Parengta ir surengta:

Grupės mokytojas Nr.13

"Gėlė-septyni gėlė"

E.I. Karpovas

Tikslas: vaikų pažintinės ir kūrybinės veiklos ugdymas tema „Erdvė“.

Užduotys:

Plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie kosmosą, saulės sistemą;

Žodyno aktyvinimas ir praturtinimas: šalmas, astronautas, saulės sistema, planeta, kometa;

Didinkite pasididžiavimą savo žmonėmis, savo šalimi;

Įskiepyti rūpestingą požiūrį į Žemės planetą;

Ugdykite emocinį suvokimą per foto, vaizdo ir garso medžiagą.

Preliminarus darbas:

Pokalbiai apie erdvės sandarą ir užkariavimą;

Fotografijų, video ir plakatų tema „Kosmosas“ nagrinėjimas;

Vizualinės veiklos užsiėmimai tema „Erdvė“;

Stendo ir ekrano „Kosmonautikos diena“ dizainas;

Darbas su tėvais: amatų, šalmų gamyba, knygų apie kosmosą skaitymas.

Medžiagos ir atributai: šalmas, plokštumos raketos, nešiojamas kompiuteris, televizorius.

Pamokos eiga.

Vaikai įeina į salę ir sustoja ratu.

Pedagogas: Mus šildo saulės spindulys

Mes nusipelnėme geriausio

Visa visata mums šypsosi

Ir mums viskas pavyksta

Esame linksmi ir energingi

Ir mums sekasi puikiai.

1. Kas pirmasis išskrido į kosmosą (Jurijus Gagarinas) 1 skaidrė.

2. Kas skrido pas žmones kosmose? skaidrė 2.

3. Kas buvo pirmoji moteris, užkariavusi kosmosą? (Valentina Tereškova)3 skaidrė

  1. O kokių savybių turi turėti astronautas?

Pedagogas:

O dabar jūs, vaikinai

Užduosiu vieną klausimą...

Jaunųjų astronautų mokykla

Ketinasi atidaryti.

Ar jums patiktų

Ar nori eiti į šią mokyklą?

Pedagogas:

Esu labai laiminga, bet pirmiausia

Kalbėdamas be tolesnių kalbų,

Vieno noro neužtenka

Visi turi būti sveiki!

Na, ar jūs visi sveiki?

Vaikai: Taip, sveika!

Pedagogas: Ar visi pasiruošę testui?

Vaikai: Taip, pasiruošę!

Pedagogas: Kosmonautų mokymas prasideda apšilimu. Mūsų testas taip pat prasidės apšilimu.

Kalbos derinimas su judesiu.

Labai stengsimės

(trūkčiojimai sulenktomis rankomis prieš krūtinę)

Sportuokite kartu:

Bėk greitai kaip vėjas

(bėk į vietą)

Geriausias plaukimas pasaulyje

(rankų glostymai)

Atsisėsk ir vėl kelkis

(pritūpęs)

Ir pakelti hantelius.

(imituokite hantelio kėlimą)

Būkime stiprūs ir rytoj

Mes visi būsime astronautai!

(žygiuoja į vietą)

Pedagogas:

Siūlau žaisti žaidimą „Kaip užimti vietą raketoje“

Raskite raketą pagal formą, raskite raketą pagal spalvą, bilieto numerį ir raketą.

Išdalinamos kortelės su raketos numerio atvaizdu, geometrine figūra, atitinkamos raketos spalva.

Pedagogas: Išlaikėte testą, dabar galite skristi

Vaikas: 1

Jei norime į kosmosą

Taigi greitai skriskime!

Mūsų drąsiausias bus

Linksmas, draugiškas kolektyvas

Pedagogas: Pažiūrėkite, kas atsitiko, mes atsidūrėme kosmodrome. O ką reikia padaryti prieš siunčiant?

Vaikai: Dėvėkite šalmus.

Balsas per IRT: su jumis kalba operacijų vadovas. Pasiruoškite kosminės įgulos startui!

1. Užimkite savo vietas.

  1. tikrinant kurą
  2. Užveskite variklį - R-R (kumštelio sukimasis)

3. Prasideda ataskaita 10.9, ... 0 paleidimas (raketos Rokot paleidimo vaizdo klipas).

Pedagogas: O dabar, jaunieji kosmonautai, užminsiu jums mįsles, įdėmiai klausomės mįslių, stropiai kalbame.

