Тема: «Зимові диких звірів»

Мета: Ознайомлення дітей із життям диких тварин у лісі взимку.

Завдання: Формувати вміння виділяти та охарактеризувати особливості зовнішнього вигляду тварин, способу їх життя

Закласти основи екологічного виховання

Активізувати працездатність дітей за допомогою фізичних вправ

Виховувати дбайливе ставлення до природи, почуття доброти, причетності, співпереживання до всього живого.

Хід заняття

Звучить музика "Трійка" Свиридова. На її тлі вихователь читає вірш Марини Сєрової "Зима".

Сніг, сніжок летить, паморочиться. Що ти шепочеш нам, зимо? Пролітаєш ти, як птах: Пір'я сиплеш із крила.

Всі доріжки та стежки Пухом білим замело, І морозом так чудово Розмальоване скло!

Вихователь запрошує дітей на прогулянку до зимового лісу. На галявині дітей зустрічає Дідок – Лісовичок, який загадує загадки про тварин:

Хто з високих сосен у дітлахів шишку кинув? (білка).

Любить груші та мед, ласуном славиться А ще можу сказати, дуже любить він поспати. (Ведмідь).

Сердитий недоторка живе в глушині лісової Іголок дуже багато, а нитки жодної (їжак).

Руда, з пухнастим хвостом, живе у лісі під кущем (лисиця).

Хто взимку холодною ходить злий, голодний? (Вовк).

Влітку білий, взимку сірий? (заєць).

Фізхвилинка: "Прогулянка в зимовому лісі".

Ми прийшли до зимового лісу! Скільки тут навколо чудес! Справа берізка в шубці коштує, Зліва ялинка на нас дивиться. Сніжинки на небі кружляють. І тихо на землю лягають. Ось і зайчик проскакав. Від лисиці він втік. Це сірий вовк нишпорить, Він собі здобич шукає. Всі ми сховаємось зараз! Не знайде тоді він нас! Лише ведмідь у барлозі спить, Так усю зиму і проспить.

Ляльковий театр:Лісові звірі – ляльки зустрічають дітей на галявині та розповідають про те, як вони зимують.

Білка: Я білка, веселе звірятко. По деревах скок та скок. А взимку я міняюся, у сіру шубку переодягаюся. Найменше доводиться стрибати, скакати, сили треба берегти, зберігати. всю осінь Дупло утеплювала: пуху, соломки туди натягла. До зими готувала запас: гриби, горіхи, ягоди, щоб узимку не голодувати. Де ж їду на мороз дістати? Важко білці зимувати… Коли довга зима, коли снігова вона, коли сильні морози до людей я тоді скачу, допомоги в них шукаю.

Їжак: Взимку я міцно сплю, закопавшись у теплу нору. Готував із осені запас: гриби та ягоди припас. Трудився, не лінувався! Мене ось розбудили і до вас, хлопці запросили, щоб про все розповісти. Сюди б ведмедя я покликав, але він у барлозі міцно спить і будити його не можна. Він з осені свій жир копив, багато їв та багато пив. Нам із ведмедем взимку одна робота: міцно спати та весни чекати.

Заєць: Я - заєць! Розкажу, як живеться мені в лісі. До зими, хлопці, побіліли, шубку нову наділ. Під кущом присяду, сховаюсь під сосною. Не побачить, не впізнає мене звір лісовий. Я хоч і не боягуз, але всього боюся. Дуже важко взимку буває, коли сильний мороз та їжі не вистачає. А харчуюся я корою, замерзлою ягодою. Що під снігом заєць знайде, все йому на користь піде. Ви ж зайчат не кривдіть, ви їм краще допомагайте. Де їжі прибережіть, не лякайте, не женіть.

Лисиця: Я зими не боюся! У шубу теплу ряжу. Хвіст гарний який, мені він подобається самій! Живу у норі. Там сплю, відпочиваю, а потім полювати починаю. Шукаю мишку польову чи живність якусь. Хочу зайця спіймати, але мені його не наздогнати. Про це, напевно, мало хто знає, але й мені взимку важко буває. Іноді бігаю цілий день, а їжі немає жодної.

