Мектептің әдістемелік тақырыбы: « Оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалыптастыру, шарт ретінде

мазмұнын жаңарту шеңберінде білім сапасын арттыру ».

Оқытушының әдістемелік тақырыбы: « Оқушылардың сөйлеу және жазу дағдыларын жетілдіру үшін дамыту

орфографиялық қырағылық деңгейі »

Сабақтың ақпараттық картасы

күн : 05.12.2016 Тақырыбы: Әдебиеттік оқу

Сынып: 2 «А» Литвинова Т.А.

Сабақтың тақырыбы: Әкім

Мақсаты:

тәрбиелік:студенттерді Я.Л. өмірбаянымен таныстыру. Әкім. Basic-пен жұмыс істеуге үйреніңіз

поэзияны оқығанда әдеби терминдер. Тапсырмаларды шығармашылық және

мектеп оқушыларында белсенді студенттік позицияны қалыптастыру үшін ойын табиғаты;

дамушы: оқушылардың шығармашылығы мен шығармашылық ойлауын дамытуға ықпал ету;

өлеңге әдеби талдау жүргізу жұмысын жалғастыру. Дамыту

ауызекі сөйлеудің мәнерлілігі, дәлдігі және бояуы.

тәрбиелеуші:жайлы жағдай жасау арқылы оқушылардың бойына сұлулыққа деген сүйіспеншілікті қалыптастыру

көркем сөз, табиғатты құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: біріктірілген.

Сабақтың түрі: презентация элементтерімен дәріс

Технология: КӨП

Әдістері: ішінара іздеу, визуалды

Жабдық: өлең мәтіні, презентация, иллюстрациялар

Білімді қолдану: әлеуметтендіру (өмірге қолдану)

Технологиялық сабақ картасы

Мен ... Org. мақсат қою.

II ... Эмоционалды қатынас.

Мен сіздердің әрқайсыларыңызды көргеніме қуаныштымын.

Қыс мезгілінде терезеден салқындық сезілсін.

Біз мұнда жайлы әрі жылы боламыз

Ақыр соңында, біз бір-бірімізді сезінеміз және естиміз.

III ... Тапсырмаларды тексеру:

Өткен сабақта біз А.Пушкиннің «Міне, солтүстік, бұлттарды қуып жету» шығармасымен таныстық.

Осы жұмыстың авторы туралы не білгенімізді еске түсірейік.

- Жарайсың, енді біз оны жатқа оқимыз.

Ол әдебиеттің қай жанрына жатады? (өлең)

Дәлелдеу (рифма, ырғақ, интонация )

Бұл лирикалық өлең, өйткені пейзаждық суреттер арқылы ақын бізге өзінің көңіл-күйін, ойлары мен сезімдерін білдіреді.

IV ... Тақырыпқа кіріспе:

Бүгін біз өлеңдер туралы әңгімелесуді жалғастырамыз және көптеген жаңа және қызықты нәрселермен танысамыз, бізге қонаққа келген ертегі кейіпкері бізге көмектеседі. Бұл кім екенін тап?

Мұзды арбада асығып барады

Қыз - ару

Жел қанаттарын қағып тұр

Ұйқыдағы үйлерге.

Алаңдар мен саябақтар гүлдейді

Қардай ақ

Аяз доғаларды тұрғызады

Орман жолының үстінде.

Жарайсыңдар, бұл қыс - қыс. Ол өзімен бірге алып келген нәрсені қалай өзгертті?

Әрине, бұл қар, боран, боран, аяз, көңілді, коньки тебу және шанамен сырғанау. Және одан да көп

ертегі және күлкілі.

Қонағымыз тапсырмалары бар конверттерді әкелді. 1 конвертті ашайық.

V ... Автор туралы кіріспе сөз.

Яков Лазаревич Әкім 1923 жылы 15 желтоқсанда дүниеге келген. Оның балалық шағы ежелгі Ресейдің Галич қаласында, тыныш көлдің жағасында өтті. 1941 жылы Яков 9 сыныпты бітірді, ал 1942 жылы ол Отанын қорғау үшін майданға аттанды, содан кейін ол 19 жаста ғана болды. Ол бүкіл соғысты бастан өткерді, ал майданнан оралғаннан кейін балаларға көңілді және көңілді өлеңдер жазуды шешті. Яков Әкім ұзақ өмір сүрді қызықты өмір... Ол үш жыл бұрын ғана, 90 жасында, Мәскеу қаласында қайтыс болды.