1. Erdvėje per metų storį

Ledinis skraidantis objektas.

Jo uodega yra šviesos juostelė,

Ir objekto pavadinimas yra ... (Kometa)

2.Iš dangaus nuo upės

Burbulai išsibarstę

Ir naktį danguje

Blizganti sidabru.

Jau vėlus vakaras

Pasirodė ... (žvaigždės).

3. Laivu oru,

Kosminis, paklusnus,

Mes, aplenkę vėją,

Mes skubame į ... (raketą).

4. Apšviečia kelią naktį,

Žvaigždės neužmigs.

Tegul visi miega, ji negali miegoti

Danguje mums šviečia...

5. Planeta yra mėlyna,

Mylimasis, brangusis,

Ji tavo, ji mano

Ir vadinasi...

6. Danguje matomas geltonas ratas

O spinduliai kaip siūlai.

Žemė sukasi aplinkui

Kaip magnetas.

Nors nesu senas

Bet jau mokslininkas -

Žinau, kad tai ne ratas, o rutulys,

Stipriai karšta.

Pedagogas: Dabar prisiminkime planetas.

Pirštų gimnastika

Visos planetos eilės tvarka

Skambinkite bet kuriam iš mūsų:

Kartą - Merkurijus,

Du - Venera,

Trys - Žemė,

Keturi yra Marsas.

Penki – Jupiteris,

Šeši – Saturnas,

Septyni – Uranas,

Už jo – Neptūnas.

Jis yra aštuntas iš eilės.

Ir jau po jo, tada

Ir devintoji planeta

vadinamas Plutonu.

Pedagogas: O dabar pažiūrėkite pro langą aplink žvaigždėtą dangų.

Kosmosas – tai žvaigždžių pasaulis, jis labai įvairus. Žvaigždės atrodo mažos, nes yra toli. Tiesą sakant, žvaigždės yra didžiuliai karšti dujų rutuliai, panašūs į Saulę.

Mokytojas: Kokioje planetoje mes gyvename?

Vaikai: Žemė

Mokytojas: Teisingai, vaikinai. Kodėl mūsų planeta Žemė vadinama mėlynąja planeta? nes dauguma Mūsų planetą dengia vanduo – jūros ir vandenynai, upės ir ežerai.

Ir mums laikas grįžti į žemę.Vaikai nusiima šalmus ir išeina į ratą. Kiekvienas medalis „Jaunasis kosmonautas“ įteikiamas.

Pamokos santrauka vidurinė grupė tema "Kosmosas"

Užduotys:

Vaikų idėjų apie kosmosą apibendrinimas, supažindinti vaikus su Kosmonautikos dienos šventės atsiradimo istorija, suteikti pirminę informaciją apie Saulės sistemos planetas. Aktyvinkite vaikų žodyną žodžiais: kosmosas, planeta, astronautas.

Įranga:

Nuotraukos, kuriose vaizduojamos Saulės sistemos planetos. Yu. A. Gagarino, šunų Belkos ir Strelkos, lankų ir žiedų nuotraukos.

Muzikinė aranžuotė: "Space music" - Kosmosas "Magic fly"

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Vaikai, pažiūrėkite į šias nuotraukas (žvaigždžių, planetų nuotraukas). Ką tu matai (žvaigždes, planetas)

Kada galime pamatyti žvaigždes? (Naktį, naktiniame danguje)

O ką dar, be žvaigždžių, matei danguje? Dieną saulė, o naktį mėnulis.

Saulė, mėnulis, žvaigždės – visa tai yra kosmose. Žodis „kosmosas“ reiškia „viskas pasaulyje“. Visata yra viskas, kas egzistuoja.

Ar atpažinote šią planetą? (rodyti Žemės vaizdą)

Kaip žinojote, kad tai planeta Žemė? (ji mėlyna)

Kodėl mūsų planeta tokia mėlyna? (mėlyna spalva yra vandenynai, upės ir jūros)

Mūsų planeta Žemė yra Visatos dalis.

