Socialinių mokslų pamokos santrauka (7 klasė)

Tema : Psichologinis asmenybės portretas: intelektas, emocijos, jausmai/

Pamokos tikslas : nustatyti, kokios pagrindinės žmogaus savybės (temperamentas, charakteris, intelektas, emocijos, jausmai) turi įtakos asmenybės formavimuisi.

Pamokos tikslai:

edukacinis : 1) susidaryti idėją apie sąvokas - gebėjimas, intelektas, jausmai, emocijos, afektas, stresas, nuotaika.

Švietimo : 1) ugdyti mąstymą, gebėjimą aiškiai mąstyti, trumpai ir aiškiai reikšti mintis, 2) ugdyti bendravimo įgūdžius, gebėjimą dirbti spontaniškai sukurtose grupėse, kūrybinius gebėjimus atliekant užduotis.

Švietimo : 1) ugdyti kompetentingą ir aktyvų šiuolaikinis žmogus,

Pamokos tipas: kombinuotas

Pamokos forma: tradicinė

Priemonė: vadovėlis Kravčenko I.A., Pevcova E.A. Socialinių mokslų 6 klasė, dalomoji medžiaga, pristatymas „Psichologinis asmenybės portretas“.

Per užsiėmimus

Pamokos etapas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Sveikinimai, pravaikštų apskaita.

Jie atsisėda.

Paskutinėje pamokoje kalbėjome apie psichologinį žmogaus portretą. 32 puslapyje išvardijame pagrindines žmogaus savybes, turinčias įtakos asmenybės formavimuisi.

Šiandien apie tai ir toliau kalbėsime, būtent analizuosime, kas yra gebėjimai, intelektas, jausmai ir emocijos.

Užrašomepamokos tema : Psichologinis asmenybės portretas: intelektas, emocijos ir jausmai.

Kokią savybę sutikome paskutinėje pamokoje?

Išdalinamos 4 kortos ir užduotis – reikia nustatyti temperamento tipą ir apibūdinti herojaus charakterį.

Pažiūrėkime, kaip gerai galite nustatyti temperamento tipą. Pažvelkime į nedidelę vaidmenų žaidimo situaciją.

Tačiau ne tik temperamentas vaidina svarbų vaidmenį formuojant asmenybę. Kokį turtą žmogus įgyja laikui bėgant?

Skaidrėje būtina atskirti charakterio bruožus - teigiamus ir neigiamus (išrašytas 2 stulpeliais)

Ar sutinkate su teiginiu, kad „blogą charakterį, jei norima, galima pataisyti“?

Taigi, reikia padaryti išvadą, kaip psichologinis portretas keičiasi nuo gimimo.

Jie skambina.

Užsirašyti.

Temperamentas – individualių žmogaus savybių visuma, kuriai būdingas jausmų atsiradimo greitis ir jų greitis.

Jie gauna užduotį (1 aplikacija) ir dirba.

2 mokiniai suvaidina situaciją, kai žmogus atsisėda ant suolo ir pasideda kepurę šalia savęs. Prieina kitas žmogus ir netyčia atsisėda ant šios kepurės. Juose parodytos 4 scenos ir 4 temperamentų reakcija. Mokiniai turi nustatyti temperamento tipą.

Charakteris – individualių stabilių žmogaus psichinių savybių visuma, pasireiškianti jo elgesiu ir veikla.

Atlikite užduotį.

Jie samprotauja.

T. O. psichologinis portretas vystosi nuo gimimo. Jos pagrindas – temperamentas, duodamas nuo gimimo. Asmenybės raidos procese charakteris formuojasi veikiamas įvairių veiksnių. Galite tai pakeisti, bet su noro ir pastangų.

III

Psichologinis žmogaus portretas susideda ne tik iš tokių struktūrinių elementų kaip charakteris, temperamentas, bet čia įtraukiame ir gebėjimus bei intelektą, jausmus ir emocijas.

Grupinis darbas. Kortelėse esančiu tekstu būtina apibrėžti terminus – emocijos, gebėjimai, intelektas, jausmai.

Taigi, prašau, pirmoji grupė, jūs turėjote apibrėžti gebėjimus.

Gerai. Antra grupė, kokį intelekto sąvokos apibrėžimą galite pateikti?

Ką žinote apie intelektualias televizijos programas?

Be intelekto, yra dar keletas gebėjimų tipų, pavyzdžiui, gabumas, genialus talentas. Kur matai skirtumą tarp jų?

Padarykite sinchronizavimą su šiais dviem žodžiais. (3 programa)

Gerai. Emocijos – dar viena savybė, daranti įtaką asmenybės formavimuisi. Prašau, trečioji grupė, pasakykite mums, kas yra emocijos.

Na, o jausmai neatsiejami nuo emocijų. Kokį apibrėžimą mums pateikė ketvirtoji grupė.

FIZINĖ MINUTĖ (pratimai veido mimikos raumenims)

Kodėl, jūsų nuomone, žmogui reikia jausmų ir emocijų?

Pažiūrėkime į gyvūnų ir žmonių nuotraukas ir nuotraukas, nustatykime, kokias emocijas jie patiria.

O ką dabar stebėjai – emocijas ar jausmus?

Jausmų pasaulio įvairovė vadinama dvasiniu turtu, ne veltui kalbama apie žmogaus sielą.

Tačiau šiuolaikinė kultūra, žiniasklaida skatina jausmų ir jų išorinio pasireiškimo draudimą.

Kodėl manote?

Žmonės draudžia sau jaustis, randa įvairių racionalių draudimų pateisinimų.

„Tikri vyrai neverkia“

"Baimė yra silpnumo ženklas"

„Tu negali pykti ant savo artimųjų“

O kas atsitiks, reikia jausmų ar ne? Kas nutiks, jei sulaikysime savo jausmus?

O kad taip nenutiktų, turime išmokti valdyti savo emocijas ir jausmus.

Ir ar lengva tai padaryti?

Skaitome vadovėlį p.41.

Taigi, kas turi įtakos asmenybės formavimuisi, kas įtraukta į psichologinį asmenybės portretą?

Norėdami atsakyti į šį klausimą, turime išspręsti kryžiažodį.

    Gebėjimas lavinti žinias ir loginį mąstymą.

    Aukščiausia emocijų rūšis

    individualių žmogaus savybių visuma, kuriai būdingas jausmų atsiradimo greitis ir jų greitis

    ypatinga supančio pasaulio psichikos refleksijos forma, pasireiškianti daugiausia išgyvenimais

    gebėjimas ką nors daryti, polinkis į tam tikras profesijas

    individualių stabilių žmogaus psichinių savybių visuma, pasireiškianti jo elgesiu ir veikla.

Kokią išvadą galima padaryti apie asmenybės formavimąsi?

Turite 3 minutes dirbti.

Žmogaus gebėjimus lemia gebėjimas ką nors daryti, polinkis į tam tikrą veiklą. .

Intelektas – tai gebėjimas žinoti ir logiškai mąstyti.

Atsakymų variantai. (protingi ir protingi, protingiausi, kas kur kada, šimtas prieš vieną, savas žaidimas, kas nori tapti milijonieriumi, stebuklų laukas, silpnoji grandis, taksi)

Jie kalba.