VI ... Жұмыспен таныстыру және алғашқы қабылдауды тексеру.

2 Ж.Әкімнің «Бірінші қар» өлеңі

Ақын мен қазір сіздерге таныстыратын өлеңін өзінің қызы Танечкаға арнады. Тыңдаңыз және маған оны қалай атайтыныңызды айтыңыз және неге?

1 мұғалім оқу

Таңертең мысық лаптарын әкелді
Алғашқы қар!
Алғашқы қар!
Дәмі мен иісі шығады
Алғашқы қар!
Алғашқы қар!

Бұл айналуда, жеңіл, жаңа,
Жігіттер жоғарыда
Оның жүнді шәлісі болған
Тротуарға жайыңыз
Ол қоршаулар бойымен ағарады
Мен фонарьға ұйықтадым.

Сонымен, көп ұзамай
Шаналар сырғанақтардан ұшады,
Сондықтан тағы да мүмкін болады
Аулада бекініс тұрғызыңыз!

Өлең сізге ұнады ма және қалай? (көңілді, көңілді)

Сонда ол қалай аталады деп ойлайсыз? Неліктен?

Ия, жарайсың «Бірінші қар», тк. барлық жолдар қармен байланысты.

2. Сөздік жұмысы

Қараңдаршы балалар, бұл өлеңде біз үшін жаңа сөздер бар.

Мен ұйықтадым - бір нәрсеге сүйену, жату үшін.

Шаналар - бұл қолмен жасалған шағын шаналар.

Олардың синонимдерін таңдайық - бұл бізге қардың бейнесін жақсы көруге көмектеседі.

Синоним дегеніміз не?

Тыныштандырылды - отырды, жатты, демалды;

Шана - шана.

3. Балалардың өз бетінше өлең оқуы.

Енді сіз бұл өлеңді өзіңіз оқып, ақын қандай әдеби тәсілдерді қолданғанын айтуға тырысасыз.

Vii Оқу және талдау.

Өлеңді бөліктерге бөліп дауыстап оқу.

Осы жерде кездесетін әдеби тәсілдерді табайық.

Еліктеу - жансыз заттардың суреті тірі, олар оларда

тіршілік иелерінің қасиеттерімен қамтамасыз етілген.

Мәтінмен дәлелде (ол оны жайып үлгерді, ол фонарға ұйықтап, ақ түске айналады)

Салыстыру Ұқсастығы бойынша екі объектіні салыстыру болып табылады.

Мәтінмен дәлелдеу (пусты орамал).

Жарайсыңдар, олар оны дұрыс тапты, бірақ ақын қарды «жеңіл, жаңа» деп атай отырып, неге назар аударады?

Ол не? (өте таза, өте ақ).

Бұл сөздер әдебиетте эпитеттер деп аталады.

Эпитеттер - бұл автор негізгі тақырыпты жарықтандыру үшін қолданған сөздер.

VIII ... Таспа жолағын салу.

3 өлеңді суреттейді.

Балалар, назар аударыңыздар, біздің өлеңде бірде-бір сурет жоқ. Зимушка - қыс бәрін бояуды, оны өте әдемі етуді ұнатады. Мұнда оның үшінші конвертінде тек «болашақ мультфильмге иллюстрациялар жасау үшін» тапсырма берілген. Бірақ бұл үшін біз топпен жұмыс жасаймыз.

IX ... Топтық жұмыс

Сыныпты қатарлар бойынша топқа бөлу.

1 қатар өлеңдегі затты білдіретін және қарға қатысты сөздерді таңдайды

(дәм, иіс, шарф)

2-қатар өлеңдегі заттың белгісін білдіретін және қарға қатысты сөздерді таңдайды

(бірінші, жеңіл, жаңа, төмен)

3-ші қатар өлеңдегі заттың іс-әрекетін білдіретін және оған қатысты сөздерді таңдайды

қар (бар, айналуда, уақыт бар, тарады, ақ түске айналады, бас изейді).

Осы сөздерді әр топқа бір-бірлеп оқыңыз.

Сіз қандай сөздер алдыңыз?

Олар нені меңзейді? (субъектінің әрекеті үшін).

