Frontalios pamokos ikimokyklinukams santrauka. Garsas [A] ir raidė A.

Tema: garsas [A], raidė A.

Tikslas: Supažindinti su garsu ir raide A.

Užduotys:

Koreguojantis ir ugdomasis: supažindinti vaikus su garsu [A], jo ypatybėmis. Apibūdinkite garso vietą žodyje. Įveskite raidę A, pataisykite jos vaizdinį vaizdą. Išmokite atskirti garsus nuo raidžių.

Korekcija-lavinimas: foneminio suvokimo, artikuliacijos ir smulkiosios motorikos ugdymas, kalbos atminties ir tarimo įgūdžių ugdymas.

Pataisomoji ir ugdomoji: ugdyti gebėjimą klausytis vienas kito.

Įranga: temos nuotraukos, raudoni, mėlyni, žali žibintai, individualūs veidrodžiai, kortelė su raide A, skaičiavimo pagaliukai, pieštukai.

Pamokos eiga:

I. Organizavimo momentas.

1. Sveiki vaikinai. Šiandien leisimės į kelionę po garsų šalį – Soundlandą. Mūsų laukia sunkus kelias. Atsineškime keletą stebuklingų žibintų. Jie nušvies mums kelią. Raudona lemputė užsidegs balsių garsams, mėlyna – kietiems priebalsiams, o žalia – švelniems priebalsiams.

2. Artikuliacinė gimnastika. Tačiau prieš išeidami į kelią paruošime lūpas, dantis ir liežuvius. „Šypsenos vamzdelis“, „Sūpynės“, „Skanaus maisto gaminimas“, „Arkliukas“.

II. Pamokos temos paaiškinimas.

3. Kelionę pradėsime ... (rodykite autobuso nuotrauką). Teisingai, tai autobusas. Kokį garsą girdime žodžio pradžioje? Garsas A. Garsas A yra balsis, jį galima dainuoti. A-A-A-A-A. Kokio žibintuvėlio mums reikia balsei A? (raudona).

4. Pažiūrėkite į paveikslėlius, kuriuos jie rodo: ASTRA, GANDRAS, ARBUZAS, ABC. Ištarkime juos. Nuo kokio garso pradedame? Iš garso A. Teisingai!

5. Pabandykime ištiesti lūpas į priekį į siaurą vamzdelį ir pasakyti A_A_A_A_A ... Neveikia? Ką tu nori veikti? Plačiai atverk burną! A_A_A_A_ (ištarti).

6. Foneminės klausos ugdymas. Dainuojame garsą A. Tyliai ir garsiai paleiskite „Kalbėtojai“.

7. Žaiskime. Skleisiu garsus, kai išgirsi garsą [A] suploji rankomis: a u o u a o o a a ir u a ga sa so ro ak an ...

8. Žiūrėkite, nuotraukose vaisiai. Raskite ir įvardykite vaisius, kurie prasideda garsu [a]: (KRIAUŠĖ, APELSINĖ, ANANASAI, ABRIKOSAI, KIVIAI, OBUOLAS, ARBUZAS, BANANAS).

9. Pažintis su raide A. Vaikinai, pažiūrėkite ką aš turiu lape. TAI yra raidė A. Prisiminkime garsą [a] raidėje, kurią žymime raide A.

Girdime garsus, tariame ir dainuojame, ir raides: rašome, matome, skaitome.

Iš pagaliukų išdėliokime raidę A. Dabar apibraukiame A raidę, kuri pasislėpė už autobuso, papuošiame raudona spalva.

10. Kvėpavimo pratimai. Begemotai. Begemotai atsisėdo. Uždėkite letenas ant pilvukų (rankenas uždėkite ant pilvo). Tada pakyla pilvukas (įkvepiame per nosį), tada pilvukas krenta (iškvėpiame per burną)

10. Bet garsas A gali stovėti ne tik žodžio pradžioje, bet ir pabaigoje. Dabar ištarsiu žodžius, kuriuose dingo paskutinis garsas. Ir jūs turėsite jį surasti ir ištarti. ŠOKOLADAS…, ARKLĖ…, VIRVĖ…, PAGALĖ…

11. Yra žodžių, kuriuose garsas [a] yra ne pradžioje ir ne pabaigoje, o viduryje. Kartokite po manęs tik tuos žodžius, kuriuose girdite garsą [a].