4 programa.

Emocijos yra ypatinga aplinkinio pasaulio psichikos refleksijos forma, pasireiškianti daugiausia išgyvenimais

Jausmai – tai požiūris į supantį pasaulį, konkrečius įvykius ar žmones, aukščiausias vaizdas emocijos.

(4 priedas) apibrėžti emocijas.

Jie padeda išreikšti vidinę žmogaus būseną, reakciją į aplinką.

Pažiūrėk nustatyk.

Šie užrakinami, rodo, kad žmogus vengia tam tikrų emocinių būsenų (liūdesio, susierzinimo, baimės), nes K. neturi atrodyti silpnas, netvarkingas, nesėkmingas.

Draudimas ant kalno

Baimės draudimas

Pykčio draudimas, pyktis

Analogija su verdančiu virduliu: mes sprogsime, tai atsiras liga, melancholija, depresija, agresija.

Skaityk, atsakyk.

(5 aplikacija)

Atsakymas.

Atspindys. Kas naujo sužinota. Įvertinimas.

Pokalbis ratu. Apibendrinant

d/h 6 pastraipa, p. 42 klausimas. 3.dirbtuvės.

Įrašyta į dienoraštį. Paaiškinimas d.z.

Fenomenologai, egzistencialistai, pragmatikai kritikuoja epistemologinį sąmonės supratimą kaip jos objektyvumo, racionalumo, tariamos izoliacijos nuo atskirų individų gyvenimo atspindį. E. Husserlio (vokiečių mąstytojo, fenomenologijos pradininko) teigimu, ši doktrina „vieninteliu įmanomu būdu įveikia natūralistinį objektyvizmą ir apskritai bet kokį objektyvizmą, kai filosofas išplaukia iš savojo Aš, be to, būtent kaip šaltinis ir vykdytojas. jo vertinimai ir sprendimai... Su tokiu požiūriu pavyksta sukurti absoliučiai savarankišką dvasios mokslą nuoseklaus savęs, kaip dvasios produkto, pasaulio supratimo forma.

Kaip matote, E. Husserlis viską paima iš dvasios, nepaaiškindamas, kas jis pats yra, kokie jo išoriniai šaltiniai ir kaip jis susijęs su išoriniu pasauliu. Refleksijos teorija atsako į šiuos klausimus ir geba susieti sąmonę, dvasinę žmonių gyvenimo sritį su kasdieniais poreikiais ir rūpesčiais. Žmogaus sąmonė yra sudėtinga, šakota ir santykinai nepriklausoma sistema, sujungianti emocijas, mąstymą ir sudvasintus jausmus į vieną visumą.

Žmogaus sąmonė įvairiais atžvilgiais veikia kaip jo protas, garbė ir sąžinė, kaip protas, protas ir išmintis, kaip savimonė ir siela, kaip individuali to meto dvasios – visuomenės sąmonės apraiška tam tikrame jos vystymosi etape. plėtra. istorinė raida. Ir visa tai yra ypatinga gamtos, visuomenės ir kiekvieno individo vidinio pasaulio atspindžio ir išraiškos forma. Subjektyvus žmogaus pasaulis, atstovaujantis jam savąjį Aš, kuris yra jo vidinis pasaulis, gali būti vadinamas informaciniu (instinktyviniu-emociniu, dvasiniu-jusliniu, intelektualiniu) antstatu virš individualios kūninės ir materialinės socialinės žmogaus būties. Šis apibrėžimas visiškai atitinka tai, kad žmogaus sąmonė tiek egzistavimo būdu, tiek turiniu yra materijos atspindys tiek, kiek ji pasireiškė jo paties būtyje.

Duokim dabar Trumpas aprašymas pagrindiniai žmogaus psichikos ir sąmonės komponentai. Emocinėje sąmonės sferoje elementarus emocijos (alkis, troškulys, nuovargis...), pojučiai (meilė, neapykanta, sielvartas, džiaugsmas...), paveikia (pyktis, siaubas, neviltis...), aistros ir emocinę gerovę nuotaika (linksmas, prislėgtas), ypač stiprios emocinės įtampos būsenos, streso.

Žmogaus jausmuose daiktai atsispindi patyrimo forma ir vertinamuoju požiūriu į juos. Objekto atspindys ir santykis su juo yra susiję, tačiau visiškai nesutampa. Atspindys gali būti vienodas, tačiau santykis skiriasi. Žmogaus jausmuose kartu su objektyviomis savybėmis įvertinama daiktų reikšmė jam pačiam ir kitiems žmonėms. Skirtingose ​​kultūrose tie patys objektai gali turėti ryškiai skirtingas reikšmes, gali veikti kaip visiškai skirtingų santykių simboliai.

Psichologai ir filosofai kelia klausimą – ar jausmams taikytini tiesos kriterijai? Kiekviena subjektyvi patirtis turi objektyvų turinį. Todėl daroma prielaida, kad jausmai gali būti vertinami kaip protingi arba kvaili, adekvačiai (tiesa) arba neadekvačiai (neteisingai) atspindintys daiktų ir įvykių vertybes. Pavyzdžiui, R. Dekartas meilę ir neapykantą laikė tiesa, kai myli tikrai gerus dalykus, o nekenčia tikrai blogų. Esant aštriam jausmų ir objektyvios tikrovės neatitikimui, kai „protas ir širdis nesuderinami“, žmogus gali patirti ūmų vidinį konfliktą iki negrįžtamo psichikos sutrikimo. M. Gorkis rašė: „Reikia, kad intelektas ir instinktas harmoningai susilietų, tada, man atrodo, visi ir viskas, kas mus supa, bus šviesesni, šviesesni, laimingesni. Tikiu, kad tai įmanoma. Nemėgstu protingų žmonių, kurie nemoka jaustis. Jie visi blogi, o blogi žemi“.

Jausmai ir sąmonė yra tarpusavyje susiję. Sąmonės pažeidimas prasideda pirmiausia emocinės sferos sutrikimu, vėliau sutrinka mąstymas, o po to – savimonė. Jei žmogus nesuvokia pavojaus, jis nepatiria baimės. Jei kas nors nežino apie jo padarytą įžeidimą, jis taip pat nepatiria pykčio. Jei nėra sąžinės, tai nėra ir savo kaltės suvokimo ir atgailos.

Dalyvaujant mąstymui ir jausmams, vykdoma visa žmogaus veikla. Veiklos šaltinis yra reikia - dalykinė asmens priklausomybė nuo išorinio pasaulio. Poreikiai patiriami troškimų ir paskatų pavidalu. patrauklumas - psichofizinis reiškinys. Žmogus priklauso nuo temos, kuri jį traukia. Kai šis objektas randamas, trauka įgauna troškimo pobūdį. „Noras yra trauka su savo sąmone“. Tiek, kiek žmogus realizuoja poreikius, jie tampa jo interesu ir tiesioginiu stimulu tam tikrai veiklai.