Nuo seniausių laikų žmonės žiūrėjo į dangų ir stebėjosi, kas yra už debesų, ir svajojo pakilti virš debesų. Žmonės išrado teleskopus, tai yra specialūs prietaisai, leidžiantys žmonėms pamatyti tai, kas yra labai toli nuo Žemės.

Tada žmonės išrado erdvėlaivius. (erdvėlaivio ekranas)

Erdvėlaiviai jau seniai buvo bandomi, kad skrydžiai jais būtų saugūs žmonėms. Pirmieji į kosmosą skrido ne žmonės, o šunys Belka ir Strelka atliko pirmąjį sėkmingą skrydį į kosmosą. (rodykite vaikams gyvūnų nuotraukas). O po sėkmingo šunų skrydžio į kosmosą išskrido pirmasis žmogus.

Pasakyk man, vaikai, kas žino pirmojo astronauto vardą? (Jurijus Gagarinas) – parodyk astronauto nuotrauką.

Šis skrydis įvyko 1961 metų balandžio 12 dieną. ir nuo tada ši diena minima kaip Kosmonautikos diena.

Ar žinote, kaip vadinami astronautų drabužiai? (kostiumas)

Apsivilkime skafandrus. Įsivaizduokime, kad skafandrai yra maži lankeliai (vaikai stovi lankeliais ir kiekvienas iš apačios į viršų, lankelį perveria per save). O dabar jūs pasiruošę ir mes ketiname keliauti saulės planetos. Saulė turi savo šeimą – tai 9 planetos. Jos vadinamos Saulės sistemos planetomis.

Parodykite vaikams visų Saulės sistemos planetų paveikslėlį, apibūdinkite, kaip jos atrodo, surašykite jas.

Bet mūsų laivas nėra paprastas, norint skristi į kiekvieną kitą planetą, reikia atspėti mįslę.

Pirmoji planeta, į kurią skrisime, yra Merkurijus. Planeta, esanti arčiausiai Saulės, šioje planetoje yra labai stiprūs temperatūros kritimai nuo +350 iki -170 laipsnių.

mįslė: Erdvėje per metų storį

Ledu skraidantis objektas

Jo uodega yra šviesos juostelė

Ir jo vardas yra (kometa)

Puikiai įminė mįslę, dabar galime skristi toliau. Kita planeta yra Venera.

Ir mįslė yra tokia: didelė saulėgrąža danguje

Žydi daugelį metų

Žydi žiemą ir vasarą

Ir sėklų nėra. (Saulė)

Na, ir jūs atspėjote šią mįslę, o tai reiškia, kad mūsų laivas gali skristi toliau.

Dabar skrendame į Marsą. Marsas kartais vadinamas raudonąja planeta. Ar žinai kodėl?

Marso uolienose yra daug geležies, o rūdydama geležis tampa rausvai ruda.

Atspėkime mįslę, kad mūsų laivas skristų:

Prie močiutės trobelės

Kabantis duonos kepalas

Šunys loja, negali pasiekti (mėnuo)

O dabar mūsų laukia didžiausia Saulės sistemos planeta Jupiteris. Ir tokia mįslė:

Visas mėlynas kelias nusėtas žirniais (žvaigždėmis)

Prieš mus yra planeta su žiedais – Saturnas.

Mįslė: tik vienas danguje naktį

Didelis sidabrinis kabantis oranžinis (mėnulis)

Puiku, vaikinai, teisingai atspėjote visas mįsles ir mes nesustodami skrisime į likusias planetas.

Prieš mus yra planetos Uranas, Neptūnas ir Plutonas.

Taigi laikas grįžti namo, kad galėtume prisiminti savo kelionę ir fotografuoti bei piešti.Vaikai muilo burbulais piešia planetas.


Pamokos vidurinėje grupėje apie susipažinimą su išoriniu pasauliu tema: „Kelias į kosmosą“ santrauka.

Programos turinys:

Supažindinti vaikus su Žemės rutuliu, Žemės-planetos sampratomis, erdvėlaivis, raketa, astronautas.

Supažindinti su miestų išsidėstymu žemės rutulyje, žaliosiomis erdvėmis ir vandens erdve. Pristatykite sąvoką – erdvė – erdvė tarp planetų.

Supažindinti su astronauto profesija.

Įtvirtinti žinias apie orlaivius: raketą, Mėnulio roverį.