Дідок – Лісовичок розповідає про вовка: А ще є вір лісовий, він хлопці, дуже злий. Ви з ним навіть не зустрічалися, ви б його злякалися. Вгадайте! Це вовк. Я сам розповім, як зимує він у лісі. Вовки поодинці не ходять, вони зграями бродять, сірі, худі, голодні та злі. Виють сильно ночами, навіть страшно звірам. Краще їм не траплятися, треба їх остерігатися. Але і вовку важко взимку, їжі не вистачає і голодує. Дідок – Лісовичок звертається до хлопців:

А тепер пограємо у гру “Нагодуй звірів та птахів”. У цьому Чудовому мішечку знаходиться їжа для звірів і птахів. (Зерно, горіхи, мед, сир, морквина, яблуко і т.д.). Підходять до іграшок та пригощають їх.

Гра: "Назви ласкаво". Хлопці, бачите як повеселішали лісові жителі? Давайте назвемо їх лагідно.

Вказую на іграшку і називаю її, а діти утворюють зменшувально – ласкаві слова.

Білка - білочка, сова - совушка, ведмідь - ведмедичка, лисиця - лисонька, заєць - зайчик і т. д. Дідок, Діти, ви можете на пальчиках показати мені вовка, білочку, ведмежа? Добре, покажіть мені.

Пальчикова гімнастика. (Діти за допомогою пальців зображують лісових жителів).

Давайте подаруємо лісовим мешканцям їхні портрети. ГРА: "Склади листівку". Двоє дітей на фланелеграфі біля дошки, а решта за столами збирають розрізні пазли із зображенням звірів та птахів.

Тепер пограємо в гру: "Один - багато" Я називаю птахів і звірять в однині, а ви у множині.

Вовк – вовки, їжак – їжаки, кабан – кабани. Лось - лосі, дятел - дятли, Снігур - Снігур і т.д.

Дідок – Лісовичок знайомить дітей з прислів'ями про природу:

Птахів, звірів оберігайте та завжди їм допомагайте!

Хто губить природу, той свій край не любить.

Хто вміє бути добрим, той зможе природу берегти і любити.

Вихователь: Ось і закінчилася наша прогулянка зимовим лісом. Про зимові яких лісових звірів ми сьогодні дізналися? Як живеться їм узимку в лісі? Як ми повинні ставитися до навколишньої природи, до диких тварин, птахів?

Діти прощаються зі звірами та йдуть.


Проект «Зимів'я звірів»
(Середній дошкільний вік)
Склав: вихователь першої категорії Митрофанової Н.З.
ДС №186 «Вазовець»
АНО ДО «Планета дитинства «Лада»
Г.о.Тольятті, 2014р
Актуальність: Починати роботу з формування екологічного світогляду необхідно вже у дошкільному віці. Він є сензитивним для сприйняття знань про навколишню природу. Дитина вперше долучається до світу природи, багатства та різноманітності її фарб та форм. Він дізнається, що у всього живого, в тому числі й у людини, є певні потреби, задовольнити які можна лише за наявності зовнішніх умов – довкілля, придатного для того чи іншого організму.
У дитини необхідно формувати перші уявлення про екологію, виховувати дбайливе ставлення та любов до всього живого, що оточує нас, виробляти усвідомлене ставлення до природи. Усього цього можна досягти за умови тісного контакту та різних форм взаємодії дитини з природою.
Обгрунтування (проблеми) недостатня поінформованість батьків щодо формування екологічного світогляду в дітей віком.
Мета: формувати екологічне світогляд як найважливіша умова формування первинних уявлень про планету Земля як загальний будинок людей, про особливості її природи.
Завдання:
1.Формувати усвідомлене та дбайливе ставлення до природи.
2.Поглиблювати та конкретизувати уявлення про умови життя тварин.
3. Продовжувати знайомити з дикими тваринами та їх звичками.
4. Розвивати інтерес до світу природи та заохочувати прагнення дітей відображати свої враження в малюванні, ліпленні, аплікації; ділитися своїми враженнями, отриманими із різних джерел (перегляд телепередач, екскурсії, подорожі та ін.).