Galite sukurti keletą kitų koncepcijų. Norint suprasti bet kokios žmogaus veiklos prasmę, būtina suprasti jos motyvus – tam tikro elgesio sąmoningus pagrindus, tikslus, ketinimus. Už tų pačių veiksmų gali slypėti skirtingi motyvai. Motyvas jau yra moralinis veiksnys, paverčiantis veiksmą aktas. Tačiau ne visas žmogaus elgesys yra pagrįstai motyvuotas. Ketinimas jį įgyvendinti reikalauja valios, pastovaus veikimo pasirinkta kryptimi.

Ką darysime su gauta medžiaga:

Jei ši medžiaga jums pasirodė naudinga, galite ją išsaugoti savo puslapyje socialiniuose tinkluose:

Visos temos šiame skyriuje:

Mokslas kaip aukščiausia žinių forma
Mokslas pirmiausia suprantamas kaip tam tikros rūšies žinios, taip pat kaip ypatinga žmonių socialinės veiklos sfera, kurios ypatingas uždavinys yra žinių kaupimas, patikrinimas ir įrodymas.

Objektyvi tiesa yra amžinas mokslo idealas
Yra nuomonė, kad mokslo požymiu reikėtų laikyti ne objektyvios tiesos troškimą, o specifinius metodusžinios ir žinių raiškos formos specialios kalbos pagalba. Rėmėjai

Empiriniai ir teoriniai mokslo žinių lygiai
Iki mokslo, kaip specializuotos pažintinės žmonių veiklos, atsiradimo empirinės žinios sutapo su spontaniškomis, praktiškomis, kasdienėmis žiniomis. Empirinis tiesiogine prasme yra

Mokslininkų skaičiaus padvigubinimas (50–70 m. duomenimis)
Europa Per 15 metų JAV Per 10 metų TSRS Per 7 metus

Mokslinių žinių formos
Mokslo žinių formos dažniausiai apima problemas, hipotezes, teorijas, taip pat idėjas, principus, kategorijas ir dėsnius – svarbiausius teorinių sistemų elementus. Kai kurie autoriai laiko žinių formą ir fa

Mokslo pažinimo metodai
Mokslinių žinių metodai apima universalius mąstymo metodus (analizė, sintezė, palyginimas, apibendrinimas, indukcija, dedukcija ir kt.), empirinio ir teorinio tyrimo (stebėjimo) metodus.

Mokslo kaip neigimo, mitologijos įveikimo atsiradimas
Sąmoningas primityvūs žmonės dešimtis tūkstantmečių praktiškai įgytos žinios apie tikrąsias daiktų ir procesų savybes buvo susipynusios su fantastiškomis idėjomis,

Empirinių mokslo žinių kilmė
Komplikuojantis ir iš pradžių nediferencijuoto darbo pasidalijimo procese, plėtojant drėkinimo žemdirbystę, statant šventyklas ir piramides, atsirandant raštui, atsirado poreikis.

Senovės filosofija kaip pirmoji tinkamo teorinio mokslo forma
Senovės Graikija (VI a. pr. Kr.) laikoma mokslo ir teorinių žinių gimtine bei pirmąja tinkamos filosofinės pasaulėžiūros forma. Nuo to laiko išskirtinė mokslo funkcija tapo

Antikos ir viduramžių gamtos mokslo raidos laikotarpiai
Senovės gamtos filosofijos pradininkas Talis išgarsėjo sėkmingai numatęs Saulės užtemimą, stebėtą Graikijoje 585 m. prieš Kristų. Thalesas vadinamas hidroinžinieriumi, jis taip pat žinomas dėl savo darbų

Gamtos mokslo formavimasis šiuolaikiniu supratimu. Revoliucija mechanikoje
XVI-XVII a. gamtos filosofinis ir daugeliu atžvilgių scholastinis gamtos pažinimas virto šiuolaikiniu gamtos mokslu, sisteminėmis mokslinėmis žiniomis, paremtomis eksperimentais ir matematine analize.

Gamtos mokslo raida XVIII-XIX a. Gamtos mokslų teoretizavimo procesas
Nuo XVIII amžiaus vidurio. gamtos mokslas vis labiau buvo persmelktas gamtos reiškinių evoliucinės raidos idėjų. Reikšmingą vaidmenį tame vaidino M.V. Lomonosovas, I. Kantas, P.S. Laplasas, kuriame

Ryšio tarp mokslo ir technologijų, mokslo ir materialinės gamybos stiprinimas
Prieš plėtojant manufaktūrinę gamybą, mokslas ir technologijos iš tikrųjų buvo atskirti vienas nuo kito. XVI amžiuje. prekybos, navigacijos, didelių manufaktūrų poreikiai paskatino įkurti stabilią sąjungą

Mokslinio pasaulio paveikslo samprata
„Mokslinio pasaulio paveikslo“ sąvoka gamtos moksle ir filosofijoje aktyviai vartojama nuo XIX amžiaus pabaigos. Speciali jos turinio analizė buvo pradėta daugiau ar mažiau sistemingai atlikti nuo XX amžiaus 60-ųjų,

Istorinis fizinių pasaulio paveikslų pasikeitimas
Esamoje istorinėje ir metodinėje literatūroje fizinių pasaulio paveikslų istorinė raida analizuojama kuo detaliau. XVI-XVII a. vietoj gamtos-filosofinio buvo nustatytas mechanizmas

Šiuolaikinis mokslinis pasaulio vaizdas
XX amžiuje. kartu su fizika biologija taip pat pretenduoja būti mokslo žinių lydere, kuri apima tokias galingas sritis kaip evoliucijos doktrina, genetika ir ekologija, tapusi biosferos mokslu.

Mokslinių žinių diferencijavimo ir integravimo santykis
Mokslinių žinių diferencijavimas į atskirus mokslus turi ilgą istoriją. Ir iki pat XIX a. pagrindinė mokslo raidos tendencija buvo specializacija būtent izoliacijos, mokslų atskyrimo keliu

Bendra kultūros samprata
Ekspertai suskaičiuoja iki 500 kultūros apibrėžimų. Lotyniškas žodis cultura iš pradžių reiškė dirvos įdirbimą, dirvos įdirbimą. Ciceronas 45 m.pr.Kr taikė perkeltine prasme kaip kul

Mokslas yra pirmaujanti XX amžiaus kultūros forma
Atsižvelgiant į tai, kas pasakyta apie kultūrą kaip visumą, akivaizdu, kad visas mokslas, taip pat ir gamtos mokslas, yra viena svarbiausių kultūros formų. O mokslo ir technologijų revoliucijos eroje mokslas pagrįstai laikomas pirmaujančiu

Gamtos mokslas ir humanitarinė kultūra
Po kultūros skirstymo į materialinę ir dvasinę XX a. nustatė kultūrų skirstymą į gamtos ir humanitarinius mokslus. Humanitariniai mokslai, žinoma, turi savo specifiką, palyginti su natūralia

Subjektyvieji-vertybiniai mokslo žinių aspektai. Socialinė mokslininkų atsakomybė
Stiprėjant mokslo ir visuomenės santykiams, aštrėjant socialinėms ir moralinėms mokslo raidos problemoms, didėja reikalavimai mokslininkams ir kaip specialistams, ir kaip piliečiams.