Ugdykite konstruktyvų kūrybiškumą. Formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikams pagarbų požiūrį į suaugusiųjų darbą. Ugdykite stebėjimą, regimąją ir klausomąją atmintį, smulkiąją motoriką.

Parengiamasis darbas: iliustracijos apie kosmosą peržiūra, knygų apie kosmosą skaitymas „Dunno on the Moon“.

Žodyno aktyvinimas: Žemės rutulys, planeta, erdvėlaivis, raketa, Mėnulio rover, astronautas.

Medžiaga: gaublys, raketos dalys.

Kurso eiga.

Pedagogas: Šiandien Luntik mus aplankė vaikai. Jis neseniai grįžo iš kelionės į mėnulį. Jam ten labai patiko. Deja, jis neturėjo laiko susitikti su visais savo draugais. Jis nori grįžti į mėnulį. Prisiminkime, kur yra mėnulis?

Vaikai: Danguje.

Pedagogas: Ką dar galime pamatyti danguje?

Vaikai: Saulė, žvaigždės, debesys.

Pedagogas: Iš kur pateksite į savo namus darželis? Kodėl?

Vaikai: Su mama grįžtame pėsčiomis, nes gyvename netoliese. Grįžtame mikroautobusu, nes gyvename toli nuo darželio.

Pedagogas: Vaikinai, jei norime į kitą miestą, kaip galime ten patekti? Kokiu transportu?

Vaikai: Automobiliu, autobusu, traukiniu, lėktuvu.

Pedagogas: visi miestai yra planetoje, vadinamoje Žeme. Atrodo taip (išdeda gaublį, siūlo pasvarstyti). Kaip manote, kaip atrodo ši žaliojo Žemės rutulio dalis?

Vaikai: Ant žolės, ant medžių lapų.

Pedagogas: tu teisus, tai žaliosios mūsų planetos erdvės. Kaip manote, kaip atrodo ši mėlyna Žemės rutulio dalis?

Vaikai: ant vandens, prie upės.

Pedagogas: Jau sakėme, kad kitą miestą galima pasiekti ir lėktuvu. Bet lėktuvai skraido tik virš mūsų žemės. O Luntikui reikia patekti į mėnulį. Mėnulis yra labai toli nuo žemės, pažiūrėkite, kaip mūsų žemė yra saulės ir mėnulio atžvilgiu.

(Mokytojas rodo nuotrauką.)

Pedagogas: Kaip manote, kaip vadinasi erdvė tarp planetų?

Vaikai: tai vadinama erdve.

Pedagogas: Taigi, kaip Luntikas gali patekti į mėnulį?

Vaikai: Raketoje, erdvėlaivyje.

Pedagogas: Kas valdo raketą? (Astronautas).

Pedagogas: Žiūrėk, tai astronautas šalia savo raketos. Kaip manai, kokie drabužiai ant jo?

Vaikai: kosminis kostiumas.

Pedagogas: Kaip manote, kam tinka kostiumai?

Gerai padaryta vaikinai. O dabar siūlau padaryti pertrauką ir žaisti žaidimą mes esame astronautai. Apsimeskime, kad esame astronautai. Ką turime dėvėti, norėdami patekti į kosmosą? (kostiumas) Apsirengiame skafandrą. Astronautai prieš skrisdami į Mėnulį daug treniruojasi, o dabar darysime pratimus.

Vienas-du, yra raketa

Trys keturi, greitai pakilkite

Skristi į saulę

Astronautams reikia metų

Bet brangioji, mes nebijome

Juk kiekvienas iš mūsų išvyksta

Skraido virš žemės

Pasisveikinkime su ja

vaikai pakelia rankas

išskėtė rankas į šonus

ratas rankomis

deda rankas ant skruostų, papurto galvą

rankas į šonus, pakreipdami kūną į dešinę ir į kairę

sulenkite rankas per alkūnes

išskėtė rankas į šonus

pakelti rankas ir mojuoti

Pedagogas: Čia mes ilsėjomės. Prisiminkime:

Kas šiandien atėjo į mūsų klasę?

Ko jis nori?

Kaip mes galime jam padėti?

O dabar, vaikinai, siūlau jums sukurti ir priklijuoti raketą skristi į kosmosą. Įsivaizduokite save kaip konstruktorių.