Жарайсыңдар, қысқы табиғат суреттерінде не болып жатқанын көруге көмектесетін сөздер.

X ... Ауызша сурет

Ауызша сурет салу барысында мұғалімнің жетекші сұрақтарының көмегімен балалар образ жасайды, нәтижесінде

қандай электрондық сурет пайда болады.

Сонымен, 1 иллюстрация

Үйге алғашқы қарды кім кіргізді? (мысық)

Ол мұны қалай жасады? (лаптарда)

Тәуліктің қай уақыты? Неліктен? (таңертең, өйткені алғашқы қар түнде жауады)

Қардың дәмі мен иісі бар екенін қалай көруге болады?

(мысықта мұртында және мұрнында қар болуы керек, ал беті өте әдемі көрінеді).

Міне біздің бірінші кадр.

2 иллюстрация

Біз не көріп отырмыз? Біз нені бейнелейміз?

(Балалар аулада бастарын көтеріп тұрады. Біреу қолымен немесе алақанымен снежинкаларды ұстап алады.

барлығы көңілді).

Жақсы орындалды, 2 кадр шықты.

3 иллюстрация

Біз нені бейнелейміз? (тротуар ақ, үлпілдеген қармен жабылған).

Міне, 3-ші кадр.

- 3 және 4 иллюстрациялары ұқсас деп айтуға болады, тек әрекет әр түрлі жерде болады?

Қардың фонарьға қалай жататынын байқаңыз. Ол оны толығымен жапты ма, әлде аз ғана болды

ұнтақ?

Әрине, мен оны аздап шаштым, өйткені ақын «... фонарьға бас изеді» дейді.

Міне, 4-ші кадр.

- Ал, біз осы өлеңді иллюстрациялай алдық па?

Бұған бізге қандай білім мен дағдылар көмектесті? (мәнерлеп оқу және табу мүмкіндігі)

әдебиет техникасы).

XI ... Сабақтың қысқаша мазмұны.

Бүгін біз қандай ақынмен таныстық?

Оқылған өлең қалай аталады?

Қыс, қыс табиғатты қалай өзгертеді?

Қыс жылдың ең көңілді мезгілі ме?

XII ... Рефлексия

XIII ... Д / с

Балалар, сендер тек осы өлеңге 5 иллюстрация жасауың керек. Мұны альбом парағында жасаңыз. Сіз сурет салуға немесе қарындаштар салуға болады. Ең бастысы - өлеңді мәнерлеп оқу немесе оны жатқа білу.

Сабақтың қысқаша мазмұны әдеби оқу

Тақырып: Я.Аким «Таңертең мысық ...», Ф.И. Тютчев «Сиқыршы қыс»

Тапсырмалар:

    Тәрбиелік

Студенттерді орыс ақындары Я.Акимнің «Таңертең мысық ...», Ф.И. Тютчевтің «Сиқыршы қыс» қыс туралы шығармаларымен таныстыруды жалғастырыңыз.

    Дамуда

Ойлау, есте сақтау, сөйлеу, шығармашылық қиялын, танымдық қызығушылығын дамыту

    Тәрбиелік

Көркем сөзге деген сүйіспеншілікке, эстетикалық талғамға, табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.

Оқытушы жабдықтары:

«Әдебиеттік оқу» оқулығы, презентация, ақындардың портреттері, сөзжұмбақ, аудиожазба (музыкасы Чайковскийдің «Жыл мезгілдері»)

Студенттерге арналған жабдықтар:

«Әдебиеттік оқу» оқулығы, дәптер.

Сабақ барысында:

1. Орг. сәт:

W. Сәлеметсіңдер ме, балалар!

Бірінші қатар тыныш отырады

Екінші қатар тыныш отырады

Үшінші қатар тыныш отырады.

У. Менің атым Снежана Михайловна. Бүгін мен сіздерге әдебиеттік оқу сабағын өткіземін.

2. Минутты оқу:

3. Тіл бұрандасымен жұмыс:

Үлгі

Ақ қар. Ақ бор.

Ақ қант ақ түсті.

Бірақ тиін ақ емес

Ол тіпті ақ болған жоқ.

W. Біз өзімізге тіл бұралатын оқыдық.

W. Біз тілдің бұралуын хормен оқимыз.

Д: Тіл бұралағышты кім дауыстап оқиды?