Bendroji mistikos samprata
Galinga XX amžiaus mokslo raida, iš pirmo žvilgsnio keista, derinama su plačiai paplitusia mistikos, iracionalizmo, okultizmo, ezoterinių (slaptų) žinių sklaida. Paskelbta 1987 m

Socialinės-ideologinės mistikos ištakos ir aspektai
Vienas iš svarbiausių socialinių mistikos šaltinių yra prieštaravimai viešasis gyvenimas, individo impotencija prieš gamtines ir socialines jėgas. Socialiniu-psichologiniu lygmeniu visa tai

Gnoseologinės, pažintinės mistikos šaknys. Šiuolaikinis mokslinis pasaulio vaizdas ir mistinė pasaulėžiūra
Tipiškas mistikos šaltinis XX a. Pasirodo, pačios mokslo žinios, kurios, siekdamos paaiškinti atrastus svetimus reiškinius, yra priverstos kelti kone tiesiogine prasme „beprotiškas“ idėjas. Moksle

Galilėjus-Niutonas reliatyvistiniam pasaulio paveikslui
Bendrąja, filosofine prasme bet kokių reiškinių reliatyvumas reiškia absoliučių, neįveikiamų ribų tarp jų nebuvimą. Skirtumas tarp santykinių sistemų nėra absoliutus, jis apima momentą

Kvantinės fizikos formavimasis. Jos dėsnių ir principų specifika
Kvantinė mechanika ir kvantinė fizika daugiausia susiformavo per pirmuosius du XX amžiaus dešimtmečius. M. Plancko, A. Einšteino, N. Bohro, L. de Broglie, W. Heisenbergo, E. Schrödingerio ir kitų mokslininkų pastangomis

Atomų, molekulių ir chemijos pasaulis
Atomas yra vientisa branduolinė-elektroninė sistema. Branduolys yra atomo pagrindas, kuris lemia tiek elektronų skaitinę sudėtį atome, tiek visą jo vidinę struktūrą. Jei stadijoje

Nuo fizikos ir chemijos iki geologijos ir biologijos
Tiek cheminiai procesai, tiek fiziniai pokyčiai susivienija dėl daugybės cheminių junginių ir fizinių būsenų komplikacijų, kurios galiausiai sukelia biologinę judėjimo formą ir

Megapasaulis, jo sudėtis ir struktūra
Nėra griežtos ribos, vienareikšmiškai dalijančios mikro, makro ir mega pasaulius. Neabejotinu kokybiniu skirtumu juos sieja specifiniai tarpusavio perėjimų procesai. Mūsų Žemė atstovauja makrokosmosui. Bet

Metagalaktikų, galaktikų ir atskirų žvaigždžių evoliucija
XX amžiuje A. Friedmano, A. Einšteino, E. Hablo, J. Lemaitre'o, G.A. Gamow ir kiti tyrinėtojai sukūrė koncepciją, pagal kurią metagalaktika yra formuojama

Materijos nesukuriamumo ir nesunaikinamumo principas
Reikia atsižvelgti į šiuos dalykus. Kai jie kalba apie „laiko pradžią“, „Visatos gimimą“, turime prisiminti nemažą tokių posakių konvencionalumą, vaizdingumą. Erdviniai ir laiko santykiai

Žemė kaip saulės sistemos elementas
Žemei, kaip kosminiam kūnui, būdingi šie duomenys: tūris 1012 km3, masė 6 1021 tonos, vidutinis medžiagos tankis 5,5 g/cm3. pusiaujo spinduliu

Kosmizmas kaip ypatinga pasaulėžiūros forma
Nuo XIX amžiaus pabaigos Kosmizmo idėjos aktyviai plėtojamos kaip ypatinga pasaulėžiūra, išreiškianti moksliškai prasmingą, filosofinį-euristinį ir emocinį-asmeninį požiūrį į neatsiejamą santykį.

Saulės aktyvumas ir istoriniai įvykiai
Saulės aktyvumo cikliniai pokyčiai atsiranda Žemėje dažnumu ir intensyvumu magnetinės audros, poliarinės šviesos, ultravioletinės spinduliuotės svyravimai, viršutinių sluoksnių jonizacijos laipsnis

Kibernetika kaip bendras valdymo mokslas
Kartu su mechanika ir termodinamika kibernetika abstrahuojasi nuo daugelio atskirų sistemų sandaros ir pokyčių ypatybių ir atspindi juos tik iš vienos pusės.Todėl tokie mokslai

Sinergetika kaip bendras mokslas apie sistemų savitvarką
Sisteminį-kibernetinį požiūrį į saviorganizacijos problemą papildo ir pagilina XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje atsiradusi sinergetika. nauja tarpdisciplininė mokslinių tyrimų kryptis

Gyvenimas kaip ypatinga materiali sistema, ypatinga materijos judėjimo forma
Įvairiais istoriniais laikotarpiais būta daugybės gyvenimo esmės interpretacijų ir apibrėžimų – nuo ​​naivaus hilozoizmo ir mechanizmo iki šiuolaikinių vitalistinių ir kibernetinių-informacinių požiūrių.

Ląstelė – gyvojo struktūrinis ir funkcinis vienetas
Ląstelė laikoma atvira elementaria gyva sistema. Ląstelė yra atskirta nuo aplinką ląstelės membrana, o jos viduje išsiskiria tankesnis branduolys, esantis pusiau skystoje citoplazmoje. Cle

Pagrindiniai požiūriai į gyvybės kilmės problemą
Pradžioje gyvybės atsiradimo problemos moksle apskritai nebuvo. Buvo pripažinta galimybė nuolat generuoti gyvuosius iš negyvųjų. Didysis Aristotelis (IV a. pr. Kr.) neabejojo ​​spontaniška karta

Hipotezė A.I. Oparinas koacervacijos stadijoje gyvybės atsiradimo procese
Koacervatai yra koloidinių dalelių kompleksai. Jie gali atsirasti, pavyzdžiui, iš sudėtingų kobalto, natrio silikato ir amoniako druskų, acetilceliuliozės tirpale, chloroforme arba b.

Cheminės ir prebiologinės evoliucijos etapai pakeliui į gyvenimą
Hipotezė A.I. Oparina prisidėjo prie konkrečių paprasčiausių gyvybės formų kilmės tyrimo. Jis padėjo pagrindą fizikiniam ir cheminiam aminorūgščių molekulių, branduolių susidarymo procesų modeliavimui.

Nauja hipotezė apie ypatingą mažų molekulių vaidmenį pirminėje baltymų ir nukleino sistemų kilmėje
Eiliniame susitikime šiuolaikinės medicinos filosofiniais klausimais Rusijos akademijos prezidiume medicinos mokslai Tyrėjai A.B. Oleskinas, I.V. Botvinko ir TA. Kirovskaja pranešė štai ką. “

Gyvybės Žemėje vystymosi etapai
Absoliutus amžius, prieš milijonus metų Eros periodas (sistema) Svarbiausi gyvybės raidos įvykiai, gyvų būtybių išsivystymo lygiai

Darvino evoliucijos teorijos esmė
Pagrindinės Charleso Darwino teorijos nuostatos buvo paskelbtos 1859 metais knygoje „Rūšių kilmė natūralios atrankos priemonėmis arba palankių veislių išsaugojimas kovoje už gyvybę“. 1871 metais Ch.Taip

Bendra progreso samprata ir jos pasireiškimas laukinėje gamtoje
progresas bendras vaizdas apibūdinamas kaip kažko tobulinimas, perėjimas nuo žemiausio prie aukščiausio (struktūroje, savybėmis, funkcijomis). Pažanga gali būti laikoma pagrindine kryptimi arba g

Keturios gyvosios gamtos pažangos interpretacijos
1. Jis pirmasis iškėlė laukinės gamtos progreso problemą pradžios XIX in. J.B. Lamarkas. Jo koncepcijoje – lamarkizme – svarbu, kad būtų pripažintas pats progreso egzistavimas gyvenime.