Тип проекту: інформаційно-практико-орієнтований.
Термін проведення: 1 тиждень
Розділи програми з «Дітинства в підлітковому віці»
Інтеграція ГО: «Соціально-комунікативний», «Фізичний розвиток», «Пізнання», «Мовленнєвий», «Художньо-естетичний».
Очікуваний результат: створення сприятливого середовища, що сприяє розвитку екологічних знань у дітей і дорослих. Виховання та розвиток особистості; сприятливий вплив на розвиток мови, розширення кругозору, фізичних та моральних якостей. Виявляють активність у отриманні інформації, ставлять питання пізнавального змісту. Ініціюють спілкування та спільно з однолітками та дорослими діяльність. Виявляють сталий інтерес до процесу читання. Зазнають гордості за власні та батьків досягнення та успіхи.
Ресурси: діти та батьки
І етап – підготовчий
- Створення творчої групи.
- визначити рівень знань дітей у галузі зміцнення та збереження здоров'я дітей через спостереження, бесіди.
-розробити зміст проекту.
-Вивчити методичну літературу.
-Моніторинг дітей.
ІІ етап – реалізація проекту
- Виконання плану роботи з усіх видів діяльності.
- Спільна освітня робота з дітьми, батьками.
- Добір літератури.
Діти:

Читання художньої літератури А. Барто «Чи думають звірі», Б.Житков «Голосу», В. Біанки «Казки малюкам», С. Прокоф'єва «Машини казки» «Казка про невихованого ведмедика», В.Сутєєв «Хто сказав мяу?» , В. Степанов «Календар природи», С. Михалков «Казки», «Дивиться в дзеркало зима», М. Горький «Горобчик», І Пивоварова «День захисників природи», російська народна казка «Рукавичка», «Теремок», « Зимов'я звірів», угорська народна казка «Два жадібних ведмежа».
- Розмови «Дивовижний світ диких звірів», «Звірі нашого краю».
- для заучування напам'ять З. Александрова «Білочка», В. Берестов «Ведмедик, ведмедик, лежень».
- Складання описових загадок про диких тварин.
- вільне спілкування «Чому зайця називають косим?», «Чому лисицю називають хитрою шахрайством?», «Че6м вовк відрізняється від собаки?».
- ігри сюжетно-рольові «Зоопарк», «Мами та малюки», «Цирк», «Зоолекарня».
- д/і «Земля та її мешканці», «Де живе вода», «Природні явища»,
«Сліди», «Чий малюк? », «Хто де живе?», «Хто чим харчується» тощо.
- п/і "У ведмедя в бору", "Ведмідь і бджоли?", "Совушка", "Хитра лисиця" і т.д.
- панно Ліс, Дикі тварини.
- розповідь вихователя «Як звірі готуються до зими?», «Що таке Червона книга?», «Чи тобі заєць?», «Навіщо зайцю такі довгі вуха?», «Якого кольору хутро у лисиць?».
- Складання описової розповіді про мешканців лісу з використанням алгоритмів.
- Перегляд відеороликів про життя тварин лісу взимку.
- Ігри на наслідування дій тварин «Хто як кричить», «Хто як рухається».
- Оформлення книжкового куточка, робота з енциклопедією тварин.
- Розгляд сюжетних картин про життя звірів взимку.
- робота з «Плутаницями».
- Ознайомлення з фотоальбомом «Живі Жигулі» (фотографії тварин, що мешкають в околицях міста Тольятті та в Національному парку Самарська Лука).
Батьки:
- бібліотека для батьків "Здоровий спосіб життя братів наших менших" добірка тематичної літератури.
- акція «Допоможемо братам нашим меншим».
- оформлення тематичних газет на тему «Прогулянка до зимового лісу», «Допоможемо братам нашим меншим», «Пташина їдальня», «Що я бачив у зоопарку».
- Ігри на розвиток дрібної моторики рук "Склади зображення тварин з рахункових паличок", гра "Чарівні кубики", "Палички Кюїзенера" ​​(за зразком), настільна гра "Геометрик".
– консультації «Роль пізнавальної літератури в екологічному вихованні дітей» тощо. – виставки дитячої творчості «Лісові жителі» (робота в техніці орігамі, малювання, ліплення).
- складання фотоальбому «Ми ходили до зоопарку».
- Складання наочного посібника – супроводу до гри «Прогулянка до лісу», «Сліди».

III етап-заключний (підсумок)
Діти:
- Самостійне виконання правил кгн.
Батьки:
- анкетування батьків за підсумками проекту
- Презентація посібників «Сліди». «Зимові звірів».