Pedagogas: Štai keletas gražių raketų, kurias gavome. Dabar Luntikas gali saugiai skristi į Mėnulį.

Pedagogas: Bet ankstesni žmonės nemokėjo skristi į kosmosą ir tik balandžio 12 d., prieš 52 metus, pirmasis kosmonautas išskrido į kosmosą. Jo vardas buvo Jurijus Gagarinas. Tada skrido ir kiti astronautai. Astronautai buvo Mėnulyje ir sužinojo, kad ten nėra nieko gyvo. Ir tada žmonės siunčiami į mėnulį lėktuvas be žmonių – Mėnulio roveris. Jis tyrinėjo mėnulį.

Vaikai, ar jums patiko mūsų pamoka?

O kur mes šiandien išsiuntėme Luntiką?

Kas pirmasis išskrido į kosmosą? Kas dar patiko pamokoje? Atsisveikinkime su Luntiku.


natalija ligostaeva
Atvira pamoka vidurinėje grupėje „Kelionė į kosmosą“

Tikslas: apibendrinti pagrindines vaikų mintis apie kosmosas, kosminiai kūnai(planetos, žvaigždės, astronautai.)

Užduotys:

Susisteminkite idėjas apie Žemės planetą (esančią kosmosas; Žemė didelė, apvali; žalia ir ruda atstovauja sausuma: žemė, miškai, kalnai; mėlyna, mėlyna: vandens paviršius; žemėje yra oro; žemėje yra gyvybė; žemė graži; m (gyvename Žemės planetoje)

Apibendrinkite pagrindines idėjas apie įvairius objektus, susijusius su kosmosas(daug skirtingų planetų, žvaigždžių, saulės, mėnulio)

Sukonkretinkite idėjas apie žmonių darbą kosmosaserdvė skristi ir dirbti ten astronautai, judėjimui naudojamos raketos, už erdvė reikalingi specialūs kostiumai)

Prisidėti prie gebėjimo savarankiškai nustatyti vizualinės veiklos siužeto pasirinkimą, medžiagą, įvaizdžio metodą formavimo.

Įranga ir medžiagos: bendra apdaila grupės atitinkanti temą « Kelionė į kosmosą» : žvaigždėtas dangus, planetos, išdėstymai kosminės raketos, muzikinis akompanimentas, daugialypės terpės akompanimentas, "raketų statybinė medžiaga", lakštai piešimui, įvairi vaizdinė medžiaga (pieštukai, dažai, vaško kreidelės, trafaretai ta tema « Erdvė» , spalvinimo puslapiai šia tema « Erdvė» .

Pamokos eiga:

Vaikai žaidžia patys. AT grupė užsidega, įsijungia "žvaigždėta" foninis apšvietimas ir « kosminė melodija» (1 skaidrė „Žvaigždėtas dangus“).

globėjas (nustebęs, labai emocingas): Vaikinai, kur mes? (vaikų atsakymai) Kaip atspėjote, kad mes kosmosas? (vaikų atsakymai). globėjas: AT kosmosasžmonės negali tiesiog judėti, jiems reikia specialaus transporto. Ką žmonės turi keliauti kosmose? (2 skaidrė „Raketos, automobilio, lėktuvo, laivo nuotraukos“). Kur yra mūsų raketa? (pasiūlymai vaikai: raketą galite pasidaryti patys, pavyzdžiui, iš kėdžių, kilimėlių arba tiesiog įsivaizduokite... kartu pasirenkamas daugumai vaikų priimtinas variantas). Kaip mums patogu, nuostabu visiems kartu skristi gražioje raketoje! Žiūrėkite pro langus (mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į interaktyvų žaidimą, ką jūs ten matote? (vaikų atsakymai) Taip, tai nuostabu ir labai įdomu. erdvė. AT kosmosas yra žvaigždžių ir planetų (3 skaidrė „Saulės sistemos planetos“). Ar žinote planetų pavadinimus? Pavadinkite juos.

Eilės tvarka visas planetas vadins bet kuris iš mūsų -

Vienas yra Merkurijus, du yra Venera,

Trys yra Žemė, ketvirta - Marsas.

