislų, kurie atrodytų kaip apskritimas, kad būtų galima įdėti į apskritimą ir pan.

Organizacinis užbaigimas

Ar jums patiko žaidimas? (Taip) Gaidys paliks mums, o mes dar pažaisime.

Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? (Išmoko skaičiuoti iki 5.)

Gerai, vaikinai, gaidys labai džiaugiasi, kad mokate skaičiuoti ir žinoti geometrines figūras bei prisiminti dienos dalis.

Publikacijos šia tema:

Matematikos pamokos užrašai „Skaičiavimas per 5“ Tema „Skaičiavimas per 5“ Programos turinys: Praktika skaičiuoti per 5; Stiprinti žinias apie skaičius nuo 1 iki 5. Išmokite koreliuoti dydžius.

Pamokų užrašai vyresniųjų grupei „Kiekybinis ir eilinis skaičiavimas. Geometrinės figūros. Skaičius ir skaičius 3" pamokų užrašai vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams Tikslas: įtvirtinti vaikų idėjas apie geometrines figūras; praktika kiekybinė

Pamokos apie elementarių matematinių sąvokų formavimą vyresniųjų grupėje santrauka „Smagus skaičiavimas su Pinokiu“ Bendra edukacinė veikla apie FEMP vyresniųjų grupėje „Smagus skaičiavimas su Pinokiu“ Tikslai: 1. Stiprinti skaičiavimo įgūdžius pagal ribas.

Pamokos apie FEMP santrauka parengiamojoje grupėje „Kiekybė ir skaičiavimas. Suskaičiuoti per 10" Pamokos apie FEMP santrauka parengiamojoje grupėje „Kiekybė ir skaičiavimas. Skaičiavimas per 10 colių Tikslas: skatinti didelį vaikų susidomėjimą matematika.


Uždaryti