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Puiku vaikinai.

12. Užbaikite sakinį garsu [A]

Kelyje važiuoja ... (autobusas)

Jis pastatė lizdą ant medžio ... (gandras)

Plaukia vandenyne... (ryklys)

Žydi sode ... (astras)

13. darbas su lapeliais.

O dabar gaukime spalvotus pieštukus ir nuspalvinkime savo piešinį. Pažiūrėkite, kas yra ant lapo. Teisingai, tai angelas. Nuspalvinkime savo angelus.

III. Rezultatas. 13. Kokį garsą sutikome šiandien? Ir su kokiu laišku? Kuo garsas skiriasi nuo raidės?


Tema: metodiniai pokyčiai, pristatymai ir pastabos

frontalinės logopedinės pamokos „Garsas ir raidė r“ santrauka

Pamoka skirta fonetinių ir foneminių vaizdų ugdymui, disgrafijos prevencijai, tęsiamas darbas. garso raidžių analizėžodžiai....

Integruotos pamokos su psichologu „Garsas v, v´, raidė V-v“ konspektas

Ši pamoka yra dalis bendrų logopedo ir psichologo pamokų ciklo, kuriuo siekiama suformuoti semantinį skaitymo komponentą tarp pirmokų, besimokančių pirmoje kalbos klasėje.

Abstraktus logopedinis užsiėmimas tema „Garsai [t, tʼ]. Raidė t „1 klasės įvadasFederaliniai švietimo standartai pradinis išsilavinimas apibrėžti sistemą...

Priekinės pamokos santrauka parengiamoji grupė vaikams su OHP tema "Garsas ir raidė I"


Apibūdinimas: santrauka vaikų, sergančių ONR, parengiamosios logopedinės grupės logopedams

Tema: "Garsas ir raidė "aš"

Tikslas: idėjų apie garsą ir raidę „aš“ aktualizavimas.
Užduotys:
įtvirtinti artikuliacinio garso vaizdo idėją [I];
pagerinti gebėjimą apibūdinti garsą pagal schemą;
išmokti atskirti garsą [I] iš daugybės balsių, skiemenų, žodžių;
ugdyti foneminį suvokimą;
tobulinti garso [I] padėties žodyje nustatymo įgūdžius;
įtvirtinti idėjas apie vizualinį raidės „I“ vaizdą;
tobulinti garso analizės įgūdžius;
lavinti dėmesį, atmintį, vizualinis-vaizdinis mąstymas;
lavinti smulkiąją motoriką.
tobulinti mokymosi įgūdžius daugiskaita daiktavardžiai.

Įranga: mnemoninė „Asilo“ mįslės lentelė, temų paveikslėliai (asiliukas, gluosnis, apelsinas, kalakutas, pačiūžos, vartai, sėdintysis), ekranas, balsių garso apibūdinimo plano schema, mnemoninė lentelė „Garsas ir raidė“, magnetinės raidės, spalvoti magnetiniai apskritimai, pavieniai veidrodžiai ant kojos, garso liniuotės, raidžių kasos, lėkštės spaudai, skalbinių segtukai.

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas:
Logopedas mokytojas: - Atsisės tas, kuris prisimena žodžius, prasidedančius garsu [A] arba [U].

II. Pagrindinė dalis:
Logopedas: - Vaikinai, pažiūrėkite į mnemoninę lentelę ir atspėkite mįslę:
Seras, bet ne vilkas,
Ilgaausis, bet ne kiškis,
Su kanopomis, bet ne arkliu.
(Asilas)

Logopedas: - Asilas Eeyore atėjo į mūsų pamoką. Koks pirmas garsas, kurį išgirsti jo vardu? Asilas nori patikrinti, ką tu žinai apie garsą [Ir].