4. Үй тапсырмасын тексеру:

W. Сіз үйде қандай т / ж алдыңыз?

D. Маған бірінші өлеңді кім оқиды?

Д: Екінші өлеңді кім мәнерлеп оқиды?

5. Жаңа материалды меңгеру:

D. Қазір жылдың қай мезгілі?

Қыс

D: Жылдың осы мезгіліндегі қандай белгілеріңіз бар?

A. Қар, онсыз да суық, аяз, бәрі аязда ...

D. Сіз алғашқы қарды қандай сезіммен қабылдайсыз?

D. Сіз қандай бөлімді оқып жатырсыз?

Мен орыс табиғатын жақсы көремін (қыс)

Д: Сіз қандай ақындармен кездестіңіз?

О.И.Бунин «Бірінші қар», К.Бальмонт «Жеңіл үлпілдек ақ қар ...».

W. Бүгін біз алғашқы қар туралы жаңа өлеңдердің авторларымен танысуды жалғастырамыз.

Жұмбақтар:

    Біздің төбемізде ақ тырнақ ілулі тұр. Күн шығады, тырнақ түседі.

(Icicle)

    Қыста аспаннан құлап, жердің үстінде айналу. Жеңіл үлпектер, ақ ...

(Снежинкалар)

    Тікенді емес, ашық көк, бұталарға ілулі ...

(Аяз)

    Менде дөңгелектер жоқ. Мен қанатты және жеңілмін. Барлық күзетшілердің ішіндегі ең қаттысы, мен ысқырықсыз ысқырамын. Жазда, ұшарда, ұшқанда мен бүкіл қаланы байқаймын ...

(Қысқы дауыл)

D. Таңдалған әріптерден сөз жасаңыз. Қандай сөз шықты?

О.Қар.

W. Сіз дұрыс таптыңыз. Алғашқы қар туралы кітаптарды оқуды жалғастырамыз.

W. алғашқы қар ... ол не? Оқыған шығармаларыңызды еске түсіріңіз және «қар» сөзіне сын есімдерді таңдаңыз.

A. Қардай үлпілдек, ақ, ақшыл, жарқыраған ...

W. Біз қардың сипаттамасына кейінірек ораламыз. Бұл жерде бізге Яков Әкімнің «Таңертең мысық оны лаптасында алып келді ..» өлеңі көмектеседі.

D. Оқулықты 192-бетте ашыңыз

Яков Әкім 15.12 жылы дүниеге келген. 1923 ж Галич қаласында. Яков Әкім мектеп оқушысы әдебиетке, музыкаға жақын болды .... Ол алғашқы өлеңін 2-сыныпта оқып жүргенде жазған. Ол соғыстан кейін, қызы дүниеге келгеннен кейін өлең жаза бастады. «Бірінші қар» өлеңі оған арналған.

W. Сіз көзіңізді жұмыңыз, мен сізге осы өлеңді оқып беремін., Және сіз автор бейнелеген суреттерді ұсынуға тырысасыз.

Д: Сіз қандай табиғат суреттерін елестетіп көрдіңіз?

Д: Бұл өлеңнің көңіл-күйі қандай?

W. Сіз қандай көңіл-күйдесіз?

Сөздік жұмыс

D. Осы өлеңді өзіңізге оқып беріңіз. Сіз қандай сөздерді түсінбейсіз?

О.Снор

В. ұйқысы қашып, шалқайып жатып алды.

D. Өлеңді кім толық оқиды?

В.Сноу өзін тірі жаратылыс сияқты ұстайды. Дәлелде.

6. Физикалық минуттар

7. Жаңа тақырыппен үздіксіз танысу:

У. Ал енді біз Ф. Тютчевтің тағы бір өлеңімен танысамыз «Сиқырлы қыс ...»

Бұл қысқы орман туралы өлең.

D. Оқулықты 194 бетте ашыңыз.

У.Ф.И.Тютчев 1803 жылы дүниеге келген. Ол кішкентай кезінен бастап өте дарынды бала болған. Ол өзінің алғашқы өлеңін 14 жасында жариялады. Тютчевтің табиғат туралы көптеген өлеңдері бар. Сіздің назарыңызға ең жақсы өлеңдердің бірі ұсынылған. Ақынның қысқы орманды қалай суреттейтінін тыңдаңыз.