АНО ДО « Планета дитинства «Дада»
ДС № 186 «Вазовець»
г.о. Тольятті
Проект «Зимів'я звірів»
(Середній дошкільний вік)

Склав:
вихователь першої
категорії Митрофанової Н.З.

Цілі:

  • Активізація словника дітей на теми: Зима, Дикі та Домашні тварини.
  • Вчити дітей діалогу.
  • Використовувати на занятті метод ТРВЗ.
  • Закріпити вміння дітей виразно читати вірш Сурікова «Зима».
  • Вправляти у дихальній гімнастиці, розвивати фонематичний слух.
  • Вчити дітей наклеювати по центру фігуру та складати колективну композицію.

Словник: Дикі та домашні тварини, лігво, нора, барліг, дупло, зимівля, блеє, мукає, хрюкає, пирхає, кукарекує, носити, місити, драти, конопатити, крити; білий, пухнастий, холодний, м'який, липкий, блискучий.

Матеріал: м'яч, заготовки шапочок, геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, овал різних кольорів, кольоровий папір, клей, пензлики, ганчірочки, клейонка, ватман, ялинки, костюм сороки, конверт, лист, голоси звірів.

Хід заняття:

Логопед: Діти, я отримала сьогодні листа від сороки з лісу. (Читає): – У нас біда. У лісі оселилися небачені звірі. Допоможіть! Розберіться!

Логопед: Хлопці, а які у лісі тварини живуть? (Називають) - А як називаються в них вдома ми пригадаємо, погравши в гру: «Хто де живе?»

2. Гра «Хто де живе?»

Ведмідь живе у барлозі, лисиця живе в норі.

Вовк оселився в лігві, а білочка в дуплі.

Лише зайчик, бідний зайчик під кущиком сидить

І хвостик його маленький від холоду тремтить.

3. Логопед: Діти, давайте ми з вами поїдемо в ліс і самі все подивимося. (Йдемо кучугурами, вузькою стежкою, переступаємо через колоду, прийшли, милуємося зимовим лісом).

Як гарно у лісі! Ми з вами знаємо вірш про зиму, хто його прочитає? (2-3 дитини читають вірш Сурікова «Зима»)

А чим покрита земля, їли? (Відповідають)

А який сніг? (підбір прикметників до слова СНІГ)

А яке повітря у лісі! Давайте зітхнемо і скажемо на видиху: - Ах, добре!

4. Вправа на дихання: «Ах, добре! (подовження видиху та пропозиції)

5. Прилітає сорока і каже: - Здрастуйте, послухайте, що трапилося. У лісі збудували будинок звірі: один мукає, другий блищить, третій хрюкає, четвертий пирхає, п'ятий кукарекує! Слухайте самі: (включається запис голосів тварин) діти відгадують.

Логопед: Хлопці, кого вам нагадують ці тварини? З якою казкою ми з вами нещодавно познайомились? (відповіді дітей) – Про які тварини йдеться у цій казці?

Сорока: Що за казка?

Логопед: А ми зараз тобі розповімо та покажемо, але для цього треба розподілити ролі та виготовити собі маски. У нас є кольорові геометричні фігури, кольоровий папір, клей та пензлики. Давайте підійдемо до столу, (діти підходять до столу, вибирають собі роль, підбирають геометричну фігуру і пояснюють свій вибір, інша частина дітей роблять колективну композицію з ялинок та кучугур)

6. Логопед: Маски ми зробили, декорацію теж. Сорока, сідай, будь ласка, і слухай. (Діти показують уривок казки «Зимові звірів»)

7. Логопед: Ну, сорока, тепер зрозуміла, які звірі оселились у лісі?

Сорока: Зрозуміла, полечу та всім розповім! До побачення! Я полетіла!

8. Логопед: Ну, а нам час повертатися додому. (Знімаємо маски, повертаємось) – Сподобалася вам наша прогулянка? Де ми побували? Що запам'ятали?

Конспект

безпосередньої освітньої діяльності

(Ознайомлення з художньою літературою)

Тема «Читання російської народної казки «Зимові звірів»

Залучати дітей до світу художньої літератури.

Розвивати чуйність до виразних засобів художньої мови.

Виховні

Виховувати любов до російських народних казок;активність, організованість, долучати до загальноприйнятих норм та правил.