Darvino biologinės pažangos sampratos raida
Lemiamas vaidmuo plėtojant Darvino laukinės gamtos pažangos sampratą suvaidino rusų mokslininkas A.N. Severtsovas. XX amžiaus 30-aisiais. jis paskelbė kūrinius, kuriuose pasiūlė nemažai naujų koncepcijų. plk

Bendri progresinio vystymosi pagrindiniame greitkelyje bruožai
Pagrindiniam evoliucijos keliui būdingi šie bendri bruožai. 1. Padidėja organizmo vientisumo laipsnis, todėl jis gali išgyventi ir daugintis kaip jis pats.

Genetikos judėjimas nuo antidarvinizmo iki sąjungos su darvinizmu. Populiacijos genetikos vaidmuo
Genetika pirmą kartą buvo panaudota kovojant su darvinizmu. Genų stabilumas buvo aiškinamas kaip jų nekintamumas. Mutacijų kintamumas buvo tiesiogiai identifikuotas su specifikacija ir,

Genetinė (genetinė) ir ląstelių inžinerija
Aštuntajame dešimtmetyje buvo sukurta geno išskyrimo iš DNR technika, taip pat norimo geno dauginimo technika. Dėl to atsirado genų inžinerija. Svetimos genetikos įvedimas į gyvą organizmą

Darvinizmas ir ekologija
Mūsų amžiaus 20-ųjų viduryje, kartu su darvinizmo sinteze su genetika, prasidėjo dar vienos krypties formavimasis – ekologinė, pagrįsta sistemiškumo, organizuotumo ir organizuotumo principais.

Biosferos sandara ir evoliucijos proceso dėsniai
Duomenys apie šiuolaikinės biosferos sudėtį nuolat tikslinami ir turėtų būti laikomi apytiksliais. Naudosime informaciją iš autoritetingo mokslininko M.M. Kamšilovas. Gyvūnų rūšių skaičius

Biomasės kiekis Žemėje
Sausoji medžiaga Žemynai Vandenynai Iš viso Žalieji augalai Gyvūnai ir mikroorganizmai I

Šiuolaikinė sintetinė evoliucijos teorija
Veiksnių ir priežasčių, sukeliančių adaptyvią populiacijų transformaciją, eksperimentinis tyrimas ir jų apibendrinimas, atsižvelgiant į genetikos, ekologijos pasiekimus, matematinis modeliavimas ir kiti

Primatų būrys ir žmogus kaip aukščiausias jo atstovas
Beždžionės kaip aukščiausi primatai jau seniai traukė žmonių (natūralu, taip pat ir mokslininkų) dėmesį. Tačiau aktyvūs primatų tyrimai prasidėjo tik XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje, o tyrimai ypač išaugo.

Žmogaus formavimosi ir raidos etapai
Žmogaus kilmės problemą tyrė daug žymių mokslininkų: C. Darwin, T. Huxley, E. Haeckel, F. Engels, I.M. Sechenovas, I.I. Mechnikovas, K.A. Timiriazevas, V.O. Kovalevskis, A.N. Severtsovas, D.N. An

Žmogaus evoliucijoje kaip sudėtingas antroposociogenezės procesas
Šiuolaikinio žmogaus formavimasis yra neatskiriamos jo biologinės ir socialinės raidos vienybės rezultatas. Senovės didžiųjų beždžionių evoliuciją lėmė natūrali atranka

Ir filosofija
Sąmonės problema ir jos santykis su materija XX amžiaus pabaigoje. aptariamas ne mažiau aktyviai nei jo pradžioje, tačiau gerokai kitaip. Tada, XX amžiaus pradžioje. pasižymėjo subjektyviu-idealistiniu

Refleksija ir informacija negyvojoje ir gyvojoje gamtoje. Psichikos samprata
Visgi psichikos ir sąmonės aiškinimas remiantis jau klasikine refleksijos teorija, sukonkretinta kibernetikos, išlieka labiausiai pagrįstas filosofiniu ir gamtamoksliniu požiūriu.

Nuo gyvūnų psichikos iki sąmonės ir žmogaus kalbos
Psichika būdinga gyvūnams ir žmonėms. Sąmonės sąvoka reiškia aukščiausią atspindžio formą, kuri egzistuoja tik žmoguje. Jo esmė yra loginis mąstymas, kuris apibrėžiamas kaip

Sąmonė ir savimonė
Išsivysčiusi sąmonė yra neatsiejamai susijusi su savimone, kuri yra ypatingas sąmonės aspektas, sustiprinantis ne tik žinių priešpriešą žinių subjektui, bet ir subjekto prieš objektą. Sąmoningas

Sąmoningas ir nesąmoningas
Biologinėje klasifikacijoje žmogus pateikiamas kaip Homo sapiens rūšis, t.y. kaip racionali būtybė. XX amžiaus filosofijoje. viena būdingiausių žmogaus atžvilgiu buvo iriracijos samprata

Dešiniarankių ir kairiarankių smegenų asimetrija ir psichinės savybės
Pastaraisiais dešimtmečiais buvo aktyviai tiriamas smegenų asimetrijos reiškinys. Įrodyta, kad asimetrija yra pagrindinė smegenų savybė. Jis pasireiškia ankstyvoje vaikystėje, auga ir pasiekia ma

Psichinė kūno, somatinių procesų kontrolė
Klausimas apie psichikos įtaką somatiniams procesams buvo aptariamas nuo antikos laikų klausimo apie sielos įtaką kūnui forma. Ypatingas susidomėjimas yra savavališko, nukreipto psichikos tyrinėjimas

Smegenų mirtis ir moralinės, etinės ir teisinės problemos
Daug knygų ir straipsnių parašyta apie negrįžtamus smegenų veiklos pokyčius greitos ir lėtos žmogaus mirties metu. Lėtai mirštant, sąmonės sutrikimai padidėja per dešimt

žmogaus genetika
Žmogaus genetika – mokslo šaka, tirianti žmogaus kaip individo, populiacijos ir rūšies paveldimumo ir kintamumo dėsnius. Čia taikomi specialūs tyrimo metodai: 1) kultūrų tyrimas t

Biologinio ir socialinio santykis žmoguje
Biologiniu požiūriu žmogus veikia kaip organizmas, kaip Homo sapiens rūšies individas, socialiniu požiūriu – kaip asmuo, įtrauktas į socialinių santykių su kitais žmonėmis-asmenimis sistemą. biologinės

Sveikata
Sąvoka „sveikata“ atspindi vieną iš dviejų svarbiausių žmogaus sąlygų; jos priešingybė yra liga. Sveikatos doktrina praėjo šimtmečių senumo vystymosi kelią, jos šaknys yra medicinoje.