Penki yra Jupiteris, šeši - Saturnas

Septintas yra Uranas, aštuntas - Neptūnas.

O devintoji planeta vadinasi Plutonas. Šauniai padirbėta!

Ką dar galima pamatyti? kosminės raketos(4 skaidrė, žvaigždėtas dangus (5 skaidrė) ir net skraidančios lėkštės (6 skaidrė). Mes gyvename nuostabioje planetoje. Kaip tai vadinasi (vaikai: Planeta žemė). (7 skaidrė „Žemė“). Pažiūrėk, kokia ji graži, didelė, spalvinga: žalia, mėlyna, ruda. Kodėl mūsų planeta yra tokios spalvos? Ką reiškia mėlyna, mėlyna spalva mūsų Žemėje? (jūros, upės, vandenynai, ežerai) O kaip žalia ir ruda? (žemė, miškai, kalnai)

globėjas: Tik mūsų planetoje yra oro, kuriuo gali kvėpuoti žmonės, gyvūnai, augalai. Mūsų planetoje yra gyvybė!

globėjas: (8 skaidrė) Vaikinai, kas tai? Kaip jūs atspėjote, kad tai astronautas? Teisingai, jis dėvi skafandrą. Kam skirtas skafandras? (jis ginasi astronautas leidžia kvėpuoti) Kas turėtų būti astronautai? (atsakymai vaikai: stiprus, gudrus, drąsus).

globėjas: Astronautai skrydžio metu tenka atlikti labai sunkias ir svarbias užduotis. Ar nori būti kaip astronautai? Pasiruošę užduotims? (vaikų atsakymai) Atidžiai klausykite apie mįsles erdvė, jei teisingai ir vieningai įvardinsime atsakymą, tai lange pamatysime paveikslėlį-atsakymą. (9 10 11 skaidrės „Atspėk paveikslėlius“):

Suaugusieji ir vaikai žino

Kad naktį nešviestų saulė.

Apkūnus ir blyškus

Visada vienas tarp žvaigždžių. (Mėnulis)

Tu sušildysi visą pasaulį

O tu nežinai nuovargio

Šypsosi prie lango

Ir visi tau skambina. (Saulė)

Dega anglys

Scoop negali to gauti

Galite juos pamatyti naktį

O dieną to nepamatysi. (Žvaigždės) .

globėjas: Brangus astronautai, tu atspėjai teisingai! Deja, mūsų raketoje baigiasi kuras, laikas mums grįžti į mūsų mylimą planetą. Stipriai prisisekite saugos diržus (vaikai imituoja prisisegimą, skrendame ant žemės. Apsukame ratu visą Žemę ir nusileidžiame. (12 skaidrė „Žemė“)(Skamba dainos ištrauka „Žemė matoma iliuminatoriuje...“). Štai mes Žemėje! Ar tau patiko?

Po to kelionės, vaikinai,

Užlipk ant įkroviklio.

Kad taptum stipri ir gudri

(rankos sulenktos prie pečių, parodykite, kokios jos stiprios)

Pradėkime treniruotis:

(pereiti per tekstą)

Rankos aukštyn, rankos žemyn

Dešinė – kairė liesa,

pasukite galvą

Ir išskleiskite pečių ašmenis.

Dešinysis žingsnis ir kairysis žingsnis

O dabar pašok taip.

Vaikinai, kas jums įsiminė labiausiai? (vaikų atsakymai). Tačiau mūsų mamos ir tėvai niekada nematė erdvė. Kuris iš jūsų nori pavaizduoti mūsų kelionėįtikti savo tėvams?

(Vaikai savo nuožiūra pereina prie individualaus piešimo, pasirinkdami medžiagą, su kuria vaizduosis erdvė: dažai, pieštukai, vaško kreidelės.

Siūlau vaikams patiems nuspręsti ką pieš, padedu sutvarkyti darbo vietą, primenu laikyseną, prireikus suteikiu pagalbą, patariu, siūlau kreiptis patarimo į bendražygius... Jei yra vaikų, kurie nenoriu piešti, siūlau piešti naudojant trafaretus arba nuspalvinti gatavą paveikslėlį kosmoso tema. Baigę piešinį surengiame parodą tėveliams "Mūsų erdvės darbo dienomis» .)