Розвиваючі

Розвивати фантазію, уяву, стимулювати прояви вольових якостей, винахідливості; формувати вміння використовувати вербальні та невербальні засоби спілкування. Розвивати вміння логічно мислити, розмірковувати, аналізувати.

Освітні

Формувати емоційно – образне сприйняття творів різних жанрів (казки). Уточнити розуміння змісту казки, її ідеї. Підвести до розуміння образного змісту прислів'їв. Вчити розуміти та оцінювати характери героїв,складати загадки-описи.

Запланований результат

Дитина висловлює своє ставлення до вчинків героїв.

Методи та прийоми

Методи: ігрові, практичні, словесні, наочні.

Прийоми: питання, вказівки, доповнення, нагадування, худ. слово, що заохочує оцінка тощо.

Наочні засоби навчання

Показ ілюстрації через проектор. Іграшки тварин. Трафарети будиночка.

Організація дітей

1.За столами.

2. У колі, на килимі.

3.За столами

Індивідуальна робота

Виправляти помилки у промові Арсенія. Заохочувальна оцінка Данило, Даші.

Словникова робота

Збагачення: Зимів'я.

Актив: гордо, пишався.

Попередня робота

Читання російських народних казок «Теремок», «Вовк і семеро козенят», «Крилатий, волохатий та олійний» та ін.

2. Бесіди на тему: «Казка, казка - примовка, розповісти її не жарт», «Чому нас учить казка».

3. Розгадування загадок на теми російських народних казок.

4. Розповідь казок з набору ілюстрацій

6. Дидактичні ігри: «З якої ми казки? », «Збери казку», «Що спочатку, що потім? »

7. Словесні ігри: «Опиши героя», «Дізнайся з опису»

8. Заучування російських народних прислів'їв та приказок.

Структура

1ч. Психологічний настрій, вступний організаційний момент-1 хв.

2 год. Загадування загадок – 2хв.

3ч. Розгляд книжки казок – 2хв.

4ч. Читання казки та показ презентації казки – 5 хв.

5ч. Запитання до дітей – 2 хв.

6 ч. Фізмінка «Красівець - півник-1 хв.

7 год. Обговорення прислів'я «У страху очі великі» – 1 хв.

6. ч. Гра «Загадка - опис тварини» - 4 хв.

7ч. Підсумок. Висловлювання дітей. Самооцінка-1 хв.

Хід заняття.

У . Хлопці, давайте пограємось у слова-загадки. Відгадайте, про кого скажу такі слова: рожева, товста, неповоротка, хвіст гачком. Хто це?

Діти . Свиня.

У . Великий, рогатий, мукає, хвіст мітелкою.

Діти . Бик.

У . Маленький горластий, хвостатий, яскравий, різнокольоровий.

Діти . Півень.

У . Сірий, злий, зубастий.

Діти . Вовк.

Ст. Згадайте, які казки про тварини ми з вами читали?

Діти . «Теремок», «Рукавичка» та ін.

Ст. А яку казку ми з вами читатимемо сьогодні? А ви можете здогадатися, про що ця казка, подивившись на книгу?

Розгляд книги казок

Запитання дітям:

Що ви бачите на обкладинці?

Чи можна по ілюстрації здогадатися, про що ця книга?

Що в цій книзі: оповідання чи казка?

Як ви здогадались?

Що означає літери на обкладинці? (Назва книги, прізвище автора).

Назва цієї книги «Найкращі казки малюкам»- це збірка казок. Збірка – це книга, де не одне, а кілька казок, оповідань, віршів.

Це російські народні казки. Ось чому не варте ім'я автора. Автор – російський народ.

Які тварини зображені на обкладинці? Дикі вони чи домашні? Чи домашні тварини можуть жити в лісі?

У . Сьогодні я прочитаю вам ще одну російську народну казку – «Зимові звірів».

Якщо казка у двері стукає,
Ти швидше її впусти,

Тому що казка – птах:

Ледве злякаєш – і не знайти.

Читання казки та показ презентації казки.

Запитання до дітей.

У . Про що розповідається у цій казці?

З чого все почалося?

Навіщо звірі вирішили будувати зимівлю?

Що означає «зимівля»? (будиночок для зими, місце, де можна перезимувати, пережити зиму).

Як вони його будували?

Хто що робив?

Що трапилося одного разу?