Sveika gyvensena
Problemos supratimas sveika gyvensena gyvybė kaip svarbiausia ne tik mokslinė, bet ir praktinė problema kilo Senovės Graikija– iš Hipokrato ir Platono darbų. Reikšmingas indėlis į plėtrą

Demografinės ir kitos globalios mūsų laikų problemos
Globalios problemos – tai problemos, su kuriomis žmonės susiduria visur ir kurios gali būti išspręstos tik visų šalių pastangomis ir tik papildant technines priemones tam tikromis socialinėmis ir ekonominėmis priemonėmis.

Išvada
Kaip pagrindines išvadas iš kurso „Šiuolaikinio gamtos mokslo sampratos“ turinio pažymime štai ką. Šiuolaikinis gamtos mokslas yra sudėtinga, šakota daugelio mokslinių tyrimų sistema

Kas epistemologijos požiūriu apibūdina emocijas, jausmus, intelektą?

Žmogaus sąmonė yra sudėtinga, šakota ir santykinai nepriklausoma sistema, sujungianti emocijas, mąstymą ir sudvasintus jausmus į vieną visumą. Refleksijos teorija aiškina sąmonės, dvasinės žmonių gyvenimo sferos ryšį su kasdieniais poreikiais ir rūpesčiais.

Žmogaus sąmonė įvairiais atžvilgiais veikia kaip jo protas, garbė ir sąžinė, kaip jo protas, protas ir išmintis, kaip savimonė ir siela, kaip individuali laiko dvasios apraiška – socialinė sąmonė tam tikrame jos vystymosi etape. istorinė raida. Ir visa tai yra ypatinga gamtos, visuomenės ir kiekvieno individo vidinio pasaulio atspindžio ir išraiškos forma.

Subjektyvus žmogaus pasaulis, reprezentuojantis jam jo paties Aš, kuris yra jo vidinis pasaulis, gali būti vadinamas informaciniu (instinktyviniu-emociniu, dvasiniu-jusliniu, intelektualiniu) antstatu virš individualios kūninės ir materialinės socialinės žmogaus būties. Šis apibrėžimas visiškai atitinka tai, kad žmogaus sąmonė tiek egzistavimo būdu, tiek turiniu yra materijos atspindys tiek, kiek ji pasireiškė jo paties būtyje.

Epistemologijoje trumpai apibūdinami pagrindiniai žmogaus psichikos ir sąmonės komponentai. Emocinėje sąmonės sferoje elementarus emocijos (alkis, troškulys, nuovargis...), pojučiai (meilė, neapykanta, sielvartas, džiaugsmas...), paveikia (pyktis, siaubas, neviltis...), aistros ir emocinę gerovę nuotaika (linksmas, prislėgtas), ypač stiprios emocinės įtampos būsenos streso. Žmogaus jausmuose daiktai atsispindi patyrimo forma ir vertinamuoju požiūriu į juos. Objekto atspindys ir santykis su juo yra susiję, tačiau visiškai nesutampa. Atspindys turi būti vienodas, tačiau santykis turi būti skirtingas. Žmogaus jausmuose kartu su objektyviomis savybėmis įvertinama daiktų reikšmė jam pačiam ir kitiems žmonėms. Skirtingose ​​kultūrose tie patys objektai gali turėti ryškiai skirtingas reikšmes, gali veikti kaip visiškai skirtingų santykių simboliai.

Psichologai ir filosofai kelia klausimą – ar jausmams taikytini tiesos kriterijai? Kiekviena subjektyvi patirtis turi objektyvų turinį. Dėl šios priežasties daroma prielaida, kad jausmai gali būti vertinami kaip protingi ar kvaili, adekvačiai (tiesa) arba neadekvačiai (neteisingai) atspindintys daiktų ir įvykių vertybes. Pavyzdžiui, R. Dekartas meilę ir neapykantą laikė tiesa, kai myli tikrai gerus dalykus, o nekenčia tikrai blogų. Esant aštriam jausmų ir objektyvios tikrovės neatitikimui, kai protas ir širdis nesuderinami, žmogus gali patirti ūmų vidinį konfliktą iki negrįžtamo psichikos sutrikimo.

Jausmai ir sąmonė yra tarpusavyje susiję. Sąmonės pažeidimas prasideda pirmiausia emocinės sferos sutrikimu, vėliau sutrinka mąstymas, o po to – savimonė. Jei žmogus nesuvokia pavojaus, jis nepatiria baimės. Jei kas nors nežino apie padarytą įžeidimą, jis taip pat nepatiria pykčio. Jei nėra sąžinės, tai nėra ir savo kaltės suvokimo ir atgailos. Dalyvaujant mąstymui ir jausmams, vykdoma visa žmogaus veikla. Veiklos šaltinis yra reikia dalykinė asmens priklausomybė nuo išorinio pasaulio. Poreikiai patiriami troškimų ir paskatų pavidalu. patrauklumas yra psichofizinis reiškinys. Žmogus priklauso nuo temos, kuri jį traukia. Kai toks objektas randamas, trauka įgauna troškimo pobūdį. ʼʼNoras yra trauka su savo sąmoneʼʼ (Spinoza). Tiek, kiek žmogus atpažįsta poreikius, jie tampa jo interesu ir tiesioginiu stimulu tam tikrai veiklai.

Kas epistemologijos požiūriu apibūdina emocijas, jausmus, intelektą? - koncepcija ir rūšys. Kategorijos „Kas apibūdina emocijas, jausmus, intelektą epistemologijos požiūriu“ klasifikacija ir ypatumai? 2017 m., 2018 m.

dar niekas to nesuprato.

Žinių intelektas yra žinomas visiems! Daugelis iš mūsų laikė testus dėl susidomėjimo, o šiuolaikinėse įmonėse siūloma išlaikyti tokius testus dėl atitikties tam tikroms pareigoms.

Daugelis nėra labai patenkinti prisimindami savo testų rezultatus, bet kažkas jais didžiuojasi. Ar tai svarbu? Kiek svarbus intelekto lygis? O ką reiškia terminas „emocinis intelektas“? Kuo tai skiriasi nuo žinių intelekto?

IQ testas

Įrodyta, kad IQ testai nėra galutinis visų smegenų galimybių įvertinimas ir sunku juos pavadinti žinių matu.

To pavyzdys gali būti visuotinai pripažintas genijus A. Puškinas, kuris buvo beviltiškas nevykėlis. Įdomu, kaip jis galėjo išlaikyti testą? Tačiau tai neatima jo genialumo. Ar Mocartas ar Šekspyras galėjo išlaikyti tokius išbandymus? Išmintingi žmonės (kas žino - žmonės su absoliučia atmintimi) jie gali daryti stebuklus, nustebindami visus, bet gyvenime jie visiskai nepritaikomi, visuomene jiems tamsus miskas, koks ju zinojimo intelekto rezultatas?