Julija Volokhova
Atvira pamoka „Erdvė“ vidurinėje grupėje

Atvira pamoka vidurinėje grupėje« Kosminė kelionė» .

Tikslas: Paaiškinkite ir išplėskite vaikų idėjas apie kosmosas kaip dėl vienybės kosminiai objektai.

Užduotys:

Supažindinkite vaikus su koncepcija erdvė, kosminis kostiumas, planetos, saulės sistema, teleskopas, astronomas;

Formuoti gebėjimą visapusiškai atsakyti į užduodamus klausimus, praturtinti žodynas Nauji žodžiai (teleskopas, planetų pavadinimas, astronomas) ;

Pataisę sąskaitą per 5, susidarykite idėją apie atvirkštinę sąskaitą;

Ugdyti dėmesį, stebėjimą, nustatyti panašumus ir skirtumus;

Ugdykite vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę;

Įranga: nešiojamas kompiuteris, pristatymas, muzika įjungta kosmoso tema, lazeriniai žibintuvėliai, geometrinės figūros iš kartono (stačiakampis, trys trikampiai, apskritimas, eilėraščiai, mįslės, pasakojimai apie Saulės sistemos planetas, enciklopediniai duomenys, planetų ir saulės modeliai, spalvinimo puslapiai šia tema « Erdvė» , spalvoti pieštukai.

Motyvacija: Globėjas pritemsta grupės kambarys(užsidaro žaliuzes, išjungia šviesą, įsijungia erdvė muzika ir lazerio taškai bei spinduliai bėga skirtingomis kryptimis palei sienas ir lubas.

globėjas: Vaikai, kas tai? Kur mes patekome? Man atrodo, kad čia žvaigždėtas dangus, o tu?

globėjas: Vaikinai, eikime su jumis erdvė juolab kad tam turime rimtą priežastį. Kas žino, kokią šventę visa šalis švenčia balandžio 12-ąją?

Vaikai: Diena astronautika.

globėjas: Teisingai, vaikinai.

globėjas: Ir kas žino, kaip prieiti erdvė?

Vaikai: Ant raketos.

globėjas: Teisingai, viduje erdvė tu gali skristi raketa.

globėjas: Sakyk, ar raketa yra transportas?

Vaikai: Taip.

globėjas: Taip, tai tiesa, raketa yra transporto priemonė. Kokias oro transporto rūšis vis dar žinote?

Vaikų atsakymai.

globėjas: Vaikinai, pabandykime surinkti raketą, o Kirilas man padės. Nuo ko geometrines figūras susideda iš raketos?

Vaikai: stačiakampis, trikampis, apskritimas.

globėjas: Šauniai padirbėta! Dabar turime sugalvoti, kaip skrisime erdvė. Ko mums tam reikia?

Vaikų atsakymai: (kostiumas, maistas)

globėjas: Teisingai, pirmiausia turime įsitikinti, kad mūsų drabužiai yra tvarkingi kosmonautas-kostiumas.

Vaikai su mokytoja sustoja ratu ir prasideda apšilimas.

Apšilimas "Ruošiasi skrydžiui".

1. Prasideda kostiumo išbandymas. Ar patogu užsidėti šalmą ant galvos? (pasukimai, galvos pakreipimai į dešinę-kairę, pirmyn-atgal, sukamoji galvos sukimas).

2. Astronautas gali judėti erdvėje naudodamas prietaisą, įdėtą į rankinę ant nugaros. Tikrinama, kaip tvirtai laiko kuprinė už nugaros (sukamaisiais judesiais pečių pakėlimas ir nuleidimas).

3. Ar daug užtrauktukų ir sagčių gerai užsegti? (kūno posūkiai ir pakrypimai į dešinę ir kairę, pirmyn ir atgal, sukamieji kūno judesiai, pakrypimai į pėdas).

4. Ar pirštinės puikiai priglunda prie rankų? (sukimosi judesiai ištiestomis rankomis į priekį krūtinės lygyje, kintami ir vienu metu sūpuojantys rankų sūpynės, rankų pakėlimas priešais save pakaitomis sulenkiant ir ištiesiant rankas, nuleidimas žemyn per šonus, taip pat pakaitomis, lenkimas ir atlenkimas rankos).