Що звірам допомогло врятуватися? (Вовк злякався). Зраділи звірі, що все гаразд закінчилося. Особливо гордо ходив півник, чим він пишався? Давайте його зобразимо. Виходимо на середину групи.

Фізкультхвилинка «Красівець-півник»

Ах, красень-півник, (діти стоять )

На маківці гребінець, (показують долоньками гребінець )

Під дзьобом борідка, (зображують борідку)

Дуже горда хода.

Лапи вгору піднімає. (Ідуть по колу, високо піднімаючи коліна)

Важливо головою киває.(Кивають головою)

Раніше за всіх півень встає,(Руки на поясі, зображують ляскання крил)

Гучно на зорі співає:

Ку-ка-ре-ку!

У . Сідаємо за столи.

В. Є таке прислів'я «У страху очі великі». Як ви її знаєте? (страшно коли темно, коли не знаєш, що тебе чекає, від страху все здається перебільшеним, жахливим). У кого в казці виявилися «очі великі?» Про кого можна сказати? (Про вовка). Що здалося вовку? Вам сподобалась казка? Бажаєте її ще раз послухати?

У . Давайте пограємось у гру. За ширмою сховалися іграшки – різні звірі. Хто –

то з вас говоритиме про цю тварину, а хтось відгадуватиме, про кого було сказано. Якщо відгадаєте, то звірятко здасться через ширму.

(Гра продовжується, поки зберігається інтерес дітей).

Ст. З якою новою казкою ми з вами познайомились?

Назвіть героїв казки.

Хто вам найбільше сподобався?

З яким новим словом познайомились?

Ст. Увечері ми пограємось у цю казку і намалюємо зимівлю. Я приготувала вам

трафарети будиночків, а ви домалюєте деталі (трубу, вікна, двері) та прикрасите

хатинку.

На занятті сьогодні були активні, відповідали питання, становили загадки –описи Софія, Катя, Тимур.

На цьому заняття закінчено.

Тема: «Зимові звірів. Як рятуються звірі від холоду взимку».

Програмний зміст:
Освітня область «Пізнавальний розвиток»:
- формувати початкові ставлення до диких тварин (заєць, білка, ведмідь, лисиця, вовк) орієнтуючись на характерні ознаки зовнішнього вигляду;
- дати початкові уявлення у тому, як звірі готуються до зими
- виховувати дбайливе ставлення до тварин, до навколишньої природи
Освітня область «Мовленнєвий розвиток»:
- розвивати вміння відповідати на запитання; збагачувати словниковий запас дітей.
- розвивати вміння утворювати зменшувально-пестливі назви дитинчат тварин, співвідносити назви дитинчат тварин у однині та множині
Освітня галузь «Фізичний розвиток»:
-розвивати активність та творчість дітей у процесі рухової діяльності.