Išskirtinės asmenybės, kurios neturi tam tikrų žinių, o jų buvo ir yra daug, kaip jos gali patekti į kvailų žmonių kategoriją? Jie tiesiog turi sutrikimą smegenų neuroniniame tinkle. Bet toks rodiklis visai nereiškia, kad nėra prasmės siekti mokslo.

Tai tik reiškia, kad kiekvienas iš mūsų galėtų sutikti žmogų, kuris turi tris bendrojo lavinimo kurso klases, ir jie yra labai protingi, o kai kurie net išmintingi, su jais įdomu kalbėtis, o tai toli gražu nėra nuopelnas. protinius gebėjimus. Tai yra emocinio intelekto paslaptis.

Intelekto samprata

Taigi, kas yra emocinis intelektas? Tai žmogaus gebėjimas atpažinti emocijas, suprasti kitų ir savo ketinimus, motyvus ir troškimus, taip pat gebėjimas valdyti savo ir kitų žmonių emocijas, siekiant išspręsti bet kokias problemas.

Gebėjimas panaudoti savo žinias, emocijas ir pojūčius yra emocinio intelekto, kitaip tariant, išminties apibrėžimo pagrindas. Tai mįslė, kurios niekas neišsprendė, bet mes puikiai jaučiamės žmonėse, bet galbūt tik juose? Žvelgdami į šunis galime nustatyti, kuris iš jų turi protingas akis, o kuris - kvailas.

Be jokių testų galima išsiaiškinti, koks protingas žmogus. Bendravimo minutė gali parodyti žmogaus išsivystymo lygį. Kaip paaiškėjo, išsilavinęs, žinantis ir išmintingas žmogus yra visiškai skirtingos sąvokos. Kad būtų aiškiau, prisiminkime, kiek išsilavinusių žmonių perestroikos metais atsidūrė gatvėse, kiek iš jų prisigėrė ar pasidavė palaidūniškam gyvenimui.

Toliau paimkime, kaip dabar sakoma, „vėplas“. Kas jų klauso, kam įdomus žmogus, manipuliuojantis faktais, be emocijų veidu, murmančiu po nosimi? O kaip vaikas, kuris pirmą dieną mokykloje gali parodyti savo lyderystę? Tai antroji emocinio intelekto paslaptis – kaip žmonės pateikia savo žinias ir kodėl įdomu jų klausytis.

Intelekto principas

AT modernus pasaulis sėkmės faktorius tiesiogiai priklauso nuo emocinio intelekto lygio. Statistiškai žemo intelekto žmonių nedarbo ir nusikalstamumo lygis yra daug didesnis.

Pasaulis yra paslaptingas, o žmogus yra jo pagrindinė paslaptis ir labai mažai skiria jį nuo gyvūnų:

  • kalba;
  • sąmonė;
  • tuštybė;
  • teisę rinktis.

Ir kada Mes kalbame apie rimtą problemą, tada pasirinkimas priklauso nuo žmogaus, jis sprendžia, kaip elgtis, ir tik jo galioje yra jo paties emocinio intelekto ugdymas.

Ryšį tarp emocijų ir žmogaus išgyvenimų pirmasis nustatė Aristotelis, o Rene Descartes’as emocijas vadino sielos pagrindu, tačiau niekas jų konkrečios klasifikacijos nesuteikė. Emocijų tyrimas, daugelio mokslininkų nuomone, buvo siejamas su Darvinu, padėjusiu pamatus žmogaus emocijų pasauliui. Daugelis jo atrastų dėsningumų tebegalioja.

Emocinis intelektas slypi ne tik gebėjime skaičiuoti, bet ir gebėjime užjausti, kuris žmogų pakelia į veidrodinių neuronų lygį. Tarkime, tai tokia smegenų struktūra, kuri įsijungia, kai žmogus nieko nedaro, o tik stebi veiksmą iš šono.

Pavyzdžiui, laukia rimtas pokalbis, kuris nulems jūsų likimą. Turite sukurti būsimo pokalbio su šiuo asmeniu schemą, tai yra, kaip išeiti iš savo smegenų ir įsiskverbti į priešininko smegenis. Kitaip tariant, pažvelk į save oponento akimis.

Tai yra visų socialinių santykių sėkmės pagrindas. Įrodyta, kad tokios veidrodinės sistemos yra sugadintos autizmu sergantiems žmonėms, o tai gali paaiškinti jų emocinį kurtumą.

Išvystyto intelekto žmonių išsilavinimo lygis

Kaip spręsti klausimą, kaip ugdyti emocinį intelektą? Žinoma, kalbant apie išsilavinimą. Tačiau ugdymas turi būti paremtas ne žiniomis, o supratimu.

Tai reiškia, kad studijuodamas tam tikrą dalyką žmogus turi tiksliai suprasti, kad šios žinios jam reikalingos. O informaciją, kurios jums prireiks vieną dieną, internete galite rasti per dvi minutes, neužkimšdami smegenų niekuo nereikalingu.

Žmogus turėtų būti filosofiškai mąstantis apie informaciją, kurią gauna kiekvieną minutę. Be humanitarinio pasirengimo jis nesupras ką daro, teisingai neįvertins pasaulio, nekels sau tinkamų tikslų ir nesugebės dėti vertybinių akcentų. Ir visa tai reiškia, kad žmogus nėra pasiruošęs emocinio intelekto ugdymui.

Emocijų valdymo įgūdžiai

Emocinio intelekto ugdymas apima mažiausiai keturis pagrindinius įgūdžius:

  1. Gebėjimas valdyti save. Emocinis intelektas reiškia savo veiksmų valdymą įvairiais būdais emocinės būsenos. Pykčio priepuolio metu sugebame padaryti dalykus, dėl kurių vėliau gailimės, baimė paralyžiuoja mūsų veiksmus, kai reikia skubiai priimti sprendimą. Džiaugsmas atpalaiduoja ir praranda budrumą. Lavindami emocinį intelektą, galėsite teisingai elgtis bet kurioje situacijoje.
  2. Savo emocijų supratimas. Kiekviena žmogaus emocija turi būti prasminga. Analizuodami vienas ar kitas savo emocijas, galite suprasti jų atsiradimo priežastis. Tai svarbus žingsnis ugdant emocinį intelektą, nes bus galima teisingai panaudoti savo ir savo galimybes, sprendžiant svarbius klausimus.
  3. Kontroliuoti kitų emocijas. Pagauti kitų žmonių emocinį intelektą įmanoma tik pasitelkus stebėjimą ir gebėjimą klausytis. Emocinio intelekto ugdymas šia kryptimi padės suprasti, kaip jaučiasi jūsų priešininkas.
  4. Gebėjimas tvarkyti santykius. Šiuo aspektu emocinio intelekto ugdymas yra šiek tiek sunkus. Tai apima emocinį ryšį, kurį suvaldyti sunkiau nei asmeninį emocinį intelektą. Egzistuoja samprata, kad kuo stipresnis emocinis ryšys, tuo lengviau perteikti savo mintis. Tačiau niekas negali paaiškinti meilės klausimo. Jame kuo stipresni emociniai santykiai, tuo sunkiau bendrauti (žinoma, ne visada).

Psichologų teigimu, emocinį intelektą per laiko ekvivalentą galima pagerinti tik vienu įgūdžiu. Tačiau net ambicingas žmogus gali būti įsitikinęs, kad vienas patobulintas įgūdis padidina gebėjimą pakilti laipteliu aukštyn.

Mokymasis valdyti save

Tyrimai parodė, kad 25 % energijos išleidžiama žmogaus smegenims maitinti, o 50 % – mažų vaikų smegenims maitinti.

Vadinasi, žmogui tai brangus žaislas, ypač jei jis beprasmiškai dirba smegenims, o ne atvirkščiai. Todėl sveiko proto žmonės turėtų pagalvoti apie tai, kad smegenys turėtų išnaudoti joms išeikvojamą kūno energiją.

Turime suprasti, kad smegenys neveikia, atitinkamai, ir tuščiai eikvoja energiją, jei neturime arba silpnai išvystome emocinį intelektą, tai yra, jei nemokame valdyti savęs ir savo emocijų.

Ir norėdami išsiugdyti šį įgūdį, turėtumėte suprasti tris pagrindines taisykles:

  • be preteksto neleisti sau nusileisti;
  • išmokite sakyti sau tik tiesą;
  • kad sugebėtų būti nuolaidus ir geranoriškas žmonėms.

Refleksijos įtaka mūsų intelektui

Gebėjimas pažvelgti į save ir įvertinti save vadinamas refleksija.

Pavyzdžiui, kažkas, dėl ko esu per daug triukšminga, kodėl tyliu, kai man reikia kalbėti, arba kaip juokingai atrodau, kai nežinau, ką pasakyti. Tai yra, tai gebėjimas įvertinti savo elgesį, taktiką, statusą šiuo metu. Šis gebėjimas (emocinio intelekto komponentas) kai kuriems žmonėms suteikiamas nuo gimimo, tačiau dauguma žmonių arba bando jį išsiugdyti savyje, arba visai nesidomi šiuo klausimu. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau pagrindinis veiksnys, žinoma, yra genetinis.

Tai nereiškia, kad jei šeimoje nebuvo artimų žmonių, turinčių aukštą emocinį intelektą, tai ir jūs jo neturėsite. Visai ne, tiesiog vaikai, gimę turėdami emocinio intelekto dovaną, daug lengviau įgyja žinių, jie jau moka racionaliai panaudoti ir žinias, ir filtruoti nereikalingą informaciją, įskaitant emocijų valdymą. Ir daugelis iš mūsų, dirbdami su savimi, galime pasiekti ne mažiau rezultatų ir maksimaliai lavinti savo emocinį intelektą. Viskas priklauso nuo mūsų noro ir tikslų.

Visuotinės gravitacijos dėsnis arba kaip emocijos veikia mūsų gyvenimo įvykius

Tolimoje praeityje tie, kurie manipuliavo žmonėmis ir žinojo šią paslaptį, iš visų jėgų stengėsi išlaikyti valdžią ir savo žiniomis nesidalino.

Todėl dauguma žmonių vis dar yra nežinioje, gyvena pagal šabloną: eina į darbą, atlieka pareigas, grįžta namo. Jie negali padidinti emocinio intelekto vien todėl, kad neturi tam nei jėgų, nei žinių.

Visata, kurioje mes gyvename, turi tam tikrus dėsnius. Daugelį žinome, apie kitus girdėjome, o kai kurių net nežinome. Vienas iš šių dėsnių sako, kad viskas, kas mus supa gyvenime, ir net tai, kuo anksčiau skųsdavomės, traukiame mes patys. Šis dėsnis pagrįstas visuotinės gravitacijos dėsniu.

Kažkas gali bandyti užprotestuoti įstatymą sakydamas, kad jis neįtraukė nelaimingo atsitikimo, nepasirinko ir nervingo kliento, ar dar kažkas, atrodytų, nepriklauso nuo mūsų, bet koncepcija turės būti priimta įsigijus kažkiek. žinių.

Daugelis iš mūsų automatiškai pritraukiame viską, kas vyksta, nes, mūsų supratimu, negalime visko kontroliuoti. Mūsų mintys ir jausmai veikia autopilotu ir jų neįmanoma atsekti. Kaip juos galima sekti? Taip mąsto dauguma tų, kurie turi problemų su emociniu intelektu. Taip, neįmanoma susekti visų minčių, tai gali išvesti iš proto, nes smegenyse veržiasi milijonai minčių, tačiau žinant emocijų valdymo sistemą, o tai reiškia, kad padidinę savo emocinį intelektą, galėsime suprasti, ką galvojame. apie. Juk mintys sukelia emocijas, tą nuostabią dovaną, kuri padeda suprasti, kuo būtent mes save traukiame.

Tvarkykite savo gyvenimą su dviem emocijomis

Daugelio psichologų nuomone, emocijos yra tik dvi. Vienas atsakingas už tai, kada gerai, o kitas – kai blogai. Vardų yra daug, bet iš tikrųjų, ar tai būtų pyktis, susierzinimas, pyktis ar baimė, tada mes jaučiamės blogai.

Atitinkamai, emocinis blokas mums sako tai, apie ką šiuo metu galvojame, ir visiškai neatitinka to, ko norime.

Kitaip tariant, esame suderinti su neigiamu dažniu arba skleidžiame neigiamas vibracijas. Vilties, meilės, laimės jausmai yra teigiami emocijų jausmai, o tai reiškia, kad mes spinduliuojame teigiamą dažnį, signalizuojantį, kad dabartinės mintys atitinka mūsų siekius ir tikslus.

Ar pastebėjote, kad kai rytinę kavą verdate prastos nuotaikos, ji būna visiškai neskoninga. Esant blogai nuotaikai vargu ar rasite malonų kompanioną, o jūsų mėgstamas darbas gali tapti sunkiu darbu, jei būsite priblokšti neigiamos emocijos. Spjaudydami juos aplinkiniams nerasite žmogaus, kuris jus palaikytų. Jūsų ašaros sukels tik gailestį ar užuojautą, bet jūsų problemos nebus išspręstos.

Ne, tai ne raginimas tramdyti neigiamas emocijas, o raginimas jų atsikratyti.

Išvada

Tai, ką jaučiame, puikiai atspindi tai, kas mūsų laukia. Ne veltui vartojame žodžius „diena nepasisekė“, visos emocijos, visi jausmai nulemia visą dieną. O jei tik pakeisite emocijas, tuomet bus galima pakeisti ne tik dieną, bet ir visą gyvenimą. Mąstydami ir jausdami mes visada kuriame. Keisdami savo sąmonę, mes skelbiame savo visatą.

Kai jaučiamės blogai, visada galime tai pakeisti. Pavyzdžiui, klausykite mėgstamos muzikos, užsiimkite mėgstama pramoga. Ar nėra vieno? Taigi tai pirmasis signalas pradėti didinti savo emocinį intelektą.

Skaityti mokomąją literatūrą, tobulėti. Pagalvokite apie tai, ką mylite, apie grožį aplinkui, atkreipkite dėmesį į savo augintinius, jie kelia teigiamas emocijas, išsaugokite šias mintis ir emocijas savyje. Tik teigiamos emocijos gali padėti padidinti emocinį intelektą ir atitinkamai pagerinti jūsų gyvenimą.


Uždaryti