5. Kaip veikia radijas, ar jis nėra šlamštas? (pusiniai pritūpimai, šokinėjimas ant dviejų kojų vietoje) .

6. Batai nespaudžia? (vaikščiojimas ratu ant kojų pirštų, kulnų, išorinės ir vidinės pėdos nuo piršto, šoninis ištraukimas į kairę ir dešinę, žingsnis į vieną failą).

7. Ar tau viskas gerai? "šildymo sistema" skafandras? Ar lengva ja kvėpuoti? (įkvėpimas - rankos aukštyn, iškvėpimas - rankos žemyn) .

globėjas: Šauniai padirbėta! Dabar esu tikras, kad mums viskas gerai! Ir kokį maistą priimsime erdvė?

Vaikų atsakymai.

globėjas: Na, manau, kad esame pasiruošę raketos paleidimui ir galime eiti erdvė. Skaičiuojame nuo vieno iki penkių ir Atvirkštinė tvarka. Visi vaikinai, mes esame su tavimi kosmosas! Pažiūrėkite, ką galima pamatyti kosmosas?

Iš eilės visos planetos bus pavadintos bet kuria iš jų mus:

Kartą - Merkurijus,

Du - Venera,

Trys - Žemė,

Keturi – Marsas,

Penki – Plutonas,

Šeši – Saturnas,

Septyni – Uranas,

Aštuntas yra Neptūnas.

globėjas: Puiku vaikinai, visi žino planetų pavadinimus. O dabar papasakosiu apie juos.

Merkurijus yra arčiausiai Saulės esanti planeta Saulės sistemoje. Planeta pavadinta senovės romėnų prekybos dievo greitakočio Merkurijaus vardu, nes ji dangumi juda greičiau nei kitos planetos.

Venera – antroji Saulės sistemos planeta pavadinta Veneros, meilės deivės iš Romos panteono, vardu.

Žemė yra trečioji planeta nuo Saulės. Vienintelis dalykas pažįstamas žmoguišiuo metu ypač Saulės sistemos kūnas ir apskritai visata, kurioje gyvena gyvi organizmai.

Marsas yra ketvirtoji planeta nuo Saulės Saulės sistemoje. Pavadintas senovės romėnų karo dievo Marso vardu. Marsas kartais vadinamas "raudonoji planeta" dėl rausvo paviršiaus atspalvio.

Plutonas yra viena didžiausių žinomų nykštukinių planetų Saulės sistemoje.

Saturnas yra šeštoji planeta nuo Saulės. Saturnas pavadintas romėnų žemdirbystės dievo vardu.

Mėlynoji planeta yra ne apie Žemę, o apie tolimą daugelio palydovų planetą Uraną, septintąją iš eilės nuo Saulės.

Neptūnas yra aštunta ir labiausiai nutolusi Saulės sistemos planeta. Planeta buvo pavadinta romėnų jūrų dievo vardu.

globėjas: Pasakykite man, vaikinai, kaip planetos atrodo iš žemės? Kai žiūrime į naktinį dangų, ką matome?

Vaikai: Žvaigždės.

globėjas: Taip, matome danguje žvaigždes, pažiūrėkit, kaip atrodo žvaigždėtas dangus.

globėjas: O kas žino instrumento, kuriame matomos žvaigždės, pavadinimą? Toks prietaisas vadinamas teleskopu.

Kaip vadinasi mokslininkas, stebintis žvaigždes? Astronomas.

globėjas: O dabar siūlau likti ne tik astronautai bet ir planetos. Bet planetos juda aplink saulę, o dabar aš įjungsiu muziką, o jūs man parodysite, kaip tai įsivaizduojate.

Vaikai rodo sceną "Saulės sistema". Mergaitė-saulė stovi ratu, o aštuoni vaikai-planetos juda aplink saulę.

globėjas: Puiku, vaikinai, o dabar aš patikrinsiu, kas jūs esate kūrybingos asmenybės. Siūlau susėsti prie stalų ir pabandyti papuošti paveikslėlius mūsų tema. « Erdvė» .

Vaikai susėda prie stalų ir pradeda puoštis.

Piešimo metu vaikai skaito eilėraščius apie kosmosas, papasakoti apie savo piešinius ir dalintis patirtais įspūdžiais pamoka.


Uždaryti