Хід безпосередньої освітньої діяльності:
-Здрастуйте хлопці! Давайте пригадаємо - яка зараз пора року? (Відповіді дітей: зима)
Настала зима, випав сніг та вдарив мороз. Взимку диким тваринам важко знайти собі їжу: немає трави, ні ягід. Хлопці, ви хотіли б дізнатися, як зараз живе звірі в лісі? (Відповіді дітей: так)
- Ой, подивіться, хто до нас стукає у віконце (іграшка пташка на підвіконні)
- Хлопці, як ви думаєте, хто це? (Відповіді дітей)
- Хлопці подивіться пташка-невелика, вона щось нам принесла. Як ви вважаєте, що нам принесла? (Відповіді дітей)
А давайте перевіримо, хто з вас вгадав? Хочете подивитися, що принесла пташка?
-Діти цей лист, але лист не простий чарівний! (відкриваю лист – диск із презентацією та відкриваю перший слайд із зображенням лісу)
- Хлопці, що ви бачите на екрані? (Відповіді дітей) ліс. А що росте у нашому лісі?
(Відповіді дітей) Дерева.
- А які дерева ви впізнали?
(Відповіді дітей) -Ялинки.
- Молодці.
- Хлопці, а як ви думаєте, хто ж живе у лісі, які тварини?
(Відповіді дітей) - Зайчик, білочка, ведмідь, лисиця і т.д.
-Зараз я вам загадуватиму загадки про звірів, а ви їх спробуєте відгадати! Якщо ви відгадаете правильно звірятко, то він з'явиться на екрані!
Я скачу туди-сюди
По деревах спритно.
Не пустіє ніколи
У мене комора.
слайд(Білка)
- Ви маєте рацію, це – білочка. Білочка одягає теплу шубку і восени збирає у свій будиночок – дупло собі їжу. Як ви вважаєте, що їсть білочка?
(Відповіді дітей) Горішки, грибочки.
- Оскільки зараз у лісі вже немає їжі, давайте з вами зберемо гостинці для білочки. Подивіться, у нас дві галявини, на яких дуже багато їжі. Давайте зберемо в наші кошики те, що любить їсти білочка! (група ділиться на дві команди. Одні збирають білочку горішки, а інші – грибочки.)
-Молодці! Давайте з вами віддамо кошики пташці-невеликі і вона віднесе їх білочку! Я думаю, білочка буде дуже рада! До побачення пташка!
Він у барлозі спить взимку
Під величезною сосною.
А коли прийде весна -
Прокидається від сну.
слайд(Ведмідь)
Дружбу водить лише з лисицею,
цей звір сердитий, злий.
Він зубами клацання та клацання, дуже страшний сірий
слайд(Вовк)
Руда з пухнастим хвостом,
Живе у лісі під кущем.
слайд(Лиса)
Взимку біленький,
Влітку сіренький.
слайд(Заєць)
-Заєць до зими, хлопці, побілів, шубку нову наділ.
Під кущем я присяду, ховаюсь під сосною.
Не побачить, не впізнає мене звір лісовий!
Я хоч я і не боягуз, але всього, всього боюся.
А харчуюся я корою, замерзлою ягодою.
-Молодці, всі загадки відгадали про звірів.
- А зараз я пропоную вам пограти зі мною у гру. Ви всі будете зайчиками, а я лисиця.
Гра «Зайці та лисиця»
(Діти виконують рухи по тексту)
По лісовій галявині,
Розбіглися зайчики.
Ось які зайчики,
Зайчики-побігайки.
(Діти-зайчики легко бігають групою)
Сіли зайчики в гурток,
Роють лапкою сніжок.
Ось які зайчики,
Зайчики-побігайки.
Ось біжить лисичка -
Руда сестричка.
Шукає, де ж зайчики,
Зайчики-побігайки.
(Лиса біжить між дітками, із закінченням пісні наздоганяє дітей.)
- Хлопці сподобалося вам грати? (Відповіді дітей)
- То навіщо ж зайчику потрібна біла шубка взимку? (Відповіді дітей)
Хлопці, взимку холодно всім звірам у лісі. Що ж допомагає їм зігрітися? (Шкура, хутро, шуба, пух тощо). (Відповіді дітей)
У лисиці та білки якого кольору шубки? (Руді).
А у зайця та вовка якого кольору шубки? (Сірі).
У ведмедя якого кольору шубка? (Коричнева).
-Всі звірята поміняли літні шубки на зимові, а зимові шубки тепліші, пухнасті, тепер звірята не замерзнуть. Але іноді взимку бувають такі сильні хуртовини, завірюхи, снігопади, що й шубки не рятують звірят, хочеться сховатись у будиночку.
Гра на слайдах «звірі та їхні будиночки».
-Куди сховаємо білку? (У дупло). -Куди сховаємо ведмедя? (У барлогу)
-Куди сховаємо лисицю? (у нору). -Куди сховаємо зайця? (У зарості).
-Куди сховаємо вовка? (У лігво).
- Молодці, хлопці, всі звірі до весни доживуть, перенесуть і холод, і холод. А навесні у всіх звірів дитинчата з'являються. Вгадайте, у кого які?
У білки?... (Більчата). У лисиці? ... (Лисята). У зайця? ... (Зайченята). У ведмедя? ... (Ведмежата). У вовка?... (Вовченята).
- А зараз пропоную згадати, де ми сьогодні з вами побували на занятті? (Відповіді дітей) У лісі.
– Кого ми зустріли у лісі. (Відповіді дітей) – Білочку, зайчика, ведмедя.
-Що найбільше вам тобі запам'яталося?
Молодці, ви сьогодні постаралися, подивіться, білочка нам теж відправила гостинці, частуйтесь!

Матеріал підготувала вихователь молодшої
різновікової групи Куликова Т.А.


Close