Garso artikuliacija [I]:
Logopedas: - Vaikinai, asilas Eeyore kviečia jus paimti veidrodžius ir pažvelgti į savo artikuliacijos organus, kai tariate garsą [I] (girdimi veidrodžiai). Siūloma tarti garsą [I] ir atsižvelgti į artikuliaciją.
Logopedas: pažiūrėkite į veidrodį. Sakyk ilgai: ir-ir-ir. Pajuskite, ką daro lūpos, dantys, liežuvis, balso klostės.

Garso charakteristika [I]
Logopedas mokytojas: - Pasakyk asilui apie garsą [I]:
1. Garsas [I] – balsis, „gyvena“ raudoname name.
2. Tariamas dalyvaujant balsui (jaučiama balso klosčių vibracija).
3. Garsas [Ir] gali būti dainuojamas, traukiamas.
4. Žymi raudonu apskritimu.
5. Lūpos ištemptos šypsenoje.

6. Oras laisvai išeina iš burnos – vartai tvoroje atidaryti.

Logopedas: - Puiku. Vienas, du, trys - nuimkite visus veidrodžius.

Žaidimas „Pagauk garsą“
Logopedas: - Vaikinai, Eeyore nori patikrinti, koks esate dėmesingas. Asilas sukurs garsų, skiemenų ir žodžių seriją. Ir ploji rankomis, jei girdi garsą [aš]. Pasiruošk. Pradėta:
U, A, I, A, U, O, I, O, U, I.
IR, OM, IM, AT, KI, IT.
EGĖS, GLUOSTAI, OBUOLIAI, KALAKATAS, KAZOKAS, ADAGAS, SLYVOS, KOŠĖS, PELĖS, PELĖDA.

Vienas-daug žaidimas:
Logopedas: - Asilas Eeyore atnešė kamuolį. Įvardinsiu daiktą ir messiu kamuolį. Kas jį pagauna, įvardija objektus, kai jų yra daug:
kojinės - kojinės, kojinės - kojinės, spyna - spynos, kreida - kreidelės, smėlis - smėlis, gumulas - gumuliukai, žiedlapis - žiedlapiai, apykaklė - apykaklės.

Logopedas: – Kokį garsą girdite kiekvieno žodžio pabaigoje?

Žaidimas „Nustatykite garso vietą žodyje“
Logopedas: - Vaikinai, Eeyore atnešė jums nuotraukų (deda temų nuotraukas). Įvardink, kas tai yra. Ką bendro turi šie žodžiai? (Visi žodžiai turi garsą [I]).
Logopedas: - Vaikinai, parodykime Eeyore, kaip galite dirbti su garso linijomis. Nustatykime garso [I] vietą žodyje kalakutas / pačiūžos / oranžinė.

Dinaminė pauzė:
(Pirštų gimnastika „Apelsinas“ pagal E. Železnovos dainą „Mes pasidalinome apelsinu“).
Logopedas: - Oranžinė yra mėgstamiausias Eeyore vaisius. Dainuokime asilui dainelę apie apelsiną ir padėkime sau pirštais:

Mes pasidalinome apelsinu; Kiekvienam žodžiui pirštai suspaudžiami į kumštį.
Mūsų daug, o jis vienas.
Ši skiltelė skirta ežiukui, Lenktantys pirštus, pradedant nuo didžiojo.
Šis gabalas skirtas greitai,
Šis gabalas skirtas ančiukams,
Šis gabalas skirtas kačiukams,
Šis gabalas skirtas bebrui,
O vilkui – žievelė. Metimo judesys dešine ranka.
Jis pyksta ant mūsų bėdos!!! Jie sugniaužia kumščius ir prispaudžia prie krūtinės.
Bėk kas!!! Pirštai ant stalo.
Zubkova L.

Vaizdinis raidės „aš“ vaizdas
Mokytoja logopedė: – Vaikinai, pakartokime pagal schemą: „Kalbame ir girdime garsą, matome raidę ir rašome“.