W. Мен оқыдым, ал сен көздеріңді жұмып, естігендеріңді елестетіңдер.

Д: Сіз қандай суретті елестетіп алдыңыз?

W. Сіз бұл орманға кіргіңіз келді ме?

W. Неліктен?

A. Ол жұмбақ және тіпті ертегі.

У. Ол осылай жасады ма?

Қыс.

W. сізге не әсер етті?

D. Осы өлеңді өзіңізге оқып беріңіз.

D. Сіз қандай сөздерді түсінбейсіз?

Сөздік жұмыс:

Сиқыршы - сиқыршы, бақсы;

Лақтыру - лақтыру, лақтыру, лақтыру.

D. Өлеңді кім оқиды?

D. Неліктен қыс сиқыршы деп аталады?

Д: Бұл өлең сізді қандай сезімге бөледі?

8. Сабақтың қысқаша мазмұны:

D. Бүгін біз қандай өлеңдермен таныстық?

D. Бұл өлеңдер қалай ұқсас?

9. Рефлексия:

W. Сіздің үстелдеріңізде күн мен бұлт бар. Егер сабақ ұнаған болса, күнді, қажет болмаса, бұлтты көтер.

10. Үйге тапсырма:

Наталья Манакова

Білім беру салаларын интеграциялау: «Байланыс», «Көркем әдебиет оқу», «Көркем шығармашылық».

Мақсаты: көркем әдебиетке деген қызығушылық пен сүйіспеншілікті ояту.

Тапсырмалар:

Тәрбиелік: балаларды суреттерге негізделген өлеңдерді жаттауға үйрету. Қыс мезгіліне тән белгілерді сурет арқылы жеткізе білуге \u200b\u200bүйрету.

Даму: балалардың есте сақтау қабілетін, қиялын, сөйлеудің интонациялық мәнерлілігін дамыту.

Тәрбиелік: әдебиетке қызығушылығын, эстетикалық сезімдерін тәрбиелеу.

Сөз: нақты айтылуын жақсарту, балалардың сөздік қорын байыту: тротуар, төсек, шанамен.

Балалар қызметінің түрлері: коммуникативті, көркем шығармаларды қабылдау, өнімді.

Материалдар мен жабдықтар: өлең мазмұны бойынша суреттер, тақырып бойынша иллюстрациялар «Қыс», алдын ала боялған пейзажы бар қағаз парақтары (әр балаға ақ гуашь, қылқалам, мақта тампондары).

Әдістемелік әдістер: әңгіме-диалог, суреттер қарау, жұмбақ, өлең оқу «Бірінші қар», ойын «Қателерді тауып, түзету», дене шынықтыру «Қысқы серуен», мнемотехниканы қолдана отырып өлең айту (суреттер негізінде, өндірістік белсенділік, талдау, қорытындылау.

GCD қозғалысы

Тәрбиеші: Біз бүгін өте әдемі өлеңмен танысамыз, бірақ ол не екенін сіз тек жұмбақты болжай отырып білесіз.

Жұмбақ:

Жерге құладым

Көрпе

Жаз келді -

Көрпе шешілді.

(қар)

Тәрбиеші: Жарайсыңдар, балалар, олар жұмбақты тапты. Қар шынымен жылы көрпе сияқты жерді аяздан жылытады. Шөп пен ағаш тамырлары қар астында қыстайды.

Яков Лазаревич Әкім қандай өлең жазғанын тыңдаңыз, ол қалай аталады «Бірінші қар»... (Мұғалім балаларға өлең оқып береді).

Өте әдемі өлең, ұнады ма?

(Балалар жауап береді).

Тәрбиеші: Бүгін біз оған сабақ береміз, бірақ алдымен ойын ойнаймыз «Қателерді тауып, түзету».

Ойын:

Қыс - жылдың ең ыстық уақыты ...

Гүлдер мен ағаштар қыста гүлдейді ...

Қыста күн қатты жарқырап, ыстық болады ...

Қыста орманда саңырауқұлақтар мен жидектер көп ...

Тәрбиеші: Жарайсыңдар, тапсырманы жеңе білдіңдер, барлық қателіктерді таптыңдар. Енді кішкене демалып алайық, қысқы жолдармен серуендеп көрейік.

Дене шынықтыру.