Logopedas: - Kokia raidė reiškia garsą [aš]? (raidė „aš“). Žiūrėk – tai raidė „aš“. Kaip ji atrodo? (Siūloma apsvarstyti paveikslėlius „Kaip atrodo aš raidė“).



Pakartokime eilėraštį apie raidę „Aš“:
Pažiūrėk į vartus:
Kodėl tai ne I raidė?
Tarp dviejų tiesių lentų
Vienas atsigulė.
V. Stepanovas

Mokytoja logopedė:– Iš kiek elementų susideda raidė „I“? Atminkite, kad „aš“ yra „dešinė“ raidė (siūloma atsižvelgti į mnemoninę lentelę „Kairė ir dešinė raidės“).
Mokytoja logopedė:- Kasoje raskite raidę „I“.
Mokytoja logopedė:- Nupieškite ore raidę „I“ (sėdint ir pilnai išaugusi).
Mokytoja logopedė: - Sukurkime raidę „I“ iš pirštų:
rodomieji pirštai,
Tarsi kolonos būtų sustingusios.
Viduryje kairė šiek tiek sulenkta,
Ištiesė dešinįjį pirštą.

Logopedas: - Sukonstruokite raidę „I“ iš skalbinių segtukų.
Logopedas: - Puiku. Vienas, du, trys – sudėkite viską į namus.

Garso analizė ir žodžio rinkimas iš kasos aparato raidžių:
Logopedas: - Vaikinai, asilas jums paruošė mįslę:
Garbanos nukrito į upę
Ir liūdna dėl kažko
Ir dėl ko tau liūdna?
Niekam nepasakoja.
(Gluosnis)

Logopedas: - Iš kasos aparato raidžių atspausdinkite žodį „IVA“. Kas nori eiti prie lentos ir daryti garso analizėžodžiai "IVA"? Likusieji tai daro patys. Dabar patikrinkime, ar visi vienodi?

III. Pamokos santrauka:
Logopedas: gerai, vaikinai. Donkey Eeyore labai patiko jus aplankyti!
Logopedas: - Vaikinai, apie kokį garsą šiandien kalbėjome? Kokia tai raidė? Kaip atrodo "aš"?
Logopedas: - Eeyore jums paruošė namų darbai 6 puslapyje darbaknygėje „Rašome ir skaitome“ (Konovalenka). Taip pat išmokite mįslę apie asilą naudodami mnemoninę lentelę.

Vaikų skatinimas. Atsiskyrimas.

Anna Tatarintseva
Priekinės logopedinės pamokos apie raštingumo mokymą parengiamojoje grupėje tema „Garsas [a], raidė A“ santrauka

Frontalinės logopedinės pamokos apie raštingumo mokymą santrauka

in parengiamoji grupė šia tema: « Garsas [a], raidė a

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Pristatykite garsai [a], raidė A.

Patikrinkite, ar teisinga artikuliacija garsas [a];

Išmokite paryškinti garsas [a] iš skiemenų, žodžiai, charakterizuoti;

Išmok komponuoti laiškas iš skaičiavimo pagaliukų, paskirti laiškus sąsiuviniuose.

Korekciją vystantis:

Lavinti regimąjį ir klausomąjį dėmesį, atmintį;

Lavinti smulkiąją motoriką;

Lavinti foneminę klausą ir suvokimą;

Švietimo:

ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, domėjimąsi klases.

Įranga: temos nuotraukos įjungtos garsas [a], kortelė su paveikslėliu raidės A, sąsiuviniai, pieštukai, padalintos abėcėlės, atskiri veidrodžiai, raudoni apskritimai, skaičiavimo pagaliukai.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

Elgesio taisyklė, skirta pamoka.

Vienas du trys keturi Penki

Mes dabar vėl

Žiūrėk, klausyk, galvok,

Bet netrukdykite vienas kitam.

Aišku, kalbėkite aiškiai

Nesijaudink, nežaisk išdaigų.

Kartojimas garsas [U], prisimindamas anksčiau svarstytas nuotraukas ant U.

Tas, kuris įvardija objektus garsas [y].

II. Pagrindinė dalis.

1. Paskelbti temą pamokos.

Vaikinai, kas nupieštas jūsų sąsiuviniuose? (Mergaitė)

ka ji veikia? (Verkiu)

Kaip mergina verkia? (A-a-a-a)

Šiandien toliau pamokoje susipažinsime su garsu [a].

2. Artikuliacinės motorikos ugdymas.

Bet pirmiausia ištieskime lūpas ir liežuvį.

- lūpų pratimai: "vamzdis", "tvora";

- liežuvio pratimai: "skanus uogienė", "žiūrėti".

3. Kalbinio kvėpavimo ugdymo darbas.

Vėjas pučia silpnai, paskui stipriau...

4. Akustinis – artikuliacinis vaizdas garsas.

Vaikinai, dabar sakykime skamba [a] ir matosi kokią padėtį užima mūsų lūpos? (plačiai atvira burna). Ką liežuvis veikia burnoje? (liežuvis guli tyliai apačioje, liežuvio galiukas už apatinių dantų).

5. Savybė garsas.

Galime dainuoti kartu garsas [a]? (Taip)

Mes traukiame savo siūlą, kas išėjo? (Ilgas)

Jei galime dainuoti kartu garsas reiškia tai, kas yra? (balsė)

Kuriuose namuose gyvena balsiai? (raudona spalva)

Kai tariame garsas[a] mums skamba gerklė, patikrinkite? (Taip)

Reiškia garsas [a] ką? (balsu)

6. Foneminės klausos ugdymas.

Plok, jei girdi garsas [A]: o, u, a, ir, a, uh, u, ah, na, mes, na, jis, u, an, arfa, skėtis, arbūzas, vėplius, šlepetės, ....

Vaikinai, mūsų mergina Anya verkia, nes neranda nuotraukų garsas[a] Padėkime jai. Tariame paveikslėlio pavadinimą, tariame jį ilgai garsas[a] ir nustatykite, kur jis yra žodžio pradžioje, viduryje arba pabaigoje.

7. Fizik. minutė: "Gandras"

Gandras, ilgakojis gandras,

Parodyk man kelią namo. (Gandras atsako.)

Stumkite dešine koja

Stumkite kaire koja

Vėl su dešine koja

Vėlgi, kairė koja.

Po - dešine koja,

Po – kairė koja.

Ir tada tu grįši namo.

8. Santykis garsas su raide.

Vaikinai, pažiūrėkite į lentą. Tai yra raidė a. Prisiminti garsas laiške nurodytas [a] raidė A.

Kiek elementų daro raidė a?

Čia yra du stulpai įstrižai,

Ir tarp jų yra diržas.

Tu tai tu žinai laišką? BET?

priešais tave raidė a.

Daryk A raidė iš pirštų.

Išdėstykite laišką Ir su skaičiavimo lazdelėmis. Ir rašyti A raidė ore.

9. Darbas sąsiuviniuose

Raskite ir nuspalvinkite tuos objektus, kurių pavadinimai prasideda garsas [a].

Nubrėžkite ir nuspalvinkite arbūzą ir apelsiną. pažymėkite vietą garsas [a] žodžiais.

Nuspalvinkite paveikslėlius. pažymėkite vietą garsas [a] žodžiais: žuvis, gardas, vėžiai.

Rasti laišką"BET" savo užrašų knygelėje. Perbraukite pirštu per jį (ratas). Nuspalvinsime laišką Ir namo, kuriame ji gyvena, spalva. Kokiame name jis gyvena raidė a? (raudona spalva). Taigi nudažysime raudonai. - Nes garsas"BET" balsė ir pažymime ją raudona spalva.

III. Apibendrinant pamokos.

Kuris studijuojamas garsas?

Kodėl jis balsis?

prisimink žodžius iš garsas [a] žodžio pradžioje, viduryje, gale.

Šauniai padirbėta! Šiandien puikiai padirbėjai ir padarei puikų darbą.

Susijusios publikacijos:

Frontalinės logopedinės pamokos „Garsas [I] ir raidė I“ santrauka Pamokos tema: „Garsas ir raidė“ I“. Tikslai: 1. Įtvirtinti vaikų žinias apie garsą Ir; 2. Supažindinti vaikus su I raide; 3. Fonemos raida.

Defektologo priekinės raštingumo mokymo pamokos „Garsas ir raidė I“ santrauka Defektologo priekinės raštingumo mokymo pamokos santrauka Tema: „Garsas ir raidė I“ Tikslas: 1) Supažindinti su garsu ir I raide.

Logopedinės pamokos apie raštingumo mokymą parengiamojoje grupėje „Garsai [K], [K '], raidė K“ santrauka Tema: garsai [K], [K ']. Raidė K. Tikslas: supažindinimas su raide K ir garsais [K], [K ']. Uždaviniai: 1. Aiškaus garsų tarimo įgūdžių įtvirtinimas.

Tikslai: Korekciniai – mokomieji: Garso Ы taisyklingo tarimo įtvirtinimas, Žinių apie garsą ir raidę Ы plėtimas ir patikslinimas.

Pamokos tema „Žinių apie garsą „A“ ir raidę „A“ įtvirtinimas santrauka

SANTRAUKA

Logopedinės pamokos, kurią vedė Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto defektologijos fakulteto 505 grupės studentė Yastrebova T.V. 8 grupėje vaikams su bendras neišsivystymas Maskvos pietinio ugdymo rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos Nr. 1043 pasisakymai

Tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie garsą A ir raidę A.

Užduotys:

1. Įtvirtinti aiškaus garso „a“ tarimo raidą.

2. Įtvirtinti gebėjimą kurti daugiskaitos daiktavardžius su galūne A

3. Ugdyti klausos dėmesį, garso A vartojimą atskirai, skiemenyse, žodžiuose.

4. Pataisykite garso A pasirinkimą iš daugelio balsių.

5. Įtvirtinti žinias apie A raidę.

6. Lavinti smulkiąją motoriką.

Įranga:

Lėlė, garso „A“ simbolis (kortelė), raudonas kvadratas, kortelė su raide „A“, paveikslėliai.

I. Organizacinis momentas(3 minutės)

Logopedas: - Klausimai vaikams vaisių tema. Tas, kuris teisingai atsakys į mano klausimą, atsisės.

2. Įvadas į pamokos temą:(2 minutės)

Logopedas: Vaikinai, šiandien pas mus lanko lėlė. Jos vardas Ann. Ji turi tau užduotį.

Klausykite ir įvardykite pirmąjį garsą žodžiuose:

arka, gandras, arbūzas, rugpjūtis

II. Pagrindinė dalis.

3. Garso artikuliacija. (4 minutės)

Logopedas: Susiburkime išleiskime garsą"BET".

Plačiai atvira burna

Švelniai pakratykite lėlę. (Tariamas individualiai ir choru, skirtingo stiprumo balsu – tyliau, garsiau.)

Logopedas:- Teisingai, pasigirsta garsas „A“. Tai balsinis garsas, jis dainuojamas ir mes nejaučiame jokių kliūčių burnoje jį tardami. Pažiūrėkite į paveikslėlį: mergina sūpuoja lėlę ir dainuoja jai „AAAA“. (lentoje yra mergaitės su lėle nuotrauka)

4. Logopedas:- Misija baigta. Dabar pažiūrėkite, mano rankose yra raudonas kvadratas - tai visų balsių simbolis, įskaitant garsą „A“. Taip mes jį paženklinsime.

5. Logopedas: Lėlė Anya paruošė jums žaidimą, ji vadina žaidimą „Paplokite rankomis, jei išgirsite garsą „A“: (3 minutės)

a, y, o, a, s ir, a, uh, y, a.

mu-ma-mu

na-na-na

taip ir taip

saulė, gegužė, veidas, gatvė, skėtis, pirštas

6. Logopedas: – Lėlė Anė pamiršo paveikslėlių pavadinimus, padėkime jai kartu jas prisiminti. Atidžiai peržiūrėkite paveikslėlius ir pavadinkite juos, pasakykite, kur garsas A yra pradžioje ar pabaigoje. (3 minutės)

(paveikslėliai ir diagramos kabinamos ant lentos: žodžio pradžioje arba pabaigoje yra garsas)

Pelė, katė, gandras, arbūzas, abrikosas, autobusas, slyva, apelsinas, knyga, angelas, ryklys, žirafa. Sraigė, bitė.

7. Kūno kultūros minutė(3 minutės)

Gandras, ilgakojis gandras, parodyk mums kelią.

(kojos trypčioja, po rankos parodymo į šoną) Gandras atsako: „Trumpink dešine koja, tryp kaire koja.

(trumpinti kaire koja, trypti dešine koja)Ženkite dešine koja, žingsniuokite kaire koja, tada grįšite namo! (žingsnis dešine koja, žingsnis kaire koja, ėjimas vietoje)

Logopedas: Vaikinai, kokiais žodžiais išgirdote garsą „A“, įvardinkite juos.

6. Daugiskaitos daiktavardžių daryba su galūne "A"(4 minutės)

Logopedas:- Vaikinai, pažaiskime žaidimą „Vienas ir daug“

Įdėsiu jums nuotrauką vienaskaita, ir jūs turėsite rasti šios nuotraukos porą, kurioje yra daug šių daiktų. (pvz.: langas – langai)

Namai – namuose;

Veidas – veidai;

Traukinys – traukiniai;

Stiklas - stiklas;

Ragas - ragai;

Akis – akys;

Kumeliukas – kumeliukai;

Gydytojas – gydytojai;

Vaikas – vaikinai;

Kačiukas - kačiukai;

Kibiras - kibirai;

Kiaušinis - kiaušiniai;

Žiedas - žiedai;

Dramblys – dramblių jaunikliai.

8. Įvadas į raidę "A".(2 minutės)

Logopedas:- Klausykite eilėraščio:

A raidė yra aukšta ir liekna.

Jis labai panašus į arką.

Logopedas:- Pažiūrėkite, čia yra raidė "A". (Rodoma kortelė su „A“ raidės atvaizdu).

Logopedas:- Stebuklingu pieštuku ore kartu nupieškime raidę A.

9.Individualus darbas(4 minutės)

Logopedas:„A“ raidės išdėliojimas iš pagaliukų.

Pabandykime tai sujungti.

10. Pamokos rezultatas, vaikų įvertinimas.(1 minutę)

Logopedas:- Vaikinai, pamenate, kokį garsą šiandien išgirdome klasėje?

Su kokiu laišku?

Kokią spalvą atstovaujame?

kas tau patiko labiausiai?

Puikiai padaryta, gerai apmokyta, atidžiai išklausė, atsakė į klausimus.

Savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga

« Darželis Nr. 16 sveikatos gerinimo orientacija “

Logopedinės pamokos apie raštingumo mokymą konspektas

Tema: " Garsas [A] ir raidė A "

(parengiamoji mokyklinė kompensacinės orientacijos grupė)

Sudarė ir vedė: Fedichkina N.N.,

mokytoja logopedė.

2018 m

Raštingumo mokymo pamokos santrauka.

Tema: Garsas[ BET] ir A raidė

Tikslas : Pataisykite teisingą garso [A] tarimą, įveskite raidę A.

Užduotys:

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Patikslinkite garso tarimą [A]; nustatyti garso vietą žodyje; mokyti vaikus atpažinti

garsas [A] iš skiemenų, žodžių kompozicijos, įveskite raidę A.

Korekcinis vystymasis:

Lavinti smulkiąją, bendrąją ir artikuliacinę motoriką; mokyti vaikus keisti balso stiprumą ir aukštį; ugdyti foneminį suvokimą ir suvokimą.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite organizacinius įgūdžius.

Pamokos eiga

. Įvadas(Organizavimo laikas).

Elgesio klasėje taisyklė.

Vienas du trys keturi Penki

Mes dabar vėl

Žiūrėk, klausyk, galvok,

Bet netrukdykite vienas kitam.

Aišku, kalbėkite aiškiai

Nesijaudink, nežaisk išdaigų.

II . Pagrindinė dalis.

1. Pamokos temos žinutė.

Vaikinai, atspėk mįslę.

žalias dryžuotas rutulys

Pripildytas raudonos kaip karščio,

Guli ant lovos kaip krovinys,

Pasakykite, kas tai yra. (Arbūzas )

Teisingai. Koks pirmasis garsas žodyje arbūzas? (garsas [A])

Šiandien klasėje kalbėsime apie garsą [A].

2. Artikuliacinės motorikos ugdymas.

Bet pirmiausia ištieskime lūpas ir liežuvį.

Lūpų pratimai: šypsena - proboscis, tvorelė;

Pratimai liežuviui: „skani uogienė“, „žiūrėti“.

3. Kalbinio kvėpavimo ir balso ugdymo darbas.

diafragminio kvėpavimo vystymasis.

Dabar pripūskime pilvuką kaip balioną.

Čia mes pripučiame balioną

Ir tikriname ranka (išpučiame skrandį).

Balionas sprogo - iškvėpkite,

Atpalaiduojame raumenis.

Dabar ištarkime garsą [A] tyliai, tik lūpomis – šnabždesiais – tyliai – garsiai;

O dabar priešingai: garsiai – tyliai – šnabždėdami – begarsė artikuliacija.

4. Akustinis – artikuliacinis garso vaizdas.

Vaikinai, dabar sakykime garsą [A] ir pažiūrėkime, kokią padėtį užima mūsų lūpos? (plačiai atverta burna ). O kaip liežuvis burnoje? (liežuvis guli tyliai apačioje, liežuvio galiukas už apatinių dantų ).

Pažiūrėkite, kaip jis tariamas: oras burnoje nesutampa su kliūtimis, garsas dainuojamas balsu.

Šis garsas visada dainuojamas

Šis garsas, kaip daina, teka.

Garsas, skrisk laisvai

Kelyje nėra kliūčių!

Diagramose balsių garsus pažymėsime raudonu apskritimu.

5. Fizminutka "Lapai".

Dabar paverskime lapais.

Mes esame rudens lapai

Mes sėdime ant šakų.

Pūtė vėjas – jie skrido.

Mes skridome, skridome

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.

Vėl pakilo vėjas

Ir pakėlė visus lapus.

Sukiojosi – skrido

Ir jie vėl atsisėdo ant žemės.

6. Foneminės klausos ugdymas.

Vaikinai, lentoje yra nuotraukos. Tarkim, kas ten rodoma?

Būtina pasirinkti tas nuotraukas, kuriose yra garsas [A]. Tariame objekto pavadinimą, ilgai tardami garsą [A].

7. Garso vietos žodyje nustatymas.

Žodžiai:gandras, autobusas, apelsinas, ranka, vėžys, mėnulis, abėcėlė, ryklys, vaza.

8. Garso ir raidės santykis.

Vaikinai, pažiūrėkite į lentą. Tai raidė A. Atminkite, kad garsas [a] raidėje žymimas raide A.

Čia yra du stulpai įstrižai,

Ir tarp jų yra diržas.

Ar žinai šį laišką? BET?

laiškas priešais jusBET .

Pabandykime iš pirštų padaryti raidę A (dešinės rankos rodomasis ir vidurinis pirštai nuleisti žemyn, likusieji suspausti į kumštį, o kairės rankos rodomasis pirštas sudaro „diržą“ ). O raidę A darykime ir iš skaičiavimo pagaliukų. Ir parašykite ore raidę A.

9. Pamokos apibendrinimas.

Taigi, vaikinai, kokį garsą ir raidę studijavome šiandien?

Pasakykite žodį iki galo: os ... ai, pynė ... ai, lapė ... ai, mėnulis ... ai, šaukštas ... ai, beržas ... ak, pušis ... ak, šaka ... ak, drebulė ... ai, šunys ... ai, viburnum ... ak, kalnų pelenai ... a.

Garsas [ BET ] ką? (balsė)


Uždaryti