Аспанда қар бүршіктері түсіп жатыр

Ертегідегідей

Біз оларды қолымызбен ұстап аламыз

Үйде ананы көрсетіңіз

(қолдарыңызды жоғары көтеріп, ұстап қимылдар жасаңыз)

Айналасында қарлы борандар бар

Жолдарды қар жауып тұрды

(қолды екі жаққа созу)

Далада қалып қоймаңыз

Аяғыңызды жоғары көтеріңіз

(орнында жүру, тізеңізді жоғары көтеру)

Міне, далада қоян жүгіріп келеді

Жұмсақ, ақ доп сияқты

(орнында секіру)

Ал, біз барамыз, біз барамыз

Ал біз өз үйімізге келеміз

(орнында жүру, отыру)

Тәрбиеші: Өлеңді есте сақтауды жеңілдету үшін мен суреттер - көмекшілер дайындадым. (мұғалім жұмысты оқып, балаларға мағынасына сәйкес суретті көрсетеді).

Өлең:

Таңертең мысық лаптарын әкелді

Бірінші қар, алғашқы қар

Дәмі мен иісі шығады

Бірінші қар, алғашқы қар

Бұл айналуда, жеңіл, жаңа

Жігіттерді бастарынан асырыңыз

Оның жүнді шәлісі болған

Тротуарға жайыңыз

Ол қоршау бойымен ағарады

Мен фонарьға ұйықтадым

Сонымен, көп ұзамай

Шаналар слайдтардан ұшып келеді

Сондықтан тағы да мүмкін болады

Аулада бекініс тұрғызыңыз

Тәрбиеші: Ал енді біз өлең-суреттер арқылы өлеңді қайтадан оқимыз.

(балалар сурет бойынша өлеңді өз бетінше айтады)

Сабақтың қорытынды бөлімінде мұғалім балаларды қысқы пейзажды бояуды аяқтауға шақырады (бұрын дайындалған композиция бойынша).

Балалар қыс мезгілінің суретін салады (қар жауады, ағаштар мен шатырларға қар жауады және т.б.)

Нәтижесінде балалар шығармаларының көрмесі ұйымдастырылады, мұнда балалар суреттерді қарап, мұғаліммен бірге өлең оқиды.

Өндірістік қызметтің нәтижелері (жұмыстар көрмесі):


Ұқсас жарияланымдар:

Орта топ балаларының мнемотехника элементтерін қолдану арқылы күз туралы дәйекті әңгіме құрастыру сабағының конспектісі Тапсырмалар: 1. Үйлесімді сөйлеу: балаларды жылдың белгілі бір уақыты туралы әңгіме құрастыруға баулу, әр түрлі грамматикалық сөйлемдерді ерікті түрде құрастыру.

«Қыс күтпеген жерден келді» деген сөзді бәрі біледі. Мұны айтудың әркімде әр түрлі себептері бар, бірақ көбінесе бұл сөздердің тікелей мағынасы бар.

«Е.Благининаның« Шинель »өлеңін жаттау» интеграцияланған GCD конспектісі Бағдарламалық жасақтама мазмұны. Өлеңді мұқият тыңдау, есте сақтау және мәнерлеп оқу, балаларды поэзиямен таныстыру қабілеттерін қалыптастыру.

Екінші кіші топ балаларына арналған GCD-нің қысқаша мазмұны «Д.Хармстың« Кеме »өлеңін суреттер бойынша жаттау» Мақсаты: мнемотехниканы қолдана отырып, өлеңді жаттауға және көбейтуге жағдай жасау. Міндеттері: балаларға көмекке көмектесу.

«С.М. Есениннің« Ақ қайың »өлеңін мнемотехникалық кестелерді қолдана отырып жаттау» үлкен топтағы GCD-нің қысқаша мазмұны Мақсаты: 1) мнемикалық кестелерді қолдана отырып, өлеңдерді жаттау қабілетін қалыптастыру. 2) балалардың өлеңді эмоционалды қабылдау қабілетін қалыптастыру;

4-5 жас аралығындағы балаларға арналған ән жазуды дамытуға арналған GCD рефераты «Бірінші қар» Мақсаты: Бастауыш мектепке дейінгі жастағы балалардың өлең жазуын дамыту Бағдарламалық міндеттер: 1. Жаңасымен таныстыру арқылы тақырып туралы түсініктерін тереңдету.